Polska pokonała Buckfielda w eliminacjach C South

POLSKA – Rozstawiona z szóstą pozycją Polska kontrolowała wtorkowy mecz koszykówki dziewcząt klasy C South, wygrywając 58-39 z rozstawionym z jedenastego Buckfieldem i awansując do następnej rundy play-offów.

Polska (13-6) zmierzy się z trzecim rozstawionym Richmond (16-2) w ćwierćfinale, który odbędzie się 20 lutego w Augusta Civic Center.

W zeszłym roku Knights zakończyli sezon z bilansem 0-18, a seniorka Thea Thornton powiedziała, że ​​ta runda play-off jest pierwszą dla Knights od 2018 roku. Trener Polski Jake Webb powiedział, że był to „ogromny zwrot” w drużynie. Coaching „najlepszej grupy młodych kobiet na świecie”.

„To jedno z najbardziej niesamowitych uczuć, jakich doświadczyłem od dłuższego czasu” – powiedział Thornton. „Przechodzimy od 0-18 (w zeszłym sezonie) do 12-6 (obecnie 13-6), wchodząc do Civic Center. Nie mogłem sobie wyobrazić poprzedniego roku i cały zespół jest bardzo podekscytowany. To najlepsze uczucie. „

Charlotte Grenier z Polski postawiła kibiców na nogi, trafiając za trzy punkty w pierwszej kwarcie.

„Charlotte jest bardzo utalentowaną zawodniczką ofensywną” – powiedział Webb. „Jest studentką pierwszego roku i nadal robi to, co musi, i wszystko, o co ją poprosimy w sposób ofensywny”.

Trójki Greniera były jednym z wielu przykładów ofensywnej dominacji Rycerzy na początku meczu. Do czterech Buckfielda zdobyli 17 punktów, a wszystkie zdobyła Sara Devoe w pierwszej połowie.

W drugiej kwarcie drużyna Bucks (9-10) ponownie miała trudności z powrotem do ataku i wyrównała wynik z pierwszej kwarty, zdobywając cztery punkty.

Trener Buckfield Troy Eastman powiedział, że Bucks „nigdy wcześniej nie grali w play-offach”, co wpłynęło na nerwy na początku meczu.

„Jest tu dużo ludzi i panuje dobra atmosfera, więc myślę, że na początku byli trochę niepewni i zdenerwowani” – powiedział Eastman. „Myślę, że ostatecznie stał się to meczem koszykówki, a oni pozwolili, aby ich refleks i atletyzm przejęły kontrolę i (zostali zatrzymani)

READ  Bruksela grozi Polsce podjęciem kroków prawnych w związku z „niedopuszczalną” blokadą ciężarówek na granicy z Ukrainą

Polska tymczasem stała się miejscem kradzieży i handlu.

Grenier dodał swoją trzecią trójkę w meczu i prawie każdy zawodnik Knights, który trafił na boisko, miał statystyczny wpływ.

Addison Smith i Maya Balkir odnotowały przechwyt, a Balkir stwierdziła, że ​​jest skupiona na „zdobyciu piłki”, a jej koledzy z drużyny wiedzą, czy nie trafi w przechwyt.

„W defensywie zagraliśmy fantastycznie” – powiedział Webb. „Jesteśmy bardzo dobrym zespołem w defensywie. W trzeciej kwarcie mieliśmy małą przerwę, kiedy nasza intensywność spadła, a oni podnieśli się… potem włączyliśmy grę – to było jak włączenie przełącznika w czwartej kwarcie, a oni ponownie wyszli i zaczęli robić przestoje. „

Thornton powiedział, że Rycerze są pewni, że będą w stanie rozegrać cały mecz we wtorkowych zawodach.

„Kiedy weszliśmy, mogłem powiedzieć, że każdy z naszych kolegów z drużyny był gotowy do działania” – powiedział Thornton. „To ważna rzecz dla naszej gry. Jesteśmy bardzo pewni siebie, jesteśmy bardzo podekscytowani i wiemy, że możemy dobrze zagrać na wyższym poziomie.

