Zmieniające się nawyki zakupowe zmieniają amerykańskie centra handlowe

Piesi robią zdjęcia wykonawcom wzdłuż 34th Street podczas wstępnej rejestracji na paradę Macy's Thanksgiving Day przed flagowym sklepem w Nowym Jorku w 2020 roku.

Marie Altaver / AFP

Piesi robią zdjęcia wykonawcom wzdłuż 34th Street podczas wstępnej rejestracji na paradę Macy’s Thanksgiving Day przed flagowym sklepem w Nowym Jorku w 2020 roku.

W 2018 roku, podobnie jak wiele innych dużych domów towarowych, Macy’s w Burlington, Vermont zamknął swoje podwoje. W 2021 została ponownie otwarta jako szkoła. W Burlington High znaleziono toksyczne chemikalia, a puste Macy’s zapewniły tymczasową, wentylowaną dziurę, dopóki nowy budynek nie będzie gotowy w 2025 roku.

Uczniowie uczyli się w bibliotece znajdującej się poza sekcją porcelany, gdzie książki leżały na podświetlanych półkach wystawowych, a lunch pod szyldem Michaela Korsa (nauczyciel umieścił szyld „kawiarnia” obok nazwiska projektanta). Uwielbiają jeździć po ogromnych szklanych schodach, mówi kierownik Lauren McBride.

Przez Amerykę Puste sklepy w centrach handlowych, w szczególności przestrzenie „kotwicy”, niegdyś wypełnione przez domy towarowe, takie jak Macy’s, są ponownie wykorzystywane. Ponieważ ludzie wydają więcej na posiłki i święta, a mniej na ubrania, sprzedaż w tych sklepach spadła.

Pandemia, która napędzała kupujących online, przyspieszyła ten spadek. Macy’s w Burlington był jednym z około 100 zamknięć sieci sklepów ogłoszonych w 2016 r.; Więcej obserwujących. JCPenney zamknął 175 sklepów od 2020 roku. Lord & Taylor jest teraz dostępny tylko online.

Czytaj więcej:
* Dlaczego płacisz mniej i co możesz z tym zrobić
* Elon Musk rozważa zwolnienie 10% siły roboczej Tesli
* Chcesz zaoszczędzić pieniądze? Przestań wyrzucać te 5 rzeczy
* Dlaczego infrastruktura KiwiSaver nie jest finansowana?

Firma analityczna Green Street szacuje, że wśród ponad 1000 pustych skrzynek instalacyjnych w Ameryka Około 80% znajduje się w centrach handlowych B i C (z niższą sprzedażą na metr kwadratowy niż w centrum handlowym A o wysokiej wydajności). Więcej centrów handlowych zostało obniżonych podczas pandemii, mówi analityk Vince Tibbon. Ponieważ niektórzy najemcy mają warunki najmu, które pozwalają im płacić niższy czynsz, jeśli mariny opuszczą mariny, a pusta witryna sklepowa jest nieczynna, właściciele nieruchomości w centrum handlowym chętnie pozyskują nowych najemców, „nawet jeśli nie są najbardziej atrakcyjni” – powiedział. .

READ  Epidemia Covid 19 Omicron: rząd rozszerza płatności wspierające biznes po ostrzeżeniach

Ci, którzy obecnie mieszkają w sklepach vintage, to od biur po teatry. W marcu Rada Miejska w Springfield w stanie Massachusetts zatwierdziła plany uprawy konopi na drugim piętrze starego Macy’s w miejskim centrum handlowym Eastfield (i sprzedaży na pierwszym piętrze). Uniwersytet Medyczny Karoliny Południowej założył kliniki w starym centrum handlowym JCPenney w Charleston’s Citadel Mall, które wciąż mają sklepy. Ellen Denham-Jones, profesor architektury w Georgia Tech, która prowadzi bazę danych zmodyfikowanych centrów handlowych, mówi, że 32 zamknięte centra handlowe zostały całkowicie lub częściowo przebudowane na potrzeby opieki zdrowotnej. (Mówi, że większość przebudowanych centrów handlowych jest przeznaczona do różnych celów).

Opieka zdrowotna Biznes Może dobrze wykorzystać supermarkety i centra handlowe, ponieważ wiele szpitali powstaje w miejscach, w których nie ma miejsca na rozbudowę. Centra handlowe zapewniają mnóstwo miejsc parkingowych (funkcja, którą lubią uczniowie i nauczyciele liceum w Burlington). Na obszarach podmiejskich centra handlowe są często dobrze usytuowane dla starszych mieszkańców, którzy potrzebują więcej wizyt u lekarza i mniej nowych butów.

© 2020 The Economist Limited. Wszelkie prawa zastrzeżone. Z The Economist Opublikowane na licencji. Oryginalny artykuł można znaleźć na www.ekonomista.com.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top