Nokia testowała smartfony Lumia z Androidem

Lumia z Androidem

New York Times dotarł do dość zaskakujących, a nawet nieco sensacyjnych wiadomości. Krótko przed kupieniem Nokii przez Microsoft, Finowie mieli zacząć testować smartfony z serii Lumia, działające na systemie operacyjnym Android.

Nokia miała podobno tworzyć smartfony Lumia z Androidem na wypadek gdyby współpraca z Microsoftem zakończyła się pod koniec 2014 roku. Wtedy przejście na stronę Google byłoby dużo szybsze i łatwiejsze w realizacji.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że o całej sprawie podobno wiedziało szefostwo Microsoftu. I teraz zastanawia mnie czy przypadkiem właśnie ten informacje nie tyle może popchnęły firmę z Redmond do zakupu Nokii, co po prostu przyspieszyły całą sprawę. Jest też taka możliwość, że Finowie celowo zagrali tą kartą, aby zmusić Microsoft do nieco bardziej stanowczych działań. Trudno cokolwiek w tym momencie wyrokować. Obie firmy odmówiły komentarza w tej sprawie i jedno jest pewne – Lumia z Androidem przeszła do historii.

I strasznie żałuję, że tak się stało. Używałem Lumii 520 i 720 i uważam je za jedne z najlepiej wykonanych smartfonów na rynku. Nie są „badziewnie” plastikowe i prezentują się po prostu ładnie. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, a cała konstrukcja sprawia wrażenie solidnej i bardzo trwałej. Dlatego też z otwartymi ramionami przyjąłbym hi-endowy smartfon Lumia z Androidem na pokładzie. Sądzę, że mógłby to być jeden z najlepszych smartfonów na rynku.

Ale to już tylko marzenia. Microsoft kupił Nokię, więc już dawno jest po zabawie.

zdjęcie: Le Journal du Geek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o