WTA Roundup: Ana Bogdan w pierwszym finale w Polsce

Nierozstawiona Ana Bogdan z Rumunii i rozstawiona z numerem 5 Caroline Garcia z Francji awansowały do ​​finału Poland Open po wygraniu półfinałów w setach z rzędu w sobotę w Warszawie.

Bogdan dotarła do swojego pierwszego w karierze finału gry pojedynczej na WTA Tour, wygrywając 7-5, 7-5 z Ukrainką Kateryną Baindl. Zawodnicy wymienili się siedmioma kolejnymi przerwami serwisowymi na otwarcie meczu, który zakończył się łącznie 14 przerwami.

Garcia szuka swojego dziewiątego tytułu w karierze po pokonaniu dziesiątej rozstawionej Jasmine Paulini z Włoch 6-1, 6-2 w deszczowych warunkach. Garcia uratowała jedyny breakpoint, z jakim zmierzyła się w 65-minutowym zwycięstwie, pokonując Bogdana w poprzednim spotkaniu w drugiej rundzie Wimbledonu 2017.

Praga Otwarte

Rozstawiona ósma Marie Bouskova z Czech zmierzy się w niedzielę z siódmą rozstawioną Anastasią Potapową z Rosji o tytuł na ojczystej ziemi.

Bouskova pokonał 17-letnią Lindę Noskovą 7:6 (4), 6:3, trafiając siedem asów i oszczędzając pięć z siedmiu breakpointów. Noskova zaliczyła swój pierwszy w karierze półfinał WTA Tour, prowadząc 2-1 w pierwszym secie i 3-1 w drugim secie.

Potapova wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie w wygranym 6:3, 6:0 meczu z Chińczykiem Qiang Wangiem. Po zwycięstwie w Stambule w kwietniu szuka drugiego tytułu w karierze.

Bouskova, starając się o swój pierwszy singlowy tytuł, pokonała Potapovą 6:3, 3-6, 6:4 w ich jedynym spotkaniu w Miami w marcu.