Irish Open: Adrian Mironek pierwszym Polakiem, który wygrał DP World Tour

Irish Open: Adrian Mironek pierwszym Polakiem, który wygrał DP World Tour

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Mironk wykonał birdie putt przy 15 i 16, po czym błyszczący orzeł przy 17 dał mu poduszkę na trzy strzały.

Tabela wyników finału Irish Open

-20 Mironk (Paweł); -17 R Fox (Nowa Zelandia); -16 T. Lawrence (SA); -15 D. Lo (SC), F. Zanotti (BAR), G. Catlin (USA); -14 J. Catlin (USA)

Inne wybrane:-12 S. Lowry (ostry dyżur), Ray (ENG); -11 R McIntyre (SC); -7 S Power (Irlandia), P Harrington (Irlandia)

Adrian Meronk został pierwszym Polakiem, który zwyciężył w DP World Tour, dzięki któremu zwyciężył w Irish Open na Mount Juliet.

Mironk wykonał birdie w nocy 15 i 16, po czym orzeł w 17 pomógł mu zdobyć kartę 6 poniżej 66 i pokonał Ryana Foxa trzema strzałami.

Lis nowozelandzki trafił siedem birdie i orła, ale bogey na tym ostatnim zniweczył jego szanse, zanim Mironk wybił piłkę.

Shane Lowry strzelił 67 goli i zajął pierwsze miejsce jako irlandzki zawodnik.

Przez chwilę wydawało się, że Fox zemści się za porażkę w barażach z Ballyliffinem w Irish Open w 2018 r., gdy 35-latek biegał przez boisko podczas kolejnego dnia w hrabstwie Kilkenny, w którym nie padła żadna bramka.

Fox (35 l.) prowadził 17. pozycji, zdobywając 18 punktów, ale oddał strzał po tym, jak nie trafił w green.

Odpowiedź Meronka była stanowcza. Po tym, jak Fox stracił jednego, 29-latek wbił putt z wysokości 24 stóp na birdie na 15, a następnego dnia poparł go kolejnym parem i objął bezpośrednie prowadzenie.

Musiał dokończyć grę na dwie części, a Meronk nie pozostawiał wątpliwości co do wyniku, uderzając orła spod 17. greenu i zdobywając trzy punkty.

„Szczerze mówiąc, to ulga” – Meronek powiedział Sky Sports.

„W tym roku byłem już tak blisko, że wreszcie otwarcie drzwi to spełnienie moich marzeń. Dlatego codziennie trenujemy i jestem bardzo szczęśliwy”.

Dobitne wykończenie daje Mironkowi długo oczekiwany pierwszy tytuł

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Mironek twierdzi, że akceptuje bycie wzorem do naśladowania dla polskich golfistów

Mironk, zajmujący 110. miejsce na świecie, od dawna puka do drzwi grona zwycięzców.

W zeszłym roku zajął drugie miejsce w Italian Open, a w tym roku przed Irish Open znalazł się w pierwszej dziesiątce, zajmując trzecie miejsce w Katarze i Katalonii oraz trzecie solo w Dutch Open, gdzie Fox przegrał w fazie play-off. .

Kiedy jednak duch Foxa dał Polakowi szansę, ten zakończył swoje dzieło w imponujący sposób przed tłumem na Mount Juliet.

Podczas gdy on łapał birdie na drugim i czwartym dołku, bogey na szóstym dołku chwilowo pozbawił go prowadzenia, zanim utrzymał statek na trzech parach.

Po birdie na 15. miejscu pojawiły się cztery kolejne, po czym jego putter zapalił się na całej długości, zatapiając putty z 24, 12 i 24 stóp od 15. miejsca, w wyniku czego Fox i grupa goniąca znaleźli się w jego lusterku wstecznym. Tacy jak Seve Ballesteros, Nick Faldo, Jon Rahm i Rory McIlroy jako zwycięzcy Irish Open.

„Lubię to, podoba mi się” – dodał Mironek zapytany o bycie wzorem do naśladowania dla polskich zawodników.

„Nie przestanę, mam zamiar iść dalej i to dla mnie kolejny krok. Jestem bardzo podekscytowany (wygraną) tutaj, w Irlandii, to wspaniała historia. Nie mogę tego opisać .”

„Wczoraj wyobrażałem sobie to zdjęcie, jak mogłoby wyglądać, i wyglądało dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałem, i było to niesamowite uczucie.

„Oddać tak dobry strzał na ostatnim dołku, jestem bardzo dumny z siebie i swojej torby”.

Irlandzkie trio dobrze zakończyło mecz

Skomentuj zdjęcie,

Shane Lowry był wielką atrakcją dla wyprzedanych tłumów w niedzielę w Mount Juliet

Dowód na sprzyjające warunki punktacji dostarczył w niedzielę wczesnym rankiem trzykrotny zwycięzca turnieju głównego Padraig Harrington.

Nowo koronowany mistrz US Open wspominał lata, kiedy osiągał sześć wyników poniżej 30 lat, ale double-bogey Seven na 10. miejscu zniweczył jego szanse na potencjalne miejsce w pierwszej dziesiątce, strzelając 69.

Lowry, który przez cały tydzień przyciągał tłumy widzów, trafił sześć birdie na 67, a mistrz Open 2019 zajął dziewiąte miejsce.

Seamus Power stanowi największą szansę dla irlandzkiego zwycięzcy z parą 68, co stawia zawodnika z Waterford na półmetku.

Choć w sobotę jego nadzieje rozwiały się po zdobyciu 77 punktów, numer 36 na świecie zakończył z wynikiem 68 i wraz z Harringtonem zajął siedem punktów poniżej.

Amerykanin John Catlin, zwycięzca roku 2020, David Law ze Szkocji i Fabrizio Zanotti z Paragwaju zajęli czwarte miejsce, zapewniając sobie nawzajem miejsce w otwartych mistrzostwach w St Andrews pod koniec tego miesiąca.

Obejrzyj najważniejsze wydarzenia z turnieju Irish Open o 22:30 GMT w BBC One Northern Ireland w niedzielę 3 lipca.

READ  Marsylia trzymana przez 10 mężczyzn Metz w Ligue 1

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *