Wyniki wyborów krajowych świadczą o wzroście zainteresowania inwestorów na rynku nieruchomości

Wyniki wyborów krajowych świadczą o wzroście zainteresowania inwestorów na rynku nieruchomości

Agenci nieruchomości twierdzą, że obserwują wzrost zainteresowania inwestorów w nieruchomości po tym, jak wyniki wyborów z zeszłego weekendu dały Nationalowi pozycję lidera następnego rządu.

Tim Clark, dyrektor sprzedaży nieruchomości w Tommy, powiedział Q+A, że kupujący i inwestorzy „zdecydowanie zaczęli nawiązywać kontakt” ze względu na zmianę rządu.

W Queenstown Mark Harris, dyrektor zarządzający Sotheby’s, powiedział, że w zeszłym tygodniu zauważył znaczny wzrost ruchu na stronie internetowej wśród osób ze Stanów Zjednoczonych i Australii.

„W tej chwili nie obiecujemy zbyt wiele [to those interested buyers]. Wyraźnie, [NZ First leader] Winstona [Peters] „Nadal jest zaangażowana za kulisami” – powiedział o negocjacjach koalicyjnych.

Harris powiedział, że Nowa Zelandia jest często postrzegana jako bezpieczna przystań, więc zainteresowanie kupnem nieruchomości w tym kraju rosło, gdy świat przechodził przez burzliwe czasy.

Craig Lowe z Lowe and Co Realty powiedział, że chociaż wspaniale jest widzieć powrót entuzjazmu na rynku nieruchomości, nie chce on widzieć dużych wzrostów cen domów w krótkim czasie, ponieważ jest to „złe dla społeczności”.

Podczas kampanii wyborczej National oświadczył, że jeśli zostanie wybrany, umożliwi zagranicznym nabywcom zakup dowolnego domu w Nowej Zelandii o wartości ponad 2 milionów dolarów.

Zagraniczni nabywcy, z wyjątkiem tych z Singapuru i Australii, zapłacą 15% podatek, a dochody National wykorzystają na opłacenie obiecanych obniżek podatków.

Ekonomiści i Partia Pracy należeli do tych, którzy krytykowali dane National i kwestionowali jego obliczenia.

Jednocześnie eksperci twierdzą, że polityka otwarcia części rynku dla nabywców zagranicznych i przywrócenia ulg podatkowych właścicielom nieruchomości doprowadzi do wzrostu cen i popytu domów.

National zobowiązał się do całkowitego cofnięcia zmian Partii Pracy w przepisach dotyczących odliczania odsetek przez wynajmujących do 2026 r. W 2021 r. Partia Pracy zmieniła te ustawienia, aby właściciele nie mogli już kompensować wydatków odsetkowych z dochodów z czynszu.

READ  Epidemia Covid-19 Delta: jedyny supermarket w Katikati wyznaczony jako ważna lokalizacja

Trener nieruchomości i inwestor Steve Goody powiedział, że zmiany w zakresie odliczania odsetek przez Partię Pracy „sprawiły, że każda nieruchomość na wynajem w Nowej Zelandii jest warta nieco mniej”.

„Teraz z [the interest deductibility restriction] „Z czasem zostanie odebrane… wartość każdej wynajmowanej nieruchomości w Nowej Zelandii nieco wzrośnie”.

Jeśli chodzi o politykę National polegającą na przywróceniu eksmisji bez przypadku, „waham się, czy to świetny pomysł”, powiedział Gowdy.

Prezydent Reynaers United, Geordie Rogers, należy do tych, którzy nie odczuwają powyborczej świetności.

„Gdybym był właścicielem, załamałbym ręce. Do tylnej kieszeni mam mnóstwo pieniędzy”.

„Mogę zagwarantować, że najemcy nie dostaną z tego ani grosza, a Ministerstwo Skarbu również zgadza się z tą analizą”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *