Polska pokonała Buckfielda w eliminacjach C South

POLSKA – Rozstawiona z szóstą pozycją Polska kontrolowała wtorkowy mecz koszykówki dziewcząt klasy C South, wygrywając 58-39 z rozstawionym z jedenastego Buckfieldem i awansując do następnej rundy play-offów.

Polska (13-6) zmierzy się z trzecim rozstawionym Richmond (16-2) w ćwierćfinale, który odbędzie się 20 lutego w Augusta Civic Center.

W zeszłym roku Knights zakończyli sezon z bilansem 0-18, a seniorka Thea Thornton powiedziała, że ​​ta runda play-off jest pierwszą dla Knights od 2018 roku. Trener Polski Jake Webb powiedział, że był to „ogromny zwrot” w drużynie. Coaching „najlepszej grupy młodych kobiet na świecie”.

„To jedno z najbardziej niesamowitych uczuć, jakich doświadczyłem od dłuższego czasu” – powiedział Thornton. „Przechodzimy od 0-18 (w zeszłym sezonie) do 12-6 (obecnie 13-6), wchodząc do Civic Center. Nie mogłem sobie wyobrazić poprzedniego roku i cały zespół jest bardzo podekscytowany. To najlepsze uczucie. „

Charlotte Grenier z Polski postawiła kibiców na nogi, trafiając za trzy punkty w pierwszej kwarcie.

„Charlotte jest bardzo utalentowaną zawodniczką ofensywną” – powiedział Webb. „Jest studentką pierwszego roku i nadal robi to, co musi, i wszystko, o co ją poprosimy w sposób ofensywny”.

Trójki Greniera były jednym z wielu przykładów ofensywnej dominacji Rycerzy na początku meczu. Do czterech Buckfielda zdobyli 17 punktów, a wszystkie zdobyła Sara Devoe w pierwszej połowie.

W drugiej kwarcie drużyna Bucks (9-10) ponownie miała trudności z powrotem do ataku i wyrównała wynik z pierwszej kwarty, zdobywając cztery punkty.

Trener Buckfield Troy Eastman powiedział, że Bucks „nigdy wcześniej nie grali w play-offach”, co wpłynęło na nerwy na początku meczu.

„Jest tu dużo ludzi i panuje dobra atmosfera, więc myślę, że na początku byli trochę niepewni i zdenerwowani” – powiedział Eastman. „Myślę, że ostatecznie stał się to meczem koszykówki, a oni pozwolili, aby ich refleks i atletyzm przejęły kontrolę i (zostali zatrzymani)

READ  Jaroslav Susan został wydalony z muzeum Stuki w Polsce

Polska tymczasem stała się miejscem kradzieży i handlu.

Grenier dodał swoją trzecią trójkę w meczu i prawie każdy zawodnik Knights, który trafił na boisko, miał statystyczny wpływ.

Addison Smith i Maya Balkir odnotowały przechwyt, a Balkir stwierdziła, że ​​jest skupiona na „zdobyciu piłki”, a jej koledzy z drużyny wiedzą, czy nie trafi w przechwyt.

„W defensywie zagraliśmy fantastycznie” – powiedział Webb. „Jesteśmy bardzo dobrym zespołem w defensywie. W trzeciej kwarcie mieliśmy małą przerwę, kiedy nasza intensywność spadła, a oni podnieśli się… potem włączyliśmy grę – to było jak włączenie przełącznika w czwartej kwarcie, a oni ponownie wyszli i zaczęli robić przestoje. „

Thornton powiedział, że Rycerze są pewni, że będą w stanie rozegrać cały mecz we wtorkowych zawodach.

„Kiedy weszliśmy, mogłem powiedzieć, że każdy z naszych kolegów z drużyny był gotowy do działania” – powiedział Thornton. „To ważna rzecz dla naszej gry. Jesteśmy bardzo pewni siebie, jesteśmy bardzo podekscytowani i wiemy, że możemy dobrze zagrać na wyższym poziomie.

