Aberdeen 1-2 Livingston: Nikki Devlin i Jason Holt zdobywają punkty jako Levi Donnes w niebezpieczeństwie | wiadomości piłkarskie

Aberdeen 1-2 Livingston: Nikki Devlin i Jason Holt zdobywają punkty jako Levi Donnes w niebezpieczeństwie |  wiadomości piłkarskie

Dziesięcioosobowe Aberdeen wciąż jest zagrożone porażką o utrzymanie po kontrowersyjnej porażce 2:1 z Livingston, którego trener Davey Martindale nie wziął udziału w podróży na północny wschód po tym, jak był hospitalizowany w piątek wieczorem.

Kapitan Levi’ego Nikki Devlin otworzył wynik pod koniec pierwszej połowy, zaledwie minutę po tym, jak bramkarz Max Stregic został wysłany na mecz z Vincente Biswegenem.

Jason Holt wykonał drugi rzut karny po błędzie Fonso Ugo, zanim pomocnik Ross McCurry zobaczył czerwoną kartkę, podczas gdy Louis Ferguson wygrał i strzelił karnego za późno, by dać Donsowi trochę pocieszenia.

Po zaledwie jednym zwycięstwie w swoich poprzednich siedmiu meczach jako trener Aberdeen, Jim Goodwin podjął zaskakującą decyzję o pozostawieniu na ławce najlepszego strzelca Christiana Ramireza.

Ale rozpoczęli świetny początek, a Ojo i Marley Watkins starali się z krawędzi obszaru, który posuwał się wysoko i szeroko, gdy gospodarze brali mecz dla swoich gości.

Levy, który w najtrudniejszy sposób nie trafił do pierwszej szóstki, ułatwił sobie wejście do gry, mimo otwarcia za pół godziny.

Lewe dośrodkowanie Joela Noble’a zostało wrzucone do własnej bramki przez Davida Batesa, co spowodowało sprytną reakcję bramkarza Aberdeen Joe Lewisa.

Mecz rozpoczął się, gdy Stryjek wydawał się rzucać pięścią w Besuijena, gdy skrzydłowy Donsa przerwał próbę szybkiego wybicia piłki, ale sędzia Grant Irvine przyznał każdemu graczowi żółtą kartkę.

Kibice gospodarzy wciąż głośno buczeli Irvine’a, gdy mecz został wznowiony, ale szybko zostali uciszeni, gdy Livingston przełamał impas.

Dośrodkowanie Andrew Sheeny’ego trafił z lewej strony przez Odina Baileya, który obronił kolejny cios Lewisa, ale bramkarz nie mógł się powstrzymać i Devlin z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Sfrustrowani gospodarze wyszli kołysząc się po przerwie z mężczyznami ubranymi na biało, ale z niewielkim wysiłkiem, aby przetestować Stryjeka na poważnie.

READ  Tickford, MSR przygotowuje się do wymiany amortyzatorów w 2022 r.

Właściwie tylko obrońca Jack McKenzie przetestował bramkarza, a Polak robił wszystko, co w jego mocy, aby skierować swój wysiłek w tył.

Było poczucie nieuchronności, gdy Livingston strzelił swojego drugiego gola z punktu.

Shinnie rzucił wyzwanie Ojo, który przyznał Irvinowi karę, a Holt zachował spokój, by zestrzelić dom z dolnej części poprzeczki.

Dla gospodarzy dzień był coraz gorszy, gdy McCurry Red zobaczył swoją drugą żółtą kartkę za faul na rezerwowym Christianie Montano.

W ostatniej minucie nastąpiło lekkie pocieszenie, gdy Ferguson został obalony przez Ayo Obeli i posłał karny w róg bramki, ale Godwin miał jeszcze wiele do zrobienia w następnych czterech meczach.

Co powiedzieli menedżerowie…

Trener Aberdeen Jim Goodwin: „Łatwiej byłoby mi przyjść tutaj i powiedzieć 'Pokonałeś nas i zasłużyliśmy na przegraną’.” Nie mogę tego dzisiaj powiedzieć.

„Zaczęliśmy grę tak, jak to robiliśmy, odkąd przyjechałem i mogliśmy postawić się na pierwszym miejscu. Livingston strzelił gola przeciwko grze w serii, gdy goniliśmy mecz”.

– Nie chcę rozmawiać o sędziach, ale Stryjek położył ręce w twarz Vinny’ego, więc zgodnie z prawem to czerwona kartka i kara.

„Myślę, że Ross, to dwaj zaangażowani chłopcy podejmujący wyzwanie 50/50. To śmieszne podejście do udziału, w którym Ross daje sędziemu decyzję o podjęciu decyzji”.

Livingston zastępca dyrektora Marvin Bartley: „Gracze nie dowiedzieli się, że Davy zaraził się chorobą. To był ogromny szok dla graczy i dla tych wokół niego wczoraj, kiedy został zabrany do szpitala.

Zwycięstwo jest zdecydowanie jemu poświęcone. Nie byłoby wymówką, gdybyśmy przegrali mecz. Tracisz dwóch zawodników z powodu kontuzji i niestety straciliśmy członka sztabu.

„Gracze byli dobrze przygotowani i wiedzieli, czego się od nich oczekuje – poszli i zrobili to dobrze.”

Co dalej?

Aberdeen gościć będzie Dundee w sobotę, 30 kwietnia o 15:00, podczas gdy Livingston wita Hiberniana, który ma taką samą liczbę punktów, tego samego dnia io tej samej godzinie.

READ  Rok po splicie olimpijskim białoruski sprinter marzy o organizacji Igrzysk w Paryżu 2024 r.