Usługi Google Play zużywają energię w smartfonie? Oto co możesz z tym zrobić

Szybko znikający poziom naładowania baterii to dość często spotykany problem wśród użytkowników smartfonów. Nagle, nie wiedzieć z jakiego powodu, telefon rozładowuje się w połowie dnia. W ustawieniach baterii okazuje się, że to Usługi Google Play pobierają najwięcej energii? Więcej niż ekran i system Android. Na szczęście jest kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić.

Usługi Google Play to jedna z najważniejszych aplikacji w każdym telefonie z Androidem. To za jej sprawą w tle dzieje się magia, dzięki której mamy dostęp do wielu funkcji. Niestety często się zdarza, że to właśnie ta appka zużywa najwięcej energii. Z pewnością nie jest to sytuacja normalna i wymaga naprawy. Nie ma jednego sprawdzonego rozwiązania. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz sprawdzić, a tym samym wyeliminować problem.

Sytuacja rozpoczęła się niedawno

Jeśli wcześniej z telefonem lub smartfonem wszystko było w porządku, a problem pojawił się w ciągu kilku ostatnich dni, to sprawdź aplikacje, które instalowałeś. Appki firm trzecich również mogą korzystać z Usług Google Play i jeśli robią to nieumiejętnie, to może się to przełożyć na zwiększone zużycie energii. Wtedy w ustawieniach baterii nie będzie pojawiać się dana aplikacja na pierwszym miejscu, a właśnie Usługi Google Play. Pozbądź się wszystkiego, co instalowałeś ostatnio i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Używasz tzw. task-killerów

W Sklepie Google Play pełno jest aplikacji, które – w teorii – mają wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Badania pokazują jednak, że w praktyce mają one całkowicie odwrotny efekt. Często same znajdują się na listach aplikacji, które zużywają najwięcej energii. Poza tym wyłączanie niektórych appek nic nie daje, ponieważ za chwilę one i tak ponownie uruchamiają się w tle. No i trzeba też pamiętać, że niewykorzystany RAM, to tak naprawdę stracony RAM. Odinstaluj task-killera i sprawdź, czy przypadkiem nie to było winowajcą…

Masz wiele kont Google

Usługi Google Play mają za zadanie robić wiele rzeczy w tle. Pobierają nasze maile, synchronizują konto, sprawdzają położenie, aby uruchomić kartę Google Now i wiele więcej. Jeśli na telefonie lub tablecie mamy kilka kont Google, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wtedy ta praca jest wykonywana kilkukrotnie. To oczywiście mocno zużywa energię. Jeśli jest to możliwe, to usuń kilka mniej ważnych kont.

Problem z synchronizacją

Czasami Usługi Google Play mają problem z synchronizacją. Dzieje się tak, gdy aplikacja nie może się połączyć z niektórymi serwerami. No i się zaczyna. Aplikacja bez przerwy próbuje synchronizować dane, aż do skutku. A poziom naładowania baterii leci na łeb na szyję. Co zrobić w takiej sytuacji? Na początek warto na minutę wyłączyć internet w urządzeniu i sprawdzić, czy to nie pomogło. Jeśli nie, to musimy przejrzeć swoje kontakty. To trochę dziwna sprawa, ale Usługi Google Play podobno miewają problemy z synchronizacją, gdy w nazwach kontaktów mamy… emotikony. Także lepiej je usunąć. Jeśli nic takiego nie miało miejsca, to najlepiej usunąć konto i dodać jeszcze raz. Można też wyczyścić dane aplikacji Usług Google Play. Powinno pomóc.

Zainstalowałeś program antywirusowy

Nie widzę większego sensu w korzystaniu z programów antywirusowych na urządzeniu mobilnym. Jeśli będziecie go używać z głową, to nic nie ma prawa się stać. Jeśli korzystacie tylko ze Sklepu Google Play, sprawdzonych serwisów i nie klikacie w podejrzane reklamy lub załączniki, to jesteście bezpieczni. A program antywirusowy cały czas intensywnie działa w tle i zużywa energię. Odinstaluj go!

To najpopularniejsze sposoby radzenia sobie z nadmiernym zużyciem energii w smartfonie lub tablecie. Jeśli żaden nie pomógł, to problem musi być poważniejszy.

* W odniesieniu do smartfonów, tabletów i laptopów powinno się używać określenia „akumulator”, a nie „bateria” – wiemy o tym, ale większość osób szuka tego drugiego.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
MAro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MAro
Gość
MAro

Zawsze przepłacasz?
Czas to zmienić !
Wejdź na strone z licytacjami bez ceny minimalnej:

http://www.ziz.im/aukcje

I kupuj za grosze.
Ja kupiłem sobie smart tv za 163 złote a kupiłem najbardziej opłacalny pakiet za 90 zł :]

MAro
Gość
MAro

polecam :D