Wybuch choroby przenoszonej drogą pokarmową wśród personelu szpitala Homer związanego z jednym produktem spożywczym

Eksperci, którzy badali wypadek, uważają, że była to kanapka Cubano. W rzeczywistości mogło to być wciągnięte do środka wieprzowiną, powiedział Jeremy Ayers, kierownik działu w Programie Bezpieczeństwa Żywności i Sanitarności w Dziale Zdrowia Środowiskowego.

Podczas badania epidemii epidemiolodzy przyglądają się objawom i kiedy się pojawiły. Zaczęli domyślać się, które danie jest prawdopodobnie winowajcą. W tym przypadku wiele znaków odnosiło się do Cubano, powiedział Ayers.

„[The] Statystyki, które wymyślili, były dość przekonujące, że ta kanapka była przedmiotem żywności” – powiedział Ayers.

Eksperci ustalili, że incydent z Homerem prawdopodobnie dotyczył patogenu związanego z gotowanym mięsem i drobiem o nazwie Clostridium perfringens.

To częsta przyczyna wielu chorób przenoszonych przez żywność w całym kraju, powiedział Ayers. Jeśli mięso zostało nieprawidłowo schłodzone — albo było chłodzone zbyt wolno, albo jeśli jedzenie nie jest wystarczająco zimne — zarodniki bakterii mogą rosnąć i rozmnażać się w jedzeniu.

Kiedy człowiek spożywa bakterie, wytwarza toksyny w ludzkim ciele.

Powiedział, że wydział wciąż czeka w Centrum Kontroli Chorób, aby w pełni potwierdzić, że to bakteria jest winowajcą.

W sumie 80 pracowników szpitala South Peninsula zgłosiło objawy choroby przewodu pokarmowego po spożyciu żywności przyniesionej na posiłki dla personelu z lokalnych placówek.

Ayers powiedział, że dość rzadko zdarza się, aby na Alasce doszło do wybuchu epidemii na taką skalę, gdy nie jest ona powiązana z jakimś rodzajem epidemii chorób przenoszonych przez żywność w całym kraju.

Kanapka nie została sprzedana ogółowi społeczeństwa, a Ayers powiedział, że agencja nie przejmuje się już ryzykiem dla społeczeństwa w przyszłości.

Urzędnicy służby zdrowia powiedzieli, że tylko personel szpitalny jadł jedzenie i że żaden pacjent go nie spożywał.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *