Swatik idzie do półfinału w Miami, Rudd denerwuje Zvereva

30 marca (Reuters) – Polka Iga Świątek kontynuowała swoją imponującą passę, wygrywając 6-3 6-3 z Petrą Kvitovą w środę, aby awansować do półfinału Miami Open, podczas gdy Norweg Casper Ruud pokonał drugiego rozstawionego mężczyznę, Alexandra Zvereva w meczu. ćwierćfinały. Ostateczne starcie.

Świątek, który przyjechał do Miami pełen pewności siebie po zdobyciu dwóch tytułów w Doha i Indian Wells, w 77-minutowym meczu zdobył dwukrotną mistrzynię Wimbledonu Kvitovą i nie miał żadnej przerwy.

Polskie drugie rozstawienie, które w przyszłym tygodniu przejmie pierwsze miejsce na świecie, wygrało 15 kolejnych meczów z powrotem do Kataru i zmierzy się z 16. rozstawioną Jessicą Pegolą.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Chcę wykorzystać zaufanie, które zbudowałem od początku Doha” – powiedział Świątek.

„Jestem na dobrej pozycji i chcę to wykorzystać. Uzyskanie tego rodzaju passy było bardzo trudne, ale jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem dobrze grać, że jestem zdrowy, że mogę konkurować z graczami takimi jak Petra. Jest legendą”.

Pegula awansowała po piątej rozstawionej hiszpańskiej drużynie, która Paula Padusa wycofała się z powodu choroby wirusowej, podczas gdy była 4-1 w tyle.

„Choruję od ostatniego meczu tego dnia” – napisał Padusa na Twitterze. „Próbowałem wszystkiego, aby dojść do siebie, ale to nie wystarczyło. Zajmę kilka dni, aby dobrze się zregenerować i przygotować do sezonu na kortach ziemnych”.

Dla Peguli był to drugi z rzędu, nagły koniec meczu, kiedy nierozstawiona Ukrainka Anhelina Kalinin odpadła, przegrywając 6:0 w meczu czwartej rundy.

Rozstawiony w szóstym miejscu Norweg Ruud odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, wygrywając 6:3, 1-6, 6:3 nad czwartym światowym Zverevem.

Po tym, jak Zverev wyrównał mecz, Rudd był agresorem w play-offach, ponieważ z wielkim sukcesem zbliżył się do siatki, trzymając się mocno w kluczowych rajdach i redukując niewymuszone błędy.

READ  Iga Swatik pokonuje Naomi Osaka 6:4 6:0 i wygrywa Miami w finale Miami Open | wiadomości tenisowe

powiedział Rudd, który nie wygrał seta w dwóch poprzednich spotkaniach ze Zverevem.

– Dwie przerwy, kilka punktów może zdefiniować taki mecz, a dzisiaj poszedłem swoją drogą.

Następny będzie Argentyńczyk Francisco Cerondolo, którego marzenie o debiucie w ATP Masters 1000 było kontynuowane po tym, jak dziewiąty włoski zawodnik, Yannick Sener, został zmuszony do wycofania się z meczu z piekącą stopą.

Serondolo z rozstawem 103 przegrał 4-1, kiedy Sener zdecydował się na odwołanie meczu i został najniżej sklasyfikowanym półfinalistą w historii turniejów.

Dodatkowe reportaże Franka Binga w Toronto; Dodatkowe reportaże Aimee Tenry w Nowym Jorku. Montaż przez Toby’ego Davisa/Petera Rutherforda

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.