Zastrzyki wzmocnione COVID: Jak długo ustępują objawy wariantu omikronu?

Nowe dane dostarczają ogromnej wskazówki, jak długo trwa plik Zastrzyk przypominający do szczepionki COVID-19 zatrzymać Objawy zmiennej omikronowej.

Aktualności: Badacze z Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia zgłosiła Nowe dane w zeszły piątek o tym, jak długo szczepionka przypominająca dla szczepionki COVID-19 może zatrzymać wariant omikronowy.

  • Ryzyko zarażenia się COVID-19 spada do 70% około dwóch tygodni po trzecim podaniu szczepionki Pfizer.
  • Po trzech miesiącach ryzyko wystąpienia objawów COVID-19 wynosiło około 50%, Według danych.

Tak ale: a oddzielna analiza wyszukiwania Okazało się, że ochrona spadnie do 40% po czterech miesiącach zastrzyku przypominającego COVID-19.

cytaty: „Skuteczność szczepionki przeciwko infekcji zależy od naszego poziomu przeciwciał, ponieważ tak naprawdę jest to nasza pierwsza linia obrony przed SARS-CoV-2” – powiedział immunolog. Jennifer Gumerman na Uniwersytecie w Torontowedług NPR.

  • Należy również pamiętać, że omicron bardzo różni się od oryginalnej wersji SARS-CoV-2, na którą zostaliśmy zaszczepieni” – powiedział Gummerman. „Więc nasza ochrona odnosi niewielki sukces, jeśli chodzi o to, jak dobrze te przeciwciała są w stanie rozpoznać omikron”.

Czwarty strzał: wcześniej w tym tygodniu, Zgłosiłem się do Deseret News że to Badania wstępne Znalazłem to z Izraela Czwarta szczepionka na szczepionkę COVID-19 Tak, czwarty strzał – może nie powstrzymać infekcji COVID-19.

  • ten Czwarty strzał szczepienia Przeciwciała „może nie wystarczą omikronowi” – ​​powiedziała Gilly Regev Yochai, dyrektor wydziału chorób zakaźnych w Sheba Medical Center. Wzgórze.
  • „Teraz wiemy, że poziom przeciwciał potrzebnych do ochrony przed infekcją omikronową jest prawdopodobnie zbyt wysoki dla szczepionki, nawet jeśli jest to dobra szczepionka” – dodała.
READ  Kluczowe odkrycie w poszukiwaniu pochodzenia życia - astronomowie odkrywają największą cząsteczkę w kosmicznej "pułapce pyłowej"

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top