wściekły lis gryzie trzy w pratt, wściekły nietoperz zgłoszony na Florydzie; Teraz potwierdzono obecność oszalałego nietoperza w pobliżu Flomatonu: NorthEscambia.com

wściekły lis gryzie trzy w pratt, wściekły nietoperz zgłoszony na Florydzie;  Teraz potwierdzono obecność oszalałego nietoperza w pobliżu Flomatonu: NorthEscambia.com

Kilka dni po tym, jak trzy osoby zostały ugryzione przez wściekłego lisa w Pratt i ktoś spotkał wściekłego nietoperza w hrabstwie Escambia na Florydzie, urzędnicy twierdzą, że ktoś został ugryziony przez wściekłego nietoperza w pobliżu Flumaton.

W środę Departament Zdrowia Publicznego stanu Alabama (ADPH) potwierdził narażenie na wściekliznę w pobliżu Flumaton.

„To powinno być surowym przypomnieniem, że wszystkie zwierzęta domowe muszą być odpowiednio zaszczepione przeciwko wściekliźnie, biorąc pod uwagę warunki panujące obecnie na tym samym obszarze, w których występują wściekłe zwierzęta” – powiedział lekarz weterynarii Alabama Public Health, dr DW Jones.

W zeszły piątek Departament Zdrowia Florydy (DOH-Escambia) wydał ostrzeżenie o wściekliźnie w hrabstwie Escambia na Florydzie po tym, jak potwierdzono, że trzy osoby zostały zarażone wściekłym lisem, a jedna osoba została uderzona przez wściekłego nietoperza.

Chociaż Departament Zdrowia Escambia nie zidentyfikował lokalizacji, NorthEscambia.com niezależnie potwierdziło, że trzy osoby zostały ugryzione przez wściekłego lisa w Pratt, na obszarze Northview High School i Travis Nelson Park.

„Wścieklizna jest chorobą śmiertelną. Ważne jest, aby nie mieć kontaktu z dzikimi zwierzętami, być świadomym obecności niezwykłych zwierząt i zaszczepić zwierzęta domowe przeciwko wściekliźnie” – powiedziała Mary Mott, dyrektor DOH-Escambia.

Mott zalecił następujące środki ostrożności:

  • Aktualizuj szczepienia przeciwko wściekliźnie dla wszystkich zagrożonych zwierząt domowych i hodowlanych.
  • Nie pozwól swoim zwierzętom pracować za darmo. Przestrzegaj przepisów dotyczących smyczy, zabezpieczając zwierzęta domowe i żywy inwentarz na swojej posiadłości. Jeśli twoje zwierzę lub żywy inwentarz został ugryziony przez dzikie zwierzę, natychmiast poszukaj pomocy weterynaryjnej dla zwierzęcia i zadzwoń do Escambia County Animal Services pod numer (850) 595-0097.
  • Wspieraj kontrolę zwierząt w wysiłkach na rzecz zmniejszenia liczby bezpańskich i bezpańskich zwierząt.
  • Wysterylizować lub wykastrować swoje zwierzęta, aby zmniejszyć liczbę niechcianych zwierząt, które mogą nie być odpowiednio pielęgnowane lub regularnie szczepione.
  • Nie dotykaj, nie karm ani nie przyciągaj nieumyślnie dzikich zwierząt zewnętrznymi źródłami pożywienia, takimi jak ściółka lub ściółka.
  • Nigdy nie adoptuj ani nie wprowadzaj do domu dzikich zwierząt.
  • Naucz dzieci, aby nie wchodziły w interakcje z nieznanymi zwierzętami, dzikimi lub domowymi, nawet jeśli wydają się przyjazne.
  • Zapobiegaj przedostawaniu się nietoperzy do pomieszczeń mieszkalnych lub zamieszkałych w domach, kościołach, szkołach i innych podobnych miejscach, gdzie mogą one wchodzić w kontakt z ludźmi i zwierzętami domowymi.
  • Osoby, które zostały ugryzione lub zadrapane przez dzikie lub domowe zwierzęta, powinny zwrócić się o pomoc lekarską i zgłosić uraz DOH-Escambia pod numerem (850) 595-6700.
READ  NASA i Boeing kończą testy silnika Starliner – co dalej z walczącym statkiem kosmicznym?

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *