Agenci TSA oskarżeni o kradzież podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Miami

Agenci TSA oskarżeni o kradzież podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Miami

Według nagrań z monitoringu z międzynarodowego lotniska w Miami, agenci TSA zostali przyłapani na kradzieży rzeczy podróżnych z toreb.

Na 20-minutowym materiale zarejestrowanym 29 lipca agenci podczas kontroli bezpieczeństwa otwierają torby i zabierają cenne przedmioty podczas przechodzenia przez tomograf komputerowy.

Na nagraniu z punktu kontrolnego widać dwóch agentów zabierających wartościowe rzeczy z toreb na międzynarodowym lotnisku w Miami.  Zdjęcie/Hrabstwo Miami-Dade
Na nagraniu z punktu kontrolnego widać dwóch agentów zabierających wartościowe rzeczy z toreb na międzynarodowym lotnisku w Miami. Zdjęcie/Hrabstwo Miami-Dade

Trzej agenci, Elizabeth Foster (22 lata), Jose Gonzalez (20 lat) i Labarius Williams (33 lata) zostali aresztowani w lipcu i oskarżeni o „zorganizowany plan mający na celu oszustwo” – podała policja. niezależny wspomniany. Jednak zarzuty przeciwko Fosterowi rzekomo zostały wycofane.

Na kilku klipach Gonzalez i Williams wyciągają przedmioty z toreb, a następnie wkładają je do kieszeni.

W pewnym momencie widziano klienta otwierającego torbę na przenośniku taśmowym, wyjmującego portfel, a następnie wkładającego rękę trzymającą portfel do kieszeni.

Rzekome kradzieże były jeszcze bardziej bezczelne, biorąc pod uwagę intensywność nadzoru w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotniskach.

„Myślę, że mają tupet, bo nie zdają sobie sprawy, że są przed kamerą?” – powiedział pasażer David Caban w CBS News. „To są miejsca najczęściej obserwowane. Co oni myślą?”

Jak wynika z raportu policyjnego udostępnionego przez stację CBS, oboje zostali oskarżeni o kradzież 600 dolarów (1000 dolarów) z portfela pasażera, z którego wynika, że ​​para „rozpraszała pasażerów podczas kontroli, czy chcą ukraść pieniądze z ich rzeczy”.

W oświadczeniu dotyczącym kradzieży Administracja Bezpieczeństwa Transportu podała, że ​​odsunęła funkcjonariuszy od obowiązków związanych z kontrolą do czasu zakończenia dochodzenia i podjęcia działań administracyjnych.

„TSO wymaga od inspektorów bezpieczeństwa transportu (TSO) przestrzegania najwyższych standardów zawodowych i etycznych i nie toleruje niewłaściwego postępowania w miejscu pracy” – czytamy w oświadczeniu.

„Aktywnie i intensywnie badaliśmy te zarzuty niewłaściwego postępowania i przedstawiliśmy nasze ustalenia policji w Miami-Dade, skąd ściśle z nimi współpracujemy”.

Dodała, że ​​pracownicy, którzy nie spełniają „podstawowych standardów etycznych” TSA, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

READ  Pływający dywan martwych ryb znalezionych u wybrzeży Francji

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *