Zniewaga: Krytykuj nowy Crypto Move Matta Damona

Matt Damon został twarzą Crypto.com – aplikacji wymiany kryptowalut – w zeszłym roku.

Nowa komercyjna kryptowaluta Matta Damona została mocno zaatakowana w mediach społecznościowych, a widzowie nazywają ją „obraźliwą” i „obrzydliwą”.

Zdobywca Oscara, 51-letni aktor, został twarzą Crypto.com – aplikacji wymiany kryptowalut – w zeszłym roku, pojawiając się w swojej pierwszej reklamie firmy z Singapuru.

Chociaż sama reklama została wydana dwa miesiące temu, została pokazana na meczach NFL w weekend, ponieważ wyraźnie dotarła do mas, które zainteresowały się Twitterem, by wyrazić swoją złość.

Reklama kryptowalut Damona nie miała szczęścia do fanów.
Reklama kryptowalut Damona nie miała szczęścia do fanów.

W reklamie zatytułowanej „Szczęście sprzyja odważnym” Damon celebruje sławnych twórców historii, „którzy chwytają się chwili i angażują się”.

Widzimy, jak daje inspirujący monolog, gdy przechodzi obok Sir Edmunda Hillary’ego wspinającego się na Mount Everest, astronautów, którzy wylądowali na Księżycu, a nawet ukłon w stronę pierwszej ekspedycji załogowej braci Wright.

„A w tych chwilach prawdy ci mężczyźni i kobiety, ci śmiertelnicy są zwykłymi śmiertelnikami – tak jak ty i ja – gdy patrzą ponad krawędź, uspokajają swoje umysły i poruszają nerwy czterema prostymi słowami szeptanymi odważnym od czasów rzymskich : Bogactwo sprzyja odważnym” – mówi Damon, mrugając. Na ekranie pojawia się słowo „Crypto.com”.

Przesadą jest kojarzenie inwestowania w kryptowaluty z jednymi z największych osiągnięć wszechczasów, a widzowie z pewnością nie przyjęli tego przychylnie do ogólnoświatowego trendu Matta Damona na Twitterze.

Chociaż jego kariera była w centrum uwagi, to już drugi raz, kiedy Damon znalazł się pod ostrzałem w ciągu ostatniego roku.

READ  Według Królewskiej Tradycji Kate Middleton zostanie zważona przez królową przed Bożym Narodzeniem | Aktualności

W sierpniowym wywiadzie dla Sunday Times Damon powiedział, że „przeszedł na emeryturę z kłucia” zaledwie „miesięcy” temu po założeniu ubrań od swojej córki.

„Słowo, które moja córka nazywa »homoseksualną klątwą«, było w powszechnym użyciu, kiedy byłem dzieckiem, z innym zastosowaniem” – powiedział The Times.

Damon dodał: „Zażartowałem kilka miesięcy temu i dostałem list od mojej córki. Opuściłem stół. Powiedziałem: 'No dalej, to żart!’” Mówię to w „Stuck on You”, nawiązując do filmu z 2003 roku, w którym gra on bliźniaka syjamskiego z Gregiem Kinnearem.

„Poszedłem do jej pokoju i napisałem długi, piękny artykuł o tym, jak niebezpieczne jest to słowo. Zrozumiano.

Damon był zmuszony odpowiedzieć luzem, wydając długie oświadczenie dla Variety, mówiąc, że nie używa „żadnych rodzajów obelg”.

Wyjaśniła, że ​​to słowo było używane konsekwentnie i swobodnie, a nawet stanowiło linię dialogu w niedawnym filmie Lee z 2003 roku, a ona z kolei nie miała wątpliwości, że mógł być czas, kiedy słowo to było używane bezmyślnie.

Matt Damon i Luciana Barroso biorą udział w premierze Forda Ferrari od Fox w 2019 roku. Zdjęcie/Getty Images
Matt Damon i Luciana Barroso biorą udział w premierze Forda Ferrari od Fox w 2019 roku. Zdjęcie/Getty Images

„Ku mój podziw i dumę, bardzo głośno mówiła, jak bolesne to słowo może być dla kogoś w społeczności LGBTQ+, bez względu na to, jak znormalizowane może być kulturowo. Nie tylko się z nią dogadywałem, ale byłem zachwycony jej pasją, wartości i pragnienie sprawiedliwości społecznej”.

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to cyfrowa lub wirtualna waluta, która jest zabezpieczona kryptografią, co sprawia, że ​​podrabianie lub podwójne wydawanie pieniędzy jest prawie niemożliwe.

Według Investopedia, kryptowaluty na ogół nie są emitowane przez żaden organ centralny, co teoretycznie czyni je odpornymi na ingerencję lub manipulację rządu.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top