Aplikacja dnia: Lazy Swipe – szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji

Ogromną zaletą Androida, przede wszystkim jego tzw. czystej wersji, jest to, że dość mocno go personalizować. W Sklepie Google Play nie brakuje aplikacji, które poszerzają możliwości systemu operacyjnego z zielonym robotem. Jedną z nich jest Lazy Swipe, którą chciałbym dzisiaj polecić. Jestem pewien, że okaże się pomocna, bowiem pozwala na szybsze dostanie się do ulubionych i najczęściej wykorzystywanych appek, a nawet systemowych ustawień systemy operacyjnego.

Lazy Swipe to bardzo prosta aplikacja, która nie zajmuje w pamięci urządzenia nawet 3 MB pamięci. Nie oznacza to jednak, że do niczego się nie nadaje. Wręcz przeciwnie – aplikacja dla wielu osób może się okazać bardzo przydatna.

Lazy Swipe rozszerza możliwości ekranu głównego systemu Android. Poprzez proste przeciągnięcie palcem od prawej lub lewej krawędzi ekranu (w jego dolnej części) uzyskujemy dostęp do całego pakietu skrótów do aplikacji i ustawień systemu. Appka sama kontroluje to z jakich programów korzystamy najczęściej i na tej podstawie tworzy listę. Jednak sami też możemy edytować listę skrótów do aplikacji i ustawić dokładnie te, które byśmy chcieli. Dodatkowo możemy ustawić je na sztywno, wyłączając opcję automatycznego zmieniania listy na podstawie najczęściej używanych aplikacji.

Przyznam szczerze, że początkowo obawiałem się, że skróty będą mi się uruchamiać przypadkowo, gdy będę chciał chociażby przewinąć stronę. Na szczęście można to bardzo łatwo wyeliminować, dokładnie ustawiając krawędzie, przy których Lazy Swipe ma się uruchamiać – prawej, lewej albo obu, dolnej, środkowej lub górnej części – wybór jest ogromny. Poza tym możemy też ustawić dokładnie zakres, czyli to, jak szerokie mają być te krawędzie. Tym samym eliminujemy problem przypadkowego uruchamiania aplikacji.

Domyślnie aplikacja uruchamia się na ekranie głównym systemu oraz we wszystkich innych appkach, ale sami możemy ustawić np. ustawianie tylko na ekranie głównym Androida lub tylko w aplikacjach, które nie uruchamiają się na pełnym ekranie. Dodatkowo Lazy Swipe pozwala na uwalnianie pamięci RAM, ale traktuję to jako bonus, z którego zresztą rzadko korzystam, gdyż mój Nexus 4 nie ma problemów z płynnością.

Aplikacja Lazy Swipe może się okazać przydatna przede wszystkim dla osób, które nie lubią mieć zbyt wielu ikon na ekranie głównym. Dzięki appce nie będą musieli przechodzić do tzw. app drawera, czyli listy wszystkich zainstalowanych na telefonie programów. Oczywiście w Lazy Swipe nie da się ustawić skrótów do wszystkich aplikacji, bo brakuje na to miejsca, ale wiadomo, że nie ze wszystkich korzystamy równie często, więc wystarczy ustawić te najpopularniejsze. Dostęp do ustawień systemowych jest średnio potrzebny, ponieważ to mamy akurat domyślnie w systemie. Nie zmienia to jednak faktu, że aplikacja Lazy Swipe jest bardzo przydatna.

Możecie ją pobrać ze Sklepu Google Play klikając w poniższą grafikę:

google_play

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o