Grigio kupuje fabrykę bibuły w Polsce

Grigio kupuje fabrykę bibuły w Polsce

AB Grigeo podpisało przedwstępną umowę nabycia udziałów w jednej z fabryk Głuchołaskich Zakładów Papierniczych sp., jednej z największych firm branży papierniczej i drzewnej w krajach bałtyckich. z oo (GZP), producenta bibuły i tektury w Polsce.

Spółka zamierza nabyć 100% udziałów w spółce zależnej GZP zarządzającej biznesem bibułkowym w Niedomicach.

Zamknięcie transakcji planowane jest w ciągu 6 miesięcy, z zastrzeżeniem warunków określonych w umowie. Spółka planuje sfinansować akwizycję z własnych źródeł finansowych.

Według dyrektora generalnego AB Grigeo, Tomasa Jozonisa, ekspansja do Polski to strategicznie zaplanowany krok, który pozwoli firmie wzmocnić swoją pozycję na rynku bibuły w Europie Środkowo-Wschodniej i rozszerzyć gamę produktów.

„To obiecujący i stale rozwijający się rynek, który oferuje nam szerokie możliwości dystrybucji produktów na terenie Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy i innych krajów regionu. Posiadana infrastruktura produkcyjna pozwoli nam zoptymalizować koszty logistyki i przenieść najlepszych praktyk zakładu produkcyjnego w Grigiszkach do nowej fabryki. Musimy wzmocnić naszą konkurencyjność poprzez zmiany” – mówi T. Josonis.

Pierwszą akwizycją AB Grigeo na polskim rynku jest fabryka bibuły zlokalizowana w Niedomicach, około 90 km na wschód od Krakowa. Obecnie fabryka zatrudnia 175 pracowników, obsługujących maszyny papiernicze i przetwórnie liniowe.

Jak zapowiedział prezes spółki T. Jozonis, w przyszłości planowana jest rozbudowa środowiska produkcyjnego zlokalizowanego na prawie 8 hektarach terenu, wprowadzenie innowacji produkcyjnych i zwiększenie wolumenu produkcji.

Z niezbadanych danych wynika, że ​​roczne przychody oddziału GZP w Niedomicach za rok 2022 wyniosły 40 mln EUR, przy EBITDA na poziomie 3,8 mln EUR. Według dostępnych danych szacunkowa wartość przedsiębiorstwa wynosi 22 mln EUR.

READ  Zełenski spotkał się z prezydentem Polski, który właśnie wrócił z Waszyngtonu

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *