Żabka rozwija się w Rumunii, otwiera pierwszy sklep poza granicami Polski – oddział w języku angielskim

Żabka rozwija się w Rumunii, otwiera pierwszy sklep poza granicami Polski – oddział w języku angielskim

To strategiczne posunięcie wyznacza początek ekspansji firmy za granicą PolskaGdzie to działa 10 000 sklepów.

Uruchomiony na początku maja nowy sklep działa pod marką „Fru„A obecnie znajduje się w fazie testowej z wykorzystaniem formuły „Przyjaciele i Rodzina”, oferując ją wyłącznie wybranej grupie klientów. Dzięki temu Żabka może dostosować swoją ofertę do oczekiwań lokalnych konsumentów i udoskonalić działanie sklepów przed szerszą premierą.


„Pierwszym krokiem jest otwarcie kilku ośrodków testowych, z których jeden działa od początku maja w Bukareszcie”. Rzecznik spółki powiedział rumuńskiemu portalowi Economica, cytowanemu przez Business Insider Polska.

Ambitne plany Żabki obejmują otwarcie 200 sklepów w Rumunii Do końca tego roku faza pilotażowa będzie kontynuowana z sukcesem. „Dalsze tempo rozwoju sieci w Rumunii zależy od wyniku fazy testowej” – dodał rzecznik.

Ekspansja na Rumunię jest następstwem nabycia przez Żabkę większościowego pakietu udziałów w rumuńskiej rodzinnej spółce dystrybucyjnej. TRIM DANIEL DISTRIBUCI FMCG Do 103,8 mln euro Wcześniej w tym roku.

(jh)

Źródło: Business Insider Polska

READ  Polska aresztuje hiszpańskiego dziennikarza podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *