Pad Air 2 i iPad Mini 3 – oto nowe tablety od Apple

Sprawdziło się to, czego spodziewaliśmy się już od wielu dni. Apple zaprezentował dzisiaj nowe edycje swoich tabletów – iPada Air 2 oraz mniejszego iPada Mini 3, oczywiście z ekranem Retina. Urządzenia nie są wielką innowacją. Nie wprowadzają mnóstwa nowości. Ale są solidną i przemyślaną aktualizacją wcześniejszych edycji.

Aktualizacja!

Znamy już polskie ceny iPadów Air 2 oraz Mini 3!

Tekst:

Nie oszukujmy się, nie wszyscy będą czuli potrzebę wymiany swoich iPadów Air oraz Mini 2 na nowsze modele, ponieważ nie wprowadzają one wielu zmian. Jasne, są lepsze od swoich poprzedników, ale różnice nie są aż tak wielkie, żeby wydawać sporo ponad 2 tys. zł na nowe sprzęty, skoro poprzednie cały czas doskonale wywiązują się ze swojego zadania.

ipad-air-2b

Apple iPad Air 2 ma tradycyjnie ekran o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli z powłoką antyrefleksyjną. We wnętrzu umieszczono oczywiście nowy, 64-bitowy procesor Apple A8X, który jest ulepszoną wersją A8, znanego z iPhone’ów 6 (ma podobno 180 razy bardziej wydajny GPU od pierwszego iPada). Oczywiście nie zabrakło tego, czego spodziewali się i na co czekali użytkownicy, czyli czytnika linii papilarnych Touch ID.

2-ipad-air-2

Apple iPad Air 2 jest także mniejszy od swojego poprzednika i ma grubość zaledwie 6,1 mm (sic!) oraz waży X gramów Jego design wyraźnie nawiązuje do przywoływanych już iPhone’ów 6. Widać, że Apple zależało na tym, aby ujednolicić swoją linię produktową. Pozostała specyfikacja iPada Air 2 to już standardy, czyli dwa aparaty –  New FaceTime z przodu (poprawione wykrywanie twarzy, tryb Burst) oraz 8 Mpix z tyłu (f/2.4, wideo 1080p, panoramy 43 Mpix, tryb timelapse, tryb Burst), dwa mikrofony, WiFi, Bluetooth, LTE do 150 Mbps, a także złącze Lightning z obsługą Apple Pay. Zastosowana bateria – według zapewnień producenta – ma wytrzymywać 10 godzin na jednym ładowaniu. Dostępne będą wersje o pojemności 16, 64 i 128 GB. Ceny? 499, 599 i 699 dol. za wersje WiFi oraz 629, 729 i 829 dol. za modele z LTE.

ipad-air-2a

Drugą nowością jest Apple iPad Mini 3. Tutaj także nie doczekaliśmy się zbyt wielu zmian. To praktycznie stary iPad Mini 2 z procesorem A7, ale czytnikiem linii papilarnych TouchID i wszystkim tym, co znaliśmy do tej pory. To po prostu iPad Mini 2 z Touch ID…

Dostępne będą wersje o pojemności 16, 64 i 128 GB, które będą kosztować 399, 499 i 599 dol. za modele z WiFi oraz 529, 629 i 729 dol. za wersje z LTE. Jednocześnie o 100 dol. stanieją iPady Air 2 oraz iPady Mini 2.

ipad-mini-3b

Do tej pory Apple sprzedało w sumie 225 mln. iPadów na całym świecie. To z pewnością niezwykle imponująca liczba, którą nie może się pochwalić żaden inny producent na świecie.

ipad-mini-3a

Jak już wspominałem na początku, nowe iPady nie są niczym „wow”, ani tym bardziej niczym rewolucyjnym. To po prostu ewolucja wcześniejszych modeli. To także dokładnie te nowości, na które czekali użytkownicy, w tym przede wszystkim Touch ID. Nie przewiduję rekordowej sprzedaży. Po pierwsze dlatego, że nie ma potrzeby zmieniać wcześniejszego Aira oraz Mini 2. Po drugie, bo tablety sprzedają się coraz gorzej. Nie zmienia to jednak faktu, że Apple na pewno swoje zarobi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o