Dlaczego „rozczarowany” Waters spadł na 13. miejsce w wyścigu 20

„Niewłaściwy” postój i korek drogo kosztował Cameron Waters w wyścigu 20.

Kierowca Tickford Racing rozpoczął nocny wyścig w sobotę na siódmym miejscu w Sydney, ale przekroczył 13. linię.

Znalazł się w korku po tym, jak został zatrzymany na 18. okrążeniu i pomimo przewagi świeżej gumy Waters nie był w stanie pokonać żadnego terenu.

Waters ukończył wyścig 38 sekund za zwycięzcą Antonem de Pasquale, Kto wygrał łatwo z pierwszego miejsca?.

Wynik zapewnił, że Waters spadł z trzeciego na piąte miejsce w klasyfikacji punktowej; W pierwszej dziesiątce znaleźli się jego najbliżsi rywale, Chaz Mostert i Will Davison.

„To był zdecydowanie wyścig, o którym należało zapomnieć” – powiedział Waters, który ma teraz 460 punktów straty do lidera serii, Shane’a van Gisbergena.

„Rzuty karne były dobre i myślę, że okrążenie serii rzutów karnych było bardzo mocne, siódmy start nie był taki zły, ale w wyścigu nie mieliśmy z czym walczyć.

„Miałem kilka błędów na postoju, aby wydostać się z pudełka, co kosztowało nas sporo czasu, a pod koniec utknąłem za dwoma samochodami”.

Żaden kierowca nie stracił więcej miejsc niż Waters, który stracił sześć miejsc na drodze do swojego najgorszego wyniku od ukończenia 20. miejsca w pierwszym wyścigu w Bathurst.

To był dopiero czwarty raz z 20 startów, których pilot Monster Energy Mustang nie ukończył w pierwszej ósemce w tym sezonie.

Było to duże rozczarowanie, biorąc pod uwagę, że podczas piątkowego treningu zespół skupił się na prędkości wyścigu i pogorszeniu się jakości opon.

„Byłem szybszy od nich, ale nie mogłem tego zrobić, niestety nie mieliśmy równowagi, aby to zrobić” – powiedział.

„To naprawdę rozczarowujący wynik, jesteśmy lepsi i nie jesteśmy daleko od posiadania czegoś lepszego do omówienia.

„Tak, nie mieliśmy dziś szybkości, żeby zrobić więcej”.

READ  Jedna z największych złotych rybek na świecie złowiona we Francji

Samochody wrócą do Sydney Motorsport Park, aby zakwalifikować się do 21. wyścigu Armor ALL w niedzielę o 10:30 czasu EST.