Rodzice Thorntona pracowali w Polskiej Regionalnej Szkole Średniej i pamięta, jak absolwentka Natalie Theriault z 2018 roku i Rycerze grali w play-offach. Dlatego gra po sezonie z tegoroczną drużyną wiele znaczy dla Thorntona.

Buckfield miał skuteczną akcję do przerwy i zdobył 19 punktów w trzeciej kwarcie. Devoe zdobył 11 z tych punktów i zakończył mecz z najwyższą notą 22.

Trener Polski Jake Webb powiedział, że Bucks nigdy nie przestali grać, a w drugiej połowie pokazali ofensywne przyspieszenie.

Rycerze zdobyli zaledwie 10 punktów, w tym dwie trójki od Thorntona, ale nadal prowadzili 39-27.

Polska obrona wyróżniała się, podobnie jak jej akcja. Thornton zbierała zbiórki po własnym strzale, a wyróżniająca się defensywa Nicole Rioux utrzymała kilka piłek poza boiskiem.

Webb powiedział, że Polska zwykle wystawia 10-osobowy skład, ale w czwartek na kort przybyli wszyscy gracze, z wyjątkiem kontuzjowanej Gretchen Paradis. Głębokość gry i umiejętność zdobywania punktów przez Rycerzy była oczywista, podobnie jak ich konsekwencja na boisku, którą utrzymywali przez wszystkie cztery kwarty.

READ  Polski MBC powinien powrócić do debaty na temat podwyżek stóp procentowych, uważa Kodecki

W czwartej kwarcie trenerzy spojrzeli na nią na ławce rezerwowych i powiedzieli: „Jedziemy do Augusta Civic Center” i wtedy Balkir powiedziała, że ​​wie, co oznacza ten sezon.

Balkir powiedział, że jest dumny z powracających zawodników – mecz za meczem – po wszystkich porażkach, jakie zespół poniósł w zeszłym roku, aby wygrać w tym sezonie.

Buckfield dokonał ogromnej zmiany w tym sezonie, wygrywając dziewięć meczów po zaledwie dwóch wygranych w zeszłym roku.

Pomimo wtorkowej porażki Eastman powiedział, że jest dumny z drużyny Bucks, która nigdy się nie poddała pomimo 20-punktowej straty.

„Byłem z nich dumny. Myślałem, że mieli wybór: czy będziemy konkurować, czy poradzimy sobie w tym roku? Eastman powiedział. „Podoba mi się, że seniorzy grali mocno i mieli dobre przywództwo. Zdecydowali się na rywalizację i pomyślałem, że tak był świetny.

Eastman powiedział, że drużynie Bucks najbardziej będzie brakować absolwentów seniorów, wysiłku i odporności podczas trudnych meczów, a także wzajemnego wspierania się na boisku i poza nim. Powiedział, że seniorzy pokazali drużynie, jak podejmować ryzyko i że warto walczyć, ponieważ ryzykowanie tylko zwiększa szanse na zwycięstwo.

Thornton prowadził Polskę z 14 punktami. Grenier i Breanna Bartlett zdobyły po dziewięć punktów.

„Nie sądzę, żeby istniał ktoś taki jak gwiazda serialu” – powiedział Balkir. „Zwykle mam wrażenie, że mamy kilku graczy, którzy błyszczą lepiej lub zdobywają więcej punktów w meczach, ale mam wrażenie, że wszyscy równomiernie rozdzieliliśmy pracę i wysiłek”.

„Będę się tym martwić jutro” – powiedział Webb, patrząc w przyszłość na następny mecz i ciesząc się wieczornym zwycięstwem.

„Poprzedni

TOR INDOOR: Makenna Drouin z Lewiston ustanowiła rekordowe 3 tytuły na Mistrzostwach KVAC A.

Następny”

Koszykówka kobiet: Winthrop wyklucza Old Orchard Beach w południowej części kraju