Zwyciężył Polak Świątek

Numer 1 na świecie, Ika Sviatek, awansował w czwartek do ćwierćfinału tenisowego Grand Prix Porsche w Stuttgarcie w Niemczech, wygrywając seta z kontuzjowanym Zheng Qinwenem.

Dominując 6-1, 6-4, Polak doszedł do zwycięstwa w mniej niż 90 minut na glinie.

„Czułem, że muszę być w 100 procentach skoncentrowany od początku do końca, aby myśleć o technice i taktyce” – powiedział Świątek. „Jestem bardzo szczęśliwy, że nie jestem zardzewiały i mogłem grać dobry tenis, mimo że miałem przerwę”.

Po tym, jak Zheng przerwał drugiego seta przy stanie 4:4, dwukrotny zwycięzca French Open natychmiast się przełamał i zakończył mecz.

„Jest bardzo utalentowana i każdy to widzi” – powiedziała Switek o swoim chińskim przeciwniku. „Musiałem się dostosować i cieszę się, że skupiłem się na tym, co chcę robić… i czuję się bardziej komfortowo. Dlatego cieszę się, że mogłem pokazać mój najlepszy tenis” – powiedział.

Svidek wycofał się z kwalifikacji Miami Open i Billie Jean King Cup z nadwyrężonym żebrem, ale powiedział dziennikarzom w środę: „Nie jestem już kontuzjowany”.

Rozgrzewka Coco Goffa w French Open została zatrzymana, gdy zeszłoroczna wicemistrzyni Rolanda Garrosa przegrała z Anastazją Potapową w 1/8 finału.

Rosjanka zrobiła wrażenie, gdy wróciła, by zdominować Amerykankę, wygrywając 6:2, 6:3.

Goff, numer 6 na świecie, nie wykorzystała żadnego ze swoich sześciu break pointów przeciwko Potapowej, która pokonała rodaczkę Potapovej, Veronikę Gutermedovą w trzech setach w nierównym meczu drugiej rundy w środę.

Potapova, sklasyfikowana na 24. miejscu, po raz pierwszy startuje w Stuttgarcie, a 22-latka osiągnęła swój czwarty ćwierćfinał w tym roku.

Mistrzyni Wimbledonu Elina Rybakina została zmuszona do wycofania się z meczu 1/8 finału z Brazylijką Beatrice Haddad Maia.

Hadad Miah prowadził 6:1, 3:1, kiedy jego siódmy przeciwnik wycofał się z powodu kontuzji.

READ  Polskie centrum Gaya-X, europejskiej inicjatywy uruchomionej w Polsce

Była wicemistrzyni świata Karolina Pliskova pokonała Chorwatkę Donnę Vekic 6:2, 6:7 (5/7), 7:6 (7/5).

Pliskova, która zdobyła tytuł Stuttgartu w 2018 roku, zmierzy się ze Svitkiem o miejsce w półfinale.

Komentarze zostaną sprawdzone. Zachowaj komentarze odnoszące się do artykułu. Komentarze zawierające nadużycia i wulgaryzmy, ataki osobiste lub promocje będą usuwane, a użytkownik zbanowany. Ostateczna decyzja będzie należała do The Taipei Times.