2degrees i Orcon połączą się w spółkę o przychodach 1,2 miliarda dolarów

Kiedy 2degrees połączy się z Orconem, połączona firma będzie miała 58 sklepów w całym kraju.

Tom Polar napastnik/personel

Kiedy 2degrees połączy się z Orconem, połączona firma będzie miała 58 sklepów w całym kraju.

Trzeci i czwarty co do wielkości operator telekomunikacyjny 2degrees i Orcon połączą się w ramach umowy, która według szefów firmy przyniesie większą konkurencję na rynku.

Gdyby transakcja doszła do skutku, połączona firma miałaby nieco ponad 1,5 miliona klientów telefonii komórkowej i 345 000 klientów telefonii stacjonarnej, co czyniłoby ją trzecim co do wielkości zintegrowanym operatorem telekomunikacyjnym po Sparkach i Vodafone.

Jej roczne przychody wyniosą 1,2 miliarda dolarów, w porównaniu z przychodami Sparka w ostatnim roku podatkowym wynoszącymi 3,6 miliarda dolarów.

Umowa zostaje zawarta między właścicielami Orcon, Macquarie Asset Management i Aware Super, a Voyage Digital, która kupuje 2 stopnie od Trilogy International Partners i Tesbrit BV.

Czytaj więcej:
* 2degrees zaczyna promować inwestorów przed notowaniem NZX
* 2 stopnie mówi, że notowanie NZX może „przyspieszyć wzrost” przed uruchomieniem 5G
* Dwie (2) stopnie sugerują zmniejszenie siły roboczej o 10%.

Voyage jest spółką joint venture należącą do Macquarie Asset Management i Aware Super, z siedzibą w Australii.

Mark Callander, dyrektor generalny Orcon, powiedział: „To bardzo ekscytujący dzień.2degrees i Orcon mają długą tradycję na rynku Nowej Zelandii.

„Transakcja ta stanowi zmianę tempa w krajobrazie telekomunikacyjnym Nowej Zelandii i ustanowi silniejszego gracza na rynku, co zaowocuje większą konkurencją i korzyściami dla użytkowników końcowych”.

Dyrektor generalny 2degrees, Mark Aue, powiedział: „Gdy będziemy finalizować szczegóły, sprawy będą nadal działać jak zwykle dla obu zespołów.

Raport poranny / RNZ

Rząd wprowadza nowe uprawnienia, które, jak twierdzi, będą chronić interesy Nowozelandczyków w kluczowych aktywach, takich jak porty, lotniska, infrastruktura telekomunikacyjna i elektroenergetyczna (opublikowano po raz pierwszy w listopadzie 2019 r.)

„Nasi klienci będą nadal otrzymywać wysokiej jakości produkty, usługi i wsparcie, do którego są przyzwyczajeni”.

READ  Australijczycy zaoferowali 1 milion dolarów nagrody za szczepionkę Covid | 1 news

Chociaż nie będzie żadnych natychmiastowych zmian dla klientów 2degrees i Orcon, z czasem obie firmy zintegrują swoje usługi, powiedział.

Oczekuje się, że fuzja zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

Rzeczniczka 2degrees potwierdziła, że ​​umowa obejmuje infrastrukturę krytyczną i zagranicznych nabywców, co musi zostać zatwierdzone przez Biuro Inwestycji Zagranicznych.

Komisja Handlu również będzie musiała zatwierdzić transakcję.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top