Wycofanie pralki powoduje pożar w Auckland

Wycofanie pralki powoduje pożar w Auckland

Straż Pożarna i Pogotowie w Nowej Zelandii (FENZ) oraz Ministerstwo Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia (MBIE) ponowiły trwający od dziesięciu lat apel do właścicieli pralek po tym, jak wycofany model spowodował pożar w Auckland w zeszłym miesiącu.

25 września pięcioosobowa rodzina musiała ewakuować się z domu po zapaleniu się pralki. Ogień ugaszono, nie powodując większych szkód.

Menedżer ds. ryzyka społecznego FENZ w hrabstwach Manukau Thomas Harry powiedział, że rodzina miała działające czujniki dymu i miała szczęście, że się obudziła.

Dodał: „Wszystkich ewakuowano w bezpieczne miejsce, przy minimalnych szkodach materialnych, ale wynik mógł być zupełnie inny”.

Model pralki był jedną z czterech ładowanych od góry pralek Samsunga, które zostały dobrowolnie wycofane z rynku w 2013 r., a firmy MBIE i Samsung wysyłały wówczas „poczty bezpośrednie, powiadomienia tekstowe, połączenia telefoniczne i płatne reklamy”.

Krajowy dyrektor ds. usług konsumenckich MBIE, Simon Gallagher, powiedział, że 96% dotkniętych pralek zostało naprawionych, wymienionych lub zwrócono im pieniądze w ciągu pierwszych czterech lat od wycofania.

„Chociaż w przypadku wycofania urządzeń elektronicznych wskaźnik ten jest uważany za wysoki, zachęcam każdego posiadacza modelu pralki Samsung ładowanej od góry wyprodukowanego w latach 2010–2013 do sprawdzenia numeru modelu, aby upewnić się, że nie jest to jeden z modeli, których dotyczy problem.” „. – stwierdził w oświadczeniu. „Jeśli tak, powinni skontaktować się z firmą Samsung”.

Po wrześniowym pożarze firmy FENZ i MBIE zwróciły się do właścicieli pralek Samsung o dokładne sprawdzenie numerów modeli swoich urządzeń oraz o skontaktowanie się z firmą Samsung, jeśli posiadają wycofaną pralkę.

„Każdy, kto posiada jeden z wycofanych egzemplarzy, który nie został naprawiony, powinien skontaktować się z firmą Samsung pod numerem 0800 SAMSUNG i poprosić o naprawę, wymianę lub zwrot pieniędzy” – czytamy we wspólnym oświadczeniu.

READ  Wdrożenie beczki na mleko ma na celu zmniejszenie liczby plastikowych butelek jednorazowego użytku w kawiarniach

Numery modeli, których to dotyczy, to: SW75V9WIP, SW65V9WIP, SW80SPWIP i SW70SPWIP.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *