Wokalistka The Seekers, Judith Durham, zmarła w wieku 79 lat

Judith Durham zmarła w wieku 79 lat.

dostarczone/rzeczy

Judith Durham zmarła w wieku 79 lat.

Australijska ikona muzyki popularnej i ukochana artystka Judith Durham zmarła w wieku 79 lat.

Durham nagrała swoje pierwsze nagranie w wieku 19 lat, a później osiągnęła międzynarodową sławę jako wokalistka The Seekers po dołączeniu do grupy w 1963 roku.

Ta czteroosobowa grupa stała się pierwszym australijskim zespołem, który osiągnął ogromny sukces na listach przebojów i sprzedaż w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, sprzedając ostatecznie 50 milionów płyt.

Durham rozpoczął karierę solową w 1968 roku, ale w latach 90. ponownie zdobył punkty z The Seekers.

Czytaj więcej:
* Recenzja: Hamilton zakochuje się w Judith Durham
* Judith Durham przygotowuje się do ostatniej trasy po Nowej Zelandii
* Metalowcy hojna oferta dla fanów poszukujących

W 2015 roku została uhonorowana nagrodą Wiktoria Roku.

Universal Music Australia i Musiccost poinformowały w sobotnim oświadczeniu, że Durham zmarł w opiece paliatywnej w piątek wieczorem po krótkim pobycie w Alfred Hospital w Melbourne.

Według oświadczenia, jej śmierć nastąpiła w wyniku powikłań przewlekłej choroby płuc.

Członek zespołu zarządzającego Seekers, Graham Simpson, powiedział: „To smutny dzień dla rodziny Judith, kolegów naukowców, personelu Musicoast, przemysłu muzycznego, fanów na całym świecie i wszystkich z nas, którzy od tak dawna są częścią życia Judith”.

Napłynęły hołdy dla ukochanej piosenkarki, a premier Anthony Albanese nazwał Durham „narodowym skarbem i australijską ikoną”.

„Judith Durham dała głos nowemu wątkowi naszej tożsamości i pomogła utorować drogę nowemu pokoleniu australijskich artystów” – powiedział Albanese na Twitterze.

Wielu będzie tęsknić za jej dobrocią, a hymny, które dała naszemu narodowi, nigdy nie zostaną zapomniane.

Lider opozycji Peter Dutton pochwalił Durhama jako kogoś, kto „dał głos więcej niż jednemu pokoleniu Australijczyków poprzez słowa o uniwersalnym uroku, niesione przez melodie, które raz usłyszane, zapadają w pamięć”.

READ  Aktorka Seinfeld Kathryn Keats przegrała walkę z rakiem w wieku 73

„Durham pokazał piosenkę po piosence i imprezę po imprezie, jak ludzki głos może dosięgnąć i poruszyć każdego z nas” – powiedział Dutton w oświadczeniu.

Durham rozpoczął karierę solową w 1968 roku.

rzeczy

Durham rozpoczął karierę solową w 1968 roku.

„Jej język był wyjątkowo australijski, a jej głos był darem międzynarodowego piękna”.

Wiktoriański premier Dan Andrews powiedział, że urodzony w Essendon muzyk „w dalszym ciągu podbijał świat muzyki w Australii i poza nią”.

„Dzięki swojemu wyjątkowemu głosowi i przełomowej obecności na scenie, The Seekers, zespół stał się jednym z największych zespołów w Australii” – powiedział Andrews na Twitterze.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top