14 osób zostało rannych po tym, jak samolot Emirates A380 wpadł w silne turbulencje

14 osób zostało rannych po tym, jak samolot Emirates A380 wpadł w silne turbulencje

Samolot Emirates A380 lecący z Perth, stolicy Australii Zachodniej, do Dubaju wpadł w poważne turbulencje, w wyniku których kilku pasażerów i załogi zostało rannych.

Z raportów wynika, że ​​lot nr EK421 odbywał się nad Zatoką Perską, kiedy zaczął gwałtownie się trząść Zachodnia australia.

Co najmniej 14 osób zostało rannych na pokładzie samolotu i po jego wylądowaniu w środę rano.

Rzecznik Emirates Airlines potwierdził, że… codzienna poczta Że podczas lotu „na krótko napotkano nieoczekiwane turbulencje”.

„Na pokładzie ranni zostali zbadani i udzielona im pomoc przez naszą przeszkoloną medycznie załogę i wolontariuszy, a dodatkowe wsparcie medyczne zapewniono za pośrednictwem łącza satelitarnego.

Rzecznik Emirates Airlines potwierdził Daily Mail, że lot

Emirates/dostawca

Rzecznik Emirates potwierdził Daily Mail, że podczas lotu „na krótko wystąpiły nieoczekiwane zakłócenia”.

Dodał: „Służby medyczne odebrały lot po wylądowaniu, a linie Emirates Airlines wysłały swój zespół opiekuńczy, aby zapewnić rannym pasażerom i załodze pokładowej wszelkie możliwe wsparcie”.

Pasażer samolotu podobno napisał na X/Twitterze, że „dwukrotnie uderzyli w dach o ziemię i rozbili go”.

Turbulencje powstają w wyniku połączenia czynników meteorologicznych, meteorologicznych i geologicznych. Istnieją cztery poziomy zaburzeń: łagodny, umiarkowany, ciężki i skrajny.

Jakie są różne rodzaje zaburzeń?

Jest ich kilka, w tym prąd strumieniowy, indukowany terenem, świeżym powietrzem i konwekcją. Może to być spowodowane kombinacją czynników, takich jak prędkość wiatru, zmiany kierunku wiatru, zmiany temperatury i rzeczy, których nie widać.

Strumień strumieniowy jest zwykle spowodowany przepływem strumieni powietrza wokół układów wysokiego i niskiego ciśnienia, a strumień strumieniowy jest wynikiem formacji lądowych, które mieszają powietrze; Podczas gdy konwekcja jest spowodowana chmurami.

Jeszcze bardziej niepokojące jest czyste powietrze.

Associated Press podaje, że uskoki wiatru mogą wystąpić w chmurach pierzastych lub nawet w czystym powietrzu w pobliżu burz, gdzie różnice temperatur i ciśnienia tworzą potężne prądy szybko poruszającego się powietrza.

READ  Prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej Luis Rubiales podał się do dymisji po pocałunku na mistrzostwach świata

Samoloty mogą poruszać się w turbulencjach w czystym powietrzu bez ostrzeżenia.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *