Dlaczego „rozczarowany” Waters spadł na 13. miejsce w wyścigu 20

„Niewłaściwy” postój i korek drogo kosztował Cameron Waters w wyścigu 20.

Kierowca Tickford Racing rozpoczął nocny wyścig w sobotę na siódmym miejscu w Sydney, ale przekroczył 13. linię.

Znalazł się w korku po tym, jak został zatrzymany na 18. okrążeniu i pomimo przewagi świeżej gumy Waters nie był w stanie pokonać żadnego terenu.

Waters ukończył wyścig 38 sekund za zwycięzcą Antonem de Pasquale, Kto wygrał łatwo z pierwszego miejsca?.

Wynik zapewnił, że Waters spadł z trzeciego na piąte miejsce w klasyfikacji punktowej; W pierwszej dziesiątce znaleźli się jego najbliżsi rywale, Chaz Mostert i Will Davison.

„To był zdecydowanie wyścig, o którym należało zapomnieć” – powiedział Waters, który ma teraz 460 punktów straty do lidera serii, Shane’a van Gisbergena.

„Rzuty karne były dobre i myślę, że okrążenie serii rzutów karnych było bardzo mocne, siódmy start nie był taki zły, ale w wyścigu nie mieliśmy z czym walczyć.

„Miałem kilka błędów na postoju, aby wydostać się z pudełka, co kosztowało nas sporo czasu, a pod koniec utknąłem za dwoma samochodami”.

Żaden kierowca nie stracił więcej miejsc niż Waters, który stracił sześć miejsc na drodze do swojego najgorszego wyniku od ukończenia 20. miejsca w pierwszym wyścigu w Bathurst.

To był dopiero czwarty raz z 20 startów, których pilot Monster Energy Mustang nie ukończył w pierwszej ósemce w tym sezonie.

Było to duże rozczarowanie, biorąc pod uwagę, że podczas piątkowego treningu zespół skupił się na prędkości wyścigu i pogorszeniu się jakości opon.

„Byłem szybszy od nich, ale nie mogłem tego zrobić, niestety nie mieliśmy równowagi, aby to zrobić” – powiedział.

„To naprawdę rozczarowujący wynik, jesteśmy lepsi i nie jesteśmy daleko od posiadania czegoś lepszego do omówienia.

„Tak, nie mieliśmy dziś szybkości, żeby zrobić więcej”.

READ  „Ważna” druga fala Omicron może już tu być

Samochody wrócą do Sydney Motorsport Park, aby zakwalifikować się do 21. wyścigu Armor ALL w niedzielę o 10:30 czasu EST.