36 milionów dolarów na rozdartą sztukę Banksy’ego w koszu

Arteterapeuta w Sotheby's nosi miłość Banksy'ego do śmieci.

Dominik Lipiński / PA / AP

Arteterapeuta w Sotheby’s nosi miłość Banksy’ego do śmieci.

Praca brytyjskiego artysty ulicznego Banksy’ego, którą dramatycznie zniszczył po wylicytowaniu trzy lata temu, przyniosła w czwartek 18,5 miliona funtów (36 milionów dolarów), co jest rekordem dla artysty.

Miłość w śmietniku Zostało to pokazane przez Sotheby’s w Londynie, z szacunkami przedsprzedaży na 4-6 milionów funtów (7,7 miliona do 11,68 miliona dolarów).

Cena sprzedaży była trzykrotnie wyższa od czasu wysokiej aprecjacji.

Praca składa się z rozdartego półpłótna w ozdobnej ramie, na której znajduje się namalowany sprayem wizerunek dziewczyny sięgającej po czerwony balon w kształcie serca.

Czytaj więcej:
* Rzadkie dzieła Banksy’ego sprzedają się za 1,45 miliona dolarów na aukcji dla nowozelandzkiego oferenta podczas Big Night na targach w Auckland
* Grafika Banksy’ego Covid-19 została usunięta z londyńskiego metra
* Banksy zmienia nazwę rozdartej „Dziewczyny z balonem”
* Słaby wyczyn Banksy’ego może sprawić, że obraz o wartości 2,1 miliona dolarów stanie się cenniejszy

Kiedy po raz ostatni sprzedano go w Sotheby’s w październiku 2018 roku, utwór był znany jako dziewczyna z balonem. Tak jak anonimowy europejski nabywca złożył zwycięską ofertę, Ukryta niszczarka wbudowana w ramę przez Banksy’ego została przywrócona do życia, pozostawiając połowę płótna zwisającą z ramy w paskach..

Sotheby’s opisał pracę stworzoną nad wyczynem jako „ostateczną grafikę Banksy’ego”.

Banksy, który nigdy nie potwierdził swojej pełnej tożsamości, rozpoczął karierę od malowania budynków w Bristolu w Anglii i stał się jednym z najbardziej znanych artystów na świecie.

Jego psotne i często sarkastyczne obrazy to całowanie się dwóch policjantów, uzbrojona policja z żółtymi uśmiechniętymi twarzami i szympans z tabliczką z napisem: „Śmiajcie się teraz, ale pewnego dnia będę dowodził”.

Wiele jego prac zostało sprzedanych na aukcjach za kilka milionów. W marcu mural Banksy’ego Uhonorowanie brytyjskich pracowników służby zdrowiaPo raz pierwszy został namalowany na ścianie szpitala i sprzedany za 16,8 miliona funtów (32,7 miliona dolarów) na aukcji Christie’s, co jest rekordem dla artysty.

READ  Thandie Newton mówi, że twórcy Solo: A Star Wars Story popełnili „śmiertelny błąd”

dziewczyna z balonem Pierwotnie został wygrawerowany na ścianie we wschodnim Londynie i był bez końca reprodukowany, stając się jedną z najsłynniejszych fotografii Banksy’ego.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top