5 umiejętności, które uczniowie muszą doskonalić, aby wyróżniać się w życiu

Prawdziwym celem edukacji jest sprawienie, aby ludzie byli odpowiedzialni społecznie i wydajni ekonomicznie, aby mogli cieszyć się udanym życiem. Chociaż umiejętności akademickie zależą w dużej mierze od przedmiotów wybranych przez ucznia, umiejętności nieakademickie, takie jak zarządzanie czasem, logiczne myślenie oraz umiejętności inicjacyjne lub przywódcze.

Jeśli uczniowie będą doskonalić mniej niż pięć umiejętności, mają dużą szansę na sukces w dowolnej karierze, którą chcą kontynuować.

1. Zarządzanie czasem

Czas jest najbardziej poszukiwanym nieodnawialnym zasobem na świecie. Ci, którzy dobrze z niego korzystają, rzadko cierpią z powodu niedostatku innych zasobów.

Mając wyraźną intencję osiągnięcia więcej w życiu osobistym i zawodowym, właściwe planowanie i uczciwość wobec siebie, osoba może czerpać więcej i lepiej z tych samych 24 godzin.

Pierwszym i najważniejszym krokiem w zarządzaniu czasem jest ustalenie priorytetów celów w swojej dziedzinie. Następnie ułóż przemyślany i praktyczny plan dnia.

Ustal ścisłe, ale realistyczne terminy. Zacznij korzystać z narzędzi i aplikacji, które mogą znacznie zaoszczędzić Twój czas. Po tygodniu plan powinien zostać przejrzany i odpowiednio skorygowany.

2. Potęga analityki

Umiejętności podejmowania decyzji zależą w dużej mierze od jej umiejętności analitycznych, a osoby z dużymi umiejętnościami analitycznymi często świętują sukcesy w życiu akademickim i zawodowym.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w udoskonaleniu niektórych typowych umiejętności analitycznych.

Najpierw przeanalizuj siebie pod kątem mocnych stron, potencjału, zainteresowań i długoterminowych celów. Zanim przyjmiesz nowe zadanie lub wyzwanie, poświęć dużo czasu na badania, w których możesz uzyskać pomoc od ludzi i technologii.

Praktyka czyni mistrza, dlatego ważne jest, abyś ćwiczył rzeczy, których uczysz się na co dzień i dostosowywał je do swojego stylu pracy.

3. Logiczne myślenie

Myślenie logiczne to logiczny i krytyczny sposób myślenia i rozwiązywania problemów. Proces wymaga systematycznej serii kroków opartych na racjonalnych wyjaśnieniach i kalkulacjach umysłowych.

READ  Olimpijczyk z Tonga nie słyszał od rodziny od wybuchu wulkanu, tsunami

Aby poprawić umiejętność logicznego myślenia, kandydat musi najpierw poprawić swoje umiejętności obserwacyjne. Gdy będzie w stanie zaobserwować sytuację, zrozumienie rzeczywistego kontekstu z poprawnymi wnioskami będzie całkowicie łatwiejsze.

W ten sposób doskonali umiejętności analizy trendów i wzorców. Dokładniej, odszyfrowanie wzorców i struktur oraz rozwiązanie pytań pomiarowych nie jest trudne, jeśli przyjmie się systematyczne podejście i poświęci godzinę dziennie przez co najmniej trzy miesiące.

4. Uruchom lub jedź

Niewielu ludzi na tym świecie lubi wprowadzać nowe rzeczy, koncepcje i działania, a nazywa się ich liderami. Szybko podejmują decyzje i nie czekają na innych we wszystkich ważnych aspektach życia.

Nauczyciele szkolni powinni zachęcać uczniów do udziału w grach zorientowanych na cel, odgrywaniu ról i innych zajęciach w klasie i społeczności.

Szkoły powinny regularnie organizować targi, seminaria, tydzień sportu i wydarzenia kulturalne, ponieważ motywuje to do nieszablonowego myślenia. Tutaj aktywny udział jest ważniejszy niż efekt końcowy.

Ich poziom kreatywności gwałtownie wzrośnie, jeśli nie przestaną uczestniczyć w tych zajęciach z powodu strachu i irracjonalnych zahamowań.

5. Komunikacja i pakiety

Każdy uczeń ma pewne wyraźne i ukryte cechy. Ci, którzy potrafią pokazać swoje talenty poprzez skuteczne umiejętności komunikacyjne, są łatwo zauważani przez innych.

Pomimo dobrych ocen i wiedzy, niektórzy uczniowie nie przeprowadzają rozmów kwalifikacyjnych, zawodzą w prezentacjach i koordynowaniu z innymi w pracy zespołowej. Nauczyciele powinni zwracać szczególną uwagę na takich uczniów i zachęcać ich do udziału w zajęciach grupowych.

Skuteczne umiejętności komunikacyjne wymagają dużo praktyki i chęci pokonywania ograniczeń. Zajęcia pozalekcyjne, takie jak zabawy, skecze, konkursy esejów i opowiadanie historii mogą znacznie poprawić pewność siebie uczniów i umiejętności komunikacyjne.

— Artykuł Nitina Vijay, założyciela i dyrektora zarządzającego Motion Education

Przeczytaj: 10 unikalnych umiejętności, które uczynią indyjskich studentów globalnymi obywatelami jutra

Przeczytaj: 10 umiejętności szybkiego nauczania dla nauczycieli, aby zaangażować uczniów w zajęcia online

READ  Hubert Hurkacz stawia Polskę na czele grupy D

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top