Rodzice Thorntona pracowali w Polskiej Regionalnej Szkole Średniej i pamięta, jak absolwentka Natalie Theriault z 2018 roku i Rycerze grali w play-offach. Dlatego gra po sezonie z tegoroczną drużyną wiele znaczy dla Thorntona.

Buckfield miał skuteczną akcję do przerwy i zdobył 19 punktów w trzeciej kwarcie. Devoe zdobył 11 z tych punktów i zakończył mecz z najwyższą notą 22.

Trener Polski Jake Webb powiedział, że Bucks nigdy nie przestali grać, a w drugiej połowie pokazali ofensywne przyspieszenie.

Rycerze zdobyli zaledwie 10 punktów, w tym dwie trójki od Thorntona, ale nadal prowadzili 39-27.

Polska obrona wyróżniała się, podobnie jak jej akcja. Thornton zbierała zbiórki po własnym strzale, a wyróżniająca się defensywa Nicole Rioux utrzymała kilka piłek poza boiskiem.

Webb powiedział, że Polska zwykle wystawia 10-osobowy skład, ale w czwartek na kort przybyli wszyscy gracze, z wyjątkiem kontuzjowanej Gretchen Paradis. Głębokość gry i umiejętność zdobywania punktów przez Rycerzy była oczywista, podobnie jak ich konsekwencja na boisku, którą utrzymywali przez wszystkie cztery kwarty.

READ  Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej Polski | gra

W czwartej kwarcie trenerzy spojrzeli na nią na ławce rezerwowych i powiedzieli: „Jedziemy do Augusta Civic Center” i wtedy Balkir powiedziała, że ​​wie, co oznacza ten sezon.

Balkir powiedział, że jest dumny z powracających zawodników – mecz za meczem – po wszystkich porażkach, jakie zespół poniósł w zeszłym roku, aby wygrać w tym sezonie.

Buckfield dokonał ogromnej zmiany w tym sezonie, wygrywając dziewięć meczów po zaledwie dwóch wygranych w zeszłym roku.

Pomimo wtorkowej porażki Eastman powiedział, że jest dumny z drużyny Bucks, która nigdy się nie poddała pomimo 20-punktowej straty.

„Byłem z nich dumny. Myślałem, że mieli wybór: czy będziemy konkurować, czy poradzimy sobie w tym roku? Eastman powiedział. „Podoba mi się, że seniorzy grali mocno i mieli dobre przywództwo. Zdecydowali się na rywalizację i pomyślałem, że tak był świetny.

Eastman powiedział, że drużynie Bucks najbardziej będzie brakować absolwentów seniorów, wysiłku i odporności podczas trudnych meczów, a także wzajemnego wspierania się na boisku i poza nim. Powiedział, że seniorzy pokazali drużynie, jak podejmować ryzyko i że warto walczyć, ponieważ ryzykowanie tylko zwiększa szanse na zwycięstwo.

Thornton prowadził Polskę z 14 punktami. Grenier i Breanna Bartlett zdobyły po dziewięć punktów.

„Nie sądzę, żeby istniał ktoś taki jak gwiazda serialu” – powiedział Balkir. „Zwykle mam wrażenie, że mamy kilku graczy, którzy błyszczą lepiej lub zdobywają więcej punktów w meczach, ale mam wrażenie, że wszyscy równomiernie rozdzieliliśmy pracę i wysiłek”.

„Będę się tym martwić jutro” – powiedział Webb, patrząc w przyszłość na następny mecz i ciesząc się wieczornym zwycięstwem.

„Poprzedni

TOR INDOOR: Makenna Drouin z Lewiston ustanowiła rekordowe 3 tytuły na Mistrzostwach KVAC A.

Następny”

Koszykówka kobiet: Winthrop wyklucza Old Orchard Beach w południowej części kraju