75 lat niepodległości, 75 kultowych momentów indyjskiego sportu: 2. miejsce – złoto olimpijskie w hokeju 1952

Indie zakończą w tym roku 75 lat niepodległości. Poniżej seria doceniająca 75 wielkich osiągnięć sportowych indyjskich sportowców. gwiazdy sportu Każdego dnia do 15 sierpnia 2022 r. będzie dostarczał jeden kultowy sportowy wyczyn.

1952 indyjskie złoto olimpijskie w hokeju na lodzie

24 lipca 1952: Indie zdobyły mistrzostwo olimpijskie w hokeju na lodzie iz kolei utrzymały tytuł mistrza świata. Zdecydowanie pokonała Holandię 6:1 w finałowym meczu na stadionie hokejowym w Helsinkach w Finlandii.

Mecz był osobistym zwycięstwem napastnika Indii Balbira Singha, który strzelił pięć bramek.

Indyjska linia frontu przesuwała się według starannie przygotowanego planu, który mistrzowsko wykonali mistrz KD Singh „Babu” i Balbir.

Balbir Singh Sr., który strzelił w tym meczu pięć goli na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku Archiwa hinduskie

Kompletnie pokonani w pierwszej połowie, kiedy ich agresywna taktyka nie przyniosła żadnych korzyści, w drugiej połowie Holendrzy zdecydowali się na spotkanie z Polakiem i flagą z flagą.

Ta zmiana w rozgrywce natychmiast opłaciła się w postaci ich jedynego gola w meczu, strzelonego od środka lewego RT Esser. Jego strzał był tak samo niesamowity jak strzał Babu.

Czytaj | Dzień z legendą hokeja Balbirem Singh

Kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, 5000 radosnych widzów podeszło, by wiwatować, gdy Indie po raz piąty z rzędu zdobyły złoto.

Mecz obserwował minister Indii w Finlandii M. Desai i jego żona.

Podniosły się flagi Indii, Holandii i Wielkiej Brytanii, a zespół zagrał hymn Indii, Zyskaj manę.

(Fragmenty artykułu opublikowanego po raz pierwszy w The Hindu w 1952 roku)

READ  Chennai Super Kings prowadzone przez Stephena Fleminga wygrały finał indyjskiej Premier League