Wściekliznę potwierdzono u zdziczałych kotów znalezionych w North Conway w stanie New Hampshire

Wściekliznę potwierdzono u zdziczałych kotów znalezionych w North Conway w stanie New Hampshire

W tym miesiącu w North Conway znaleziono dwa bezdomne kocięta zakażone wścieklizną, a urzędnicy ds. zdrowia w New Hampshire próbują zlokalizować każdego, kto miał z nimi kontakt. Departament Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że zaniepokojony obywatel odebrał jedno z kociąt i zaniósł je do Conway Area Humane Society. Kotem opiekowały się dwie kliniki weterynaryjne, zanim 11 listopada zaczął wykazywać objawy wścieklizny. 13 listopada uzyskała pozytywny wynik testu. 16 listopada wynik testu drugiego kota dał wynik pozytywny, a urzędnicy ds. zdrowia stwierdzili, że dochodzenie w dalszym ciągu identyfikuje każdą osobę, która może być zakażona kotem. „Wścieklizna to choroba śmiertelna, ale której można zapobiec” – powiedział dr Benjamin Chan, epidemiolog stanowy. „Wścieklizna jest powszechnie przenoszona wśród dzikich zwierząt i każdego roku w New Hampshire u 20-30 zwierząt wynik testu na wściekliznę jest pozytywny. Najlepszym sposobem zapobiegania narażeniu jest unikanie bezpośredniego kontaktu z bezpańskimi, zdziczałymi lub dzikimi zwierzętami. Jeśli dana osoba jest narażona na wściekliznę, jeśli zwierzę jest chore, może potrzebować szczepionki przeciwko wściekliźnie i przeciwciał ochronnych, aby zapobiec chorobie.Wścieklizna to wirus atakujący mózg i inne części centralnego układu nerwowego.Przenoszona jest przez ślinę zakażonego zwierzęcia ma bezpośredni kontakt z uszkodzoną skórą lub błonami śluzowymi, takimi jak oczy, nos i usta. Zwykle w przypadku zadrapania lub ugryzienia osoby lub zwierzęcia. Jeśli osoba lub zwierzę nie otrzymało jeszcze właściwej opieki medycznej w przypadku narażenia na wściekliznę, należy Wirus może zainfekować mózg, powodować objawy neurologiczne i ostatecznie doprowadzić do śmierci. Zakażenie człowieka jest niezwykle rzadkie w Stanach Zjednoczonych. W przypadku osób narażonych zaleca się leczenie zapobiegawcze. Wszystkie psy, koty i fretki powinny otrzymać aktualne informacje szczepienia przeciwko wściekliźnie. Zaleca się także szczepienie niektórych gatunków zwierząt gospodarskich. Każdy, kto ma pytania dotyczące wścieklizny lub obawia się, że mógł mieć kontakt ze zwierzęciem, powinien zgłosić się do lekarza lub zadzwonić do biura w New Hampshire. Kontroli Chorób Zakaźnych pod numerem 603-271-4496.

READ  Fizycy identyfikują dziwną nową formę nadprzewodnictwa: ScienceAlert

W tym miesiącu w North Conway znaleziono dwa bezdomne koty zakażone wścieklizną, a urzędnicy ds. zdrowia w New Hampshire próbują zlokalizować każdego, kto miał z nimi kontakt.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że zaniepokojony obywatel odebrał jedno z kociąt i zabrał je do Conway Area Humane Society. Kotem opiekowały się dwie kliniki weterynaryjne, zanim 11 listopada zaczął wykazywać objawy wścieklizny. 13 listopada uzyskała pozytywny wynik testu.

16 listopada wynik drugiego kota dał wynik pozytywny, a urzędnicy ds. zdrowia stwierdzili, że dochodzenie w dalszym ciągu identyfikuje każdą osobę, która mogła być narażona na kontakt z wirusem.

„Wścieklizna jest chorobą śmiertelną, ale można jej zapobiec” – powiedział dr Benjamin Chan, epidemiolog stanowy. „Wścieklizna jest powszechnie przenoszona wśród dzikich zwierząt i każdego roku w New Hampshire u 20-30 zwierząt wynik testu na wściekliznę jest pozytywny. Najlepszym sposobem zapobiegania narażeniu jest unikanie bezpośredniego kontaktu z bezpańskimi, zdziczałymi lub dzikimi zwierzętami. Jeśli dana osoba jest narażona na wściekliznę chore zwierzę „Może potrzebować szczepionki przeciw wściekliźnie i przeciwciał ochronnych, aby zapobiec chorobie”.

Wścieklizna to wirus atakujący mózg i inne części centralnego układu nerwowego. Zakażenie przenosi się, gdy ślina zakażonego zwierzęcia wchodzi w bezpośredni kontakt z uszkodzoną skórą lub błonami śluzowymi, takimi jak oczy, nos i usta, zwykle w wyniku zadrapania lub ugryzienia osoby lub zwierzęcia.

Jeśli dana osoba lub zwierzę nie otrzyma odpowiedniej opieki medycznej po narażeniu na wściekliznę, wirus może zainfekować mózg, wywołać objawy neurologiczne i ostatecznie doprowadzić do śmierci. Zakażenie człowieka występuje niezwykle rzadko w Stanach Zjednoczonych i w przypadku osób narażonych zaleca się profilaktykę.

Wszystkie psy, koty i fretki powinny posiadać aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie. Zaleca się również, aby niektóre rodzaje zwierząt gospodarskich otrzymywały szczepionki przeciwko wściekliźnie.

READ  O której godzinie SpaceX wyśle ​​astronautów Crew-7 dla NASA 25 sierpnia?

Każdy, kto ma pytania dotyczące wścieklizny lub obawia się, że mógł mieć kontakt ze zwierzęciem chorym na wściekliznę, powinien zwrócić się o pomoc lekarską lub zadzwonić do Biura Kontroli Chorób Zakaźnych stanu New Hampshire pod numer 603-271-4496.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *