Wygląda na to, że wytrwałość łazika marsjańskiego uchwyciła swoją pierwszą próbkę skały

Wygląda na to, że wytrwałość łazika marsjańskiego uchwyciła swoją pierwszą próbkę skały

W Persevering Rover Mau widoczny jest okaz skały.

Wytrwały łazik miał nieco zły start w swojej ekspedycji naukowej na Marsa w zeszłym miesiącu, kiedy wydawało się, że udało mu się zebrać kamień tylko po to, aby znaleźć rurkę do pobierania próbek. pusty. W swojej drugiej próbie wgłębienia NASA skierowała łazik w inny skrawek skały, a obrazy otrzymane dzisiaj na Ziemi wskazują, że łazik był w stanie zabezpieczyć i zabezpieczyć próbkę marsjańskiej skały z tego drugiego miejsca. Za wiele lat kolejna misja może zebrać próbki wytrwałości i przenieść je z powrotem na Ziemię, gdzie naukowcy będą mogli z bliska przyjrzeć się marsjańskiemu materiałowi.

NASA musi jeszcze potwierdzić, że wydobycie sondy zakończyło się sukcesem, a dopóki to się nie stanie, będzie niewielka niepewność. Już 2 września zespół mediów społecznościowych łazika potwierdził, że skalisty cel został pomyślnie wywiercony, Opublikuj zdjęcie skały Przepiękna dziura pośrodku. Ale to nie jest gwarancja sama w sobie – podobne zdjęcie dziury w ziemi wskazywało, że pierwsze miejsce pobrania próbki skał zostało wykopane, ale sonda w rzeczywistości nie zachowała żadnych skał. NASA doszła do wniosku, że pierwsza próbka prawdopodobnie zapadła się w pył, co zaskoczyło naukowców misji, którzy spodziewali się, że skały zachowają się inaczej.

W ostatniej próbie mamy zdjęcia z łazika pokazujące, jak trzyma kawałek czerwonej planety w uścisku robota-vice. Można to porównać z późniejszymi zdjęciami z kilkoma nieobecnymi skałami, wskazującymi na to, że okaz został pomyślnie wprowadzony do tuby.

Wytrwaj w ślepej próbie.

Jeśli NASA potwierdzi, że próbkowanie się powiodło, zwycięstwo może leżeć w stworzeniu drugiej skały. Wydobyta skała jest częścią odcinka grzbietu zwanego Cytadelą. Cytadela wyłania się z krateru Jezero, wyschniętego dna jeziora, po którym łazik wpadł w poślizg w lutym. Miejsce to różni się od miejsca poprzedniej próby – Crater Floor Fractured Rough – tym, że naukowcy z NASA uważają, że będzie nieco bardziej wytrzymały, więc nie rozpadnie się, gdy łazik eroduje powierzchnię skały i zwija warstwę pod nią .

The cores—Perseverance has room for over 30 more—are a first step toward a better understanding of Mars; if the rock samples don’t shed light on the planet’s past habitability, they will at least indicate something of the planet’s geology. NASA’s ultimate goal is return mission in the early 2030s, which will bring these tubes and their contents to Earth.

Depending on the results, Perseverance could stick around for another try at this stretch of rock or move on to its next target. Eventually, the rover is expected to sample an ancient river delta that once flowed from the lake in Jezero Crater. That’s thought to be the most likely location of stromatolite-like fossils, based on where the microbial organisms crop up on Earth.

More: Rozpoczęcie poszukiwań skamielin kosmicznych przez Abigail Allwood na Marsie

READ  Liczba przypadków gruźlicy w hrabstwie Santa Clara rośnie – NBC Bay Area

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *