ACT kpi z rządu za przedłużenie planu redukcji emisji po ogłoszeniu kryzysu klimatycznego

ACT kpi z rządu za przedłużenie planu redukcji emisji po ogłoszeniu kryzysu klimatycznego

„Decyzja gabinetu pozwala organizacjom i społecznościom, które są kluczowe dla sukcesu planu redukcji emisji, skoncentrować się na przetrwaniu najgorszego wybuchu epidemii COVID przed zaangażowaniem się w plan”.

Simon Court, rzecznik ACT ds. zmian klimatycznych, powiedział, że wydaje się dziwne, że rząd opóźni swój plan ograniczenia emisji po ogłoszeniu w grudniu stanu wyjątkowego klimatycznego.

„W pierwszym świecie rząd odroczył reakcję kryzysową. W zeszłym roku rząd ogłosił „kryzys klimatyczny”, a teraz odłożył plan ograniczenia emisji o pięć miesięcy.

„Prawda jest taka, że ​​Partia Pracy i Zieloni to hipokryci. To nic innego jak rząd próbujący ułożyć swoją agendę polityczną na 2022 rok.

„Gdyby naprawdę myślała, że ​​to nagły wypadek, potraktowałaby to poważniej niż to”.

Poseł krajowy i rzecznik ds. zmian klimatycznych Stuart Smith był równie krytyczny wobec oświadczenia Shawa, mówiąc, że plan redukcji emisji nie musi być dostosowany do budżetu na 2022 r.

„Projekt miał zostać wydany z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dając przedsiębiorstwom więcej czasu, zamiast obwiniać pandemię za niezdolność rządu do jej dostarczenia. Zachęcam sekretarza Shawa do zaprzestania obcinania taśm i nagłówków, a zamiast tego do pracy nad przyspieszeniem tego czasu . . .

Ogłoszenie Shawa zostało z zadowoleniem przyjęte przez dyrektora generalnego Business NZ Kirka Hope’a, który powiedział, że wybuch Delta zmusił wiele firm do skupienia się na utrzymaniu pozycji.

„Oczekiwanie, że firmy znajdujące się pod silną presją rozważą plany, które będą miały tak długoterminowy wpływ, nie są realistyczne” – powiedział Hope.

„Plan redukcji emisji zapewni plan inicjatyw redukcyjnych w ciągu najbliższych 14 lat. Dlatego nie należy go spieszyć i należy go opracować z jak największym wkładem biznesowym, aby zbudować maksymalny udział społeczności biznesowej.”

następować Nowa Zelandia jest wymieniona na liście globalnych miejsc docelowych Mówi się, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska monitorują plany wprowadzenia porozumienia w sprawie ograniczenia metanu gazów cieplarnianych, który powoduje globalne ocieplenie.

READ  Jak kobieta poprowadziła swoją drogę od szpilki do domu?

Premier Jacinda Ardern powiedziała, że ​​jej rząd „ciężko pracuje”, aby obniżyć emisje.

„Jesteśmy jedynym krajem na świecie, o którym wiem, że zobowiązał się do tego, jak wyceniamy emisje wytwarzane przez naszą produkcję żywności. Nie widać tego w innych krajach”.

Rząd zacznie opodatkować emisje rolnicze od 2025 r., ale rolnicy otrzymają 95-procentową zniżkę, mimo że rolnictwo stanowi około połowy zgłoszonych emisji w Nowej Zelandii.

W 2019 r. sektory rolnictwa i energii miały największy udział w całkowitych emisjach Nowej Zelandii, odpowiednio 48 i 42 procent, zgodnie z najnowszym corocznym wykazem gazów cieplarnianych.

W latach 1990-2019 całkowite emisje wzrosły o 26 procent, głównie ze względu na wzrost ilości metanu z układu pokarmowego krów mlecznych i dwutlenku węgla z transportu drogowego.

Nowa Zelandia zobowiązała się do zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r. i zmniejszenia emisji metanu o 24 do 47 procent do 2050 r.

Ale ostateczna rada Komitetu ds. Zmian Klimatu z czerwca ujawniła, że ​​obecna polityka nas tam nie zaprowadzi. Prawie wszystkie lekkie pojazdy wjeżdżające do kraju powinny być elektryczne do 2035 roku, a około 20 000 do 30 000 firm rolniczych będzie musiało zmienić praktyki zarządzania.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *