Zagraj jeszcze raz, Sam: Polskie miasto zatrudnia nowych debuggerów

Zagraj jeszcze raz, Sam: Polskie miasto zatrudnia nowych debuggerów

Warszawa, Polska (AP) – Kraków, miasto na południu Polski, gotowe na powrót turystów, wyznaczyło jeszcze dwie trąbki

WARSZAWA, Polska (AP) – Kraków na południu Polski, gotowy na powrót turystów, przeznaczył z wieży Bazyliki Mariackiej dwie kolejne trąbki, które co godzinę będą wywoływać błąd znaku towarowego miasta.

Tradycyjnie należą do grupy emerytowanych strażaków, którzy cieszą się dobrym zdrowiem i dobrymi muzykami.

Rzecznik krakowskich strażaków, Bartholomew Rosic, powiedział w czwartek, że po zeszłorocznym przejściu na emeryturę trębacza potrzeba było sześciu miesięcy i dwóch rund rekrutacyjnych, aby znaleźć dwóch mężczyzn do wzmocnienia zespołu – obecnie ośmiu.

Zgodnie z wielowiekową tradycją robaki henny są wzywane we wszystkich czterech zakątkach świata: król, burmistrz, publiczność i dowódca straży pożarnej. Przez wieki strażnicy na murach miejskich pokazywali, że są czujni.

Melodia zostaje nagle przerwana w 1241 roku przez legendę, że w trąbkę, która zabrzmiała na alarm, uderzyła strzała Tatara. Pierwsze pisemne wzmianki Heznola pochodzą z 1392 roku.

Obecnie trąbka pracuje w parach na 48-godzinne zmiany. Za każdym razem pokonują 272 stopnie ze swojego biura do okien wieży bazyliki i bawią się nad rozległym rynkiem miasta. W południe ich rozmowa jest nadawana na antenie Polskiego Radia 1.

Prawa autorskie © 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, nadawany, pisany ani redystrybuowany.

READ  Małyszmania: Jak człowiek zamienił skoki narciarskie w narodową obsesję w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *