10. edycja festiwalu SIFFCY skupia się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

10. edycja festiwalu SIFFCY skupia się na kinie z Niemiec, Polski i Czech

Filmy z New Delhi, Niemiec, Czech i Polski znajdą się w centrum uwagi rozpoczynającej się 9 kwietnia 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Smile.

obraz HT

Na gali, zorganizowanej przez organizację pozarządową Smile Foundation z siedzibą w Delhi we współpracy z delegacją Unii Europejskiej w Indiach, której ceremonia otwarcia i wręczenie nagród odbędzie się w PHD House, zaprezentowanych zostanie 150 filmów z 40 krajów.

Hindustan Times — Twoje najszybsze źródło najświeższych wiadomości! Czytaj teraz.

Poza stolicą festiwal będzie odbywał się jednocześnie w 50 różnych lokalizacjach na terenie całego kraju.

„Obchodząc 10. edycję festiwalu, w tym roku staramy się wywołać więcej uśmiechu, docierając do młodej publiczności w wielu miejscach w kraju.

„Zamierzamy wyświetlić 150 filmów z 40 krajów i bezpłatnie przeprowadzić dziesięć różnych interaktywnych sesji filmowych oraz warsztatów rozwijających umiejętności dla dzieci i młodzieży” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor festiwalu SIFFCY Jitendra Mishra.

Na wydarzeniu, zapowiadanym jako jeden z największych indyjskich festiwali filmów dziecięcych, zaprezentowane zostaną fabuły, filmy krótkometrażowe, dokumentalne i fabularne zrealizowane przez dzieci.

Na festiwalu zostanie wyświetlonych 10 filmów wyprodukowanych przez studentów czeskiego Uniwersytetu BATA oraz osiem nagrodzonych filmów z Niemiec, zaprezentowanych przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy SCHLiNGEL.

„Osiem klasycznych animacji zaprezentują TV Studio Animation Films, wybitna polska osobowość filmowa Jerzy Moskowicz oraz Instytut Polski w New Delhi” – dodali organizatorzy.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną filmy sklasyfikowane w różnych kategoriach, w tym „Konkursie Międzynarodowym”, Filmach Fabularnych i Krótkometrażowych. „Uśmiech 70 mm”, który wyświetla obrazy inne niż fabularne; oraz sekcja „Żółty dywan” poświęcona różnym indyjskim kinom regionalnym w języku malajalam, gudżarati, marathi, bengalski, radźastani, karbi i nie tylko.

Młodzi kinomani będą mieli dostęp do szerokiej gamy filmów dla dzieci z ponad 30 różnych krajów, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Kolumbii, Portugalii, Belgii, Ukrainy, Chorwacji, Grecji, Austrii, Niemiec i Estonii.

READ  „Specjalna przyjaźń z Polską”: dokument History TV18 pokazuje, dlaczego Hindusi dostali 15-dniowe wizy Schengen podczas Op Ganga

Dodatkowo w „Take One” zaprezentowane zostaną filmy stworzone przez dzieci, a w „Extra Smiles” zostanie zaprezentowane to, co najlepsze w SIFFCY z poprzednich wydawnictw i klasyków.

W tym roku w ramach filmowej ekstrawagancji odbędzie się 10 różnych warsztatów, kursów mistrzowskich i dyskusji panelowych na tak szerokie tematy, jak środowisko, wartości rodzinne, wojna i pokój oraz bezpieczeństwo na drogach.

Zakończy się 11 kwietnia.

Ten artykuł został utworzony na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez żadnych zmian w tekście.

Oscary 2024: Od nominowanych do blasku z czerwonego dywanu! Uzyskaj ekskluzywny zasięg na HT. Kliknij tutaj

Otrzymuj więcej aktualizacji z najnowszymi wiadomościami rozrywkowymi z Bollywood, Hollywood, seriali muzycznych i internetowych oraz Hindustan Times.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *