Wytrwały zespół łazików NASA odkopuje pierwszą próbkę marsjańskich skał

Wytrwały zespół łazików NASA odkopuje pierwszą próbkę marsjańskich skał

Agencja NASA determinacja Mars Zespół łazików ogłosił w czwartek, że z powodzeniem wywiercił swoją pierwszą planetę na Marsie Kamień.

Zdjęcie z 1 września, przedstawiające dziwnie ukształtowaną, długą, zakurzoną marsjańską skałę, przedstawione w komunikacie agencji, pokazywało wiercenie okrągłego otworu.

NASA powiedziała, że ​​początkowe obrazy załączone po wydarzeniach pokazały nienaruszoną próbkę znalezioną w probówce po wierceniu.

Sejsmolodzy NASA po raz pierwszy zwizualizowali wnętrze innej planety

„Jednak dodatkowe zdjęcia wykonane po wykonaniu biopsji ramienia były niejednoznaczne ze względu na jego słabość Światło słoneczne Warunki,” PowiedziałZwróć uwagę, że łazik uzyska dodatkowe obrazy próbówki z lepszym oświetleniem przed dalszym przetwarzaniem.

„Chociaż zespół misji Perseverance jest przekonany, że próbka znajduje się w tubie, zdjęcia w optymalnych warunkach oświetleniowych potwierdzą jej obecność” – napisała NASA.

„W ramach projektu wywiercono pierwszą skałę pod pasem, a to ogromne osiągnięcie” – powiedziała Jennifer Trosper, kierownik projektu w NASA Jet Propulsion Laboratory. „Zespół zlokalizował, wybrał i wykopał żywotną i naukowo wartościową skałę. Zrobiliśmy to, po co przyszliśmy. Przejdziemy przez tę małą czkawkę z warunkami oświetleniowymi na zdjęciach i nadal będziemy zachęcać do posiadania próbki w tej probówce. ”

Używając wiertła obrotowego i wydrążonego wiertła – które przytrzymuje próbówkę – na końcu jej probówki ramię robota Aby wyodrębnić próbki, Perseverance manewrował rdzeniem, końcówką i otwartym końcem probówki, aby uzyskać obraz za pomocą instrumentu Mastcam-Z.

Wstępne obrazy ukazywały koniec skały wyryty w probówce, zanim Percy rozpoczął procedurę zwaną „perkusją do połknięcia”.

Stopień wibruje wiertłem i rurką pięć razy, co pomaga próbce ześlizgnąć się do rurki i wspiąć się na krawędź rury z pozostałego materiału.

Wytrwałość w NASA Mars Roar wkracza w rozwiązanie tajemnicy pobierania próbek

Po „kadencji absorpcji” Perseverance wykonał drugi zestaw zdjęć Mastcam-Z, gdzie oświetlenie było słabe, a „wnętrza probówki z próbką nie były widoczne”.

READ  „Bezprecedensowy” – poziom dwutlenku węgla rośnie dziesięciokrotnie szybciej niż kiedykolwiek w historii

NASA poinformowała, że ​​zdjęcia zostaną zrobione w piątek, kiedy słońce będzie najlepsze, i że zdjęcia zostaną zrobione również po zachodzie słońca, aby „zredukować źródła światła, które mogłyby nasycić obraz”.

Zdjęcia mają zostać zwrócone do Ziemia W sobotni poranek.

Jeśli nowe obrazy nadal są niepewne, zespół musi jeszcze podjąć kilka kroków, w tym użyć sondy objętości systemu próbkowania i buforowania łazika, aby potwierdzić, że próbka znajduje się w probówce.

Warto zauważyć, że poprzednia próba spróbowania marsjańskich skał miała miejsce na początku sierpnia przechylony Kiedy zespół zorientował się, że łazikowi nie udało się uchwycić kruszących się skał w tubie.

NASA postanowiła następnie przenieść się na obszar na południe od Sittah z krateru Jezero na czerwonej planecie.

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

Perseverance wylądował na Marsie 18 lutego I rozpoczął się jej etap naukowy – i jej poszukiwania Oznaki starożytnego życia mikrobiologicznego1 czerwca.

W przyszłości próbki skał i regolitu zebrane przez łazik i bunkry będą zwracane we wspólnych misjach z ESA (Europejska Agencja Kosmiczna).

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *