Gmail na Androida w końcu zaczyna obsługiwać inne konta pocztowe

W końcu! Nareszcie! Alleluja! Google poszedł po rozum do głowy i zaktualizował aplikację Gmaila na Androida. I wraz z tą aktualizacją nadeszła bardzo ważna i bardzo potrzebna funkcja – obsługa innych kont mailowych. Ale to nie wszystko.

Przede wszystkim, co chyba nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem, aplikacja Gmail została przystosowana do Material Design. Już wkrótce zadebiutuje Android 5.0 Lollipop, więc wypadałoby, żeby chociaż appki od Google wyglądały spójnie z samym systemem. Na szczęście właśnie to się dzieje, więc nie ma powodów do obaw. No może użytkownicy smartfonów Samsunga, HTC, LG lub Sony mają powody do zmartwień, bo będą mieli aplikacje zgodne z Material Design, a system… no cóż, wyglądający bardzo różnie, w zależności od zastosowanej nakładki.

Jednak zdecydowanie najważniejszą nowością w Gmailu 5.0 jest obsługa innych kont mailowych. Do tej pory Gmail pozwalał tylko na wysyłanie i odbieranie wiadomości z konta Google. OK, to najpopularniejsze konto pocztowe na świecie, ale na pewno nie jedyne. Wiele osób korzysta z Yahoo lub Outlooka, nie mówiąc już o użytkownikach, którzy mają po prostu po kilka kont pocztowych. Oczywiście można mieć kilka aplikacji do obsługi maili, ale nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. W tym wypadku lepiej jest mieć jedną appkę, która poradzi sobie ze wszystkimi kontami. A rzecz polega też na tym, że aplikacja Gmaila jest naprawdę bardzo wygodna.

Na szczęście to koniec problemów, przynajmniej dla części użytkowników. Google ogłosił właśnie, że Gmail 5.0 obsługuje od teraz także takie konta, jak chociażby Yahoo czy też Outlook. Google nie wspomina o innych możliwościach, ale można mieć nadzieję, że nie zapomniano o tradycyjnym IMAP oraz POP3.

Przełączanie się między kontami ma być bardzo łatwe i szybkie, co zresztą możecie zobaczyć na poniższym filmie:

Trzeba przyznać, że rzeczywiście wygląda to naprawdę nieźle i nikt nie powinien mieć problemów z przyzwyczajeniem się do obsługi kilku kont w Gmailu. Oczywiście przytrafiło się także kilka zmian w wyglądzie aplikacji.

Aplikacja Gmaila w wersji na Androida powinna powoli trafiać do wszystkich użytkowników, ale jak to w przypadku Google bywa, trudno przewidzieć kiedy stanie się to dokładnie. Pozostaje czekać. Niestety jeszcze nie ma pliku APK, ale jeśli tylko się pojawi, to zapewniam Was, że wrzucimy o tym informację.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o