Akcje Plexure rosną, gdy Kiwi ogłasza fuzję o wartości 120 milionów dolarów z Task’s Australia

Akcja

Udziałowiec Plexure, McDonalds Corp, wskazał, że popiera transakcję

Notowana na giełdzie NZX firma Plexure zawarła warunkową i wiążącą umowę zakupu australijskiej platformy transakcyjnej Task za 120 mln AUD (123 mln USD) w ramach transakcji gotówkowej.

Akcje Plexure wzrosły o 9,3 procent do 59 centów (do kapitalizacji rynkowej 103 mln USD) we wczesnym obrocie po tych wiadomościach.

Dyrektor generalny misji Daniel Houdin zostanie nowym dyrektorem generalnym Plexure, jeśli umowa zostanie zawarta — zastępując Craiga Herbisona, który nagle zrezygnował 3 sierpnia, wysłać Jego kolba znajduje się w szkiełku. Blackcher powiedział wtedy, że Herbison zrezygnował, by spędzać więcej czasu z rodziną i że „poszukiwania nowego dyrektora generalnego rozpoczną się natychmiast”.

Umowa spółki Plexure na przejęcie prywatnego Task spowoduje wypłatę gotówki w wysokości 30 milionów dolarów australijskich oraz 78,5 miliona dolarów w postaci nowych akcji Plexure wydanych właścicielom Task po 60 centów za akcję — 11-procentową premię w porównaniu z ceną zamknięcia Plexure w piątek 54 centów. wartość rynkowa 94,2 mln USD).

Craig Herbison nagle zrezygnował z funkcji CEO Plexure na początku tego miesiąca.  Zdjęcie / Dziekan Purcell
Craig Herbison nagle zrezygnował z funkcji CEO Plexure na początku tego miesiąca. Zdjęcie / Dziekan Purcell

W przypadku zamknięcia transakcji akcjonariusze Task mieliby 42,9 proc. udziałów w Plexure.

Zgłoszenie NZX wskazuje, że Task miał wstępne przychody w wysokości 14,0 mln NZ $ i wstępną EBITDA w wysokości 2,4 mln NZ $ za rok kończący się 30 czerwca 2021 r.

W zgłoszeniu stwierdzono, że większość przychodów Task powraca, a coraz większa część tych przychodów pochodzi od klientów z Ameryki Północnej. Na swojej stronie internetowej Tusk — założony w 2000 roku przez Kim i Jennifer Houdin — podaje, że wśród jego klientów są Starbucks, SkyCity i Bakers Delight.

Transakcja podlega podniesieniu przez Plexure do 20 milionów AUD przed zakończeniem, a także głosowaniu akcjonariuszy za podwyżką.

READ  Ogromny kawałek historii Holdena na sprzedaż

Transakcja zapewni korzyści w zakresie sprzedaży krzyżowej i pomoże zdywersyfikować przychody, powiedział Blackor.

Niedawne badania przeprowadzone przez Forsyth Barr oszacowały, że Plexure zarabia połowę swoich przychodów od swojego największego klienta, McDonald’s.

Amerykańska sieć fast foodów posiada również 9,4 procent udziałów w Plexure z siedzibą w Oakland.

„McDonald’s wskazał, że popiera transakcję. Jak wcześniej ogłoszono na rynku, McDonald’s ma prawo do doładowania w związku z emisją akcji w celu utrzymania do 9,9%” – czytamy w zgłoszeniu.

Pliki źródłowe/Plexure NZX
Pliki źródłowe/Plexure NZX

W maju firma Plexure ujawniła, że ​​w ciągu 12 miesięcy do 31 marca 2021 r. poniosła stratę w wysokości 7,9 mln USD w związku z wyzwaniami związanymi z Covid.

Firma zajmująca się mobilną lojalnością i marketingiem zwiększyła w tym okresie swoje przychody o 15 procent do 29,1 mln USD. Jej cykliczne przychody z opłat licencyjnych i pomocy technicznej wzrosły o 14% do 18,3 mln USD.

W czasie swojego majowego raportu firma nie przedstawiła wytycznych dotyczących przyszłorocznych zysków. W dzisiejszym oświadczeniu powiedział, że skonsolidowane przychody grupy wyniosą od 45 do 47 milionów dolarów w roku podatkowym 2022, zakładając, że transakcja zostanie zamknięta 1 października.

Plexure ma trudności z rekrutacją i utrzymaniem wykwalifikowanego personelu, aby wspierać swoje ambicje rozwojowe przez cały rok. Jego szef personelu, Phil Norman, powiedział, że jego liczba pracowników zakończyła rok na poziomie 150 osób – w porównaniu do 163 na koniec roku, znacznie poniżej celu, jakim było 190.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top