83: Stylizowany, czasem naiwny, ale krwawy film z Bollywood, czarujący jak na krykieta

83 (BG, 152 min) Reżyseria Kabir Khan

To sportowe zwycięstwo zainspirowało i zjednoczyło naród.

Po wygraniu tylko jednego meczu w poprzednich dwóch Pucharach Świata w krykiecie, Team India osiągnął mistrzostwo w 1983 roku w Anglii i Walii jako największy słabszy – nie spodziewano się, że ucieknie przed czteroosobową grupą, która obejmuje również Australię i Indie Zachodnie. .

Pod przywództwem multidyscyplinarnego Kapila Deva (Ranveer Singh) dosłownie zmuszali lokalnych dziennikarzy do zjadania ich słów.

Czytaj więcej:
* Jedna sekunda: uroczy list miłosny Zhang Yimou do potęgi kinowych rozkoszy
* Suan Song: prowokujący do myślenia dramat science-fiction firmy Apple, który robi wrażenie
* 20 najbardziej ekscytujących filmów, które pojawią się w 2022 roku
* Tragedia Makbeta: Waszyngton, McDormand przechwytuje głos Szekspira i jego wściekłość
* Bestsellery: Jeśli to jest Swansong Sir Michael Caine, odchodzi z popisem

Powstała ponad pięć lat i została opóźniona o prawie dwa lata z powodu pandemii. Jest to fascynująca, czasem naiwna, ale cholernie wspaniała autobiografia, którą może wyczarować tylko Bollywood.

To Indie niezwyciężonyi Pojazdy strażackiei kubeki brinj cud i Pierwsza liga, emocjonująca podróż dostarczająca najlepszego dramatu krykieta na boisku i poza nim od czasu, gdy Gary Sweet zmierzył się z Hugo Weavingiem w australijskim miniserialu z 1984 roku. linia ciała I z pewnością powinien być teraz uważany za pretendenta do eposu z 2001 roku Lagan Najlepszy film do „Gry dżentelmena”.

Reżyser Kabir Khan (seria II wojny światowej) Zapomniana Armia), który jest także jednym z czterech scenarzystów projektu, który świetnie sobie radzi, aby widz był pochłonięty akcją, zachowując doskonałą równowagę między skupieniem się na przekomarzaniu się chłopców podczas trasy w zespole, a ich determinacją, by udowodnić ich krytycy się mylą i ich epickie wyczyny na boisku.

Ranveer Singh gra indyjskiego kapitana krykieta Kapila Deva w 1983 roku.

dostarczony

Ranveer Singh gra indyjskiego kapitana krykieta Kapila Deva w 1983 roku.

Pomimo tego, że jest tej samej długości, co mecz Twenty20, czas trwania szybko mija, dzięki kadrze wspaniałych postaci oraz obszernym i imponującym odtworzeniu meczów (przerywanym tylko okazjonalnymi nieruchomymi obrazami lub przebłyskami wideo z prawdziwego zdarzenia).

Chociaż mecze mogą wyglądać bardziej ekscytująco niż są w rzeczywistości (pamiętaj, że był to czas, gdy wszyscy gracze byli ubrani na biało, mecze toczyły 60 stron – co można rozłożyć na dwa dni – i decyzja sędziego na boisku była ostateczna), akcja jest cudownie sugestywna i podbudowana, ze ścieżką dźwiękową zawierającą smutne historie i wzniosłe piosenki.

Niestety, dla fanów Kiwi, Jeff Howarth i firma są szybko widziani, ale aktorzy, którzy stoją obok takich jak Ian Bothham, Imran Khan i West Indies Nimes (z których co najmniej czterech to synowie prawdziwych krykieta), są właśnie tacy. . Świetne mecze, nawet jeśli Bob Willis nosi naprawdę okropną perukę, a Greg Chapel jest okropny.

Pomimo tego, że jest taki sam jak mecz Twenty20, czas trwania mija szybko dzięki kadrze wspaniałych postaci oraz wszechstronnemu i imponującemu odtworzeniu meczów.

dostarczony

Pomimo tego, że jest taki sam jak mecz Twenty20, czas trwania mija szybko dzięki kadrze wspaniałych postaci oraz wszechstronnemu i imponującemu odtworzeniu meczów.

Być może prawdziwa niespodzianka jest jednak zabawna 83 jest bycie. Scenariusz oferuje wiele zabawnych momentów, ponieważ zespół zajmuje się angielskim jedzeniem i zwyczajami oraz bezlitośnie dręczy się nawzajem. Większość humoru pochodzi z interakcji w zespole, Chrisa Srikantha z Jiivy i łamanego angielskiego Dev Singha.

„Hayana Hurricane” jest w centrum tej czasami podnoszącej na duchu sagi, niezależnie od tego, czy uczy się, jak prać białka krykieta, próbuje zainspirować jego frustrujące siły indywidualnie – lub zbiorowo – czy też używa „mangusty” (odpowiedź dewelopera na Lance’a Cairnsa Nietoperz bez ramion Excalibur), aby pobić rekordy. Singh portretuje go ze zwycięską skromnością i człowieczeństwem, którego nie można nie oczarować.

Dedykowany weteranowi 83 Yashpalowi Sharmie, który zmarł w lipcu ubiegłego roku, jest to więcej niż hołd dla niego i reszty graczy od czasu, gdy grali po prostu z miłości do gry i dumy z umiejętności reprezentowania swojego kraju.

Być może prawdziwą niespodzianką jest to, jak zabawny jest 83.

dostarczony

Być może prawdziwą niespodzianką jest to, jak zabawny jest 83.

Tak, jest dzieciak z indyjskiej flagi, który bezlitośnie wspiera swoją drużynę poprzez wzloty i upadki. Oczywiście jest więcej niż jedna scena, w której zduszeni Anglicy muszą niechętnie pogodzić się z tym, że mylili się co do tego zespołu. I oczywiście Sachin Tendulkar jest jednym z milionów przyklejonych do telewizji w meczu finałowym.

Ale wszystkie metafory i frazesowe słowa umniejszają zwykłą niegrzeczność i urok tej opowieści, która prawie gwarantuje, że pozostawi cię z wielkim uśmiechem na twarzy.

w języku angielskim i hindi z angielskimi napisami, 83 Teraz pokazywane w wybranych kinach.

READ  Antidotum: pięć szczęśliwych rzeczy w dzisiejszych wiadomościach, 1 listopada

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top