Aktor Star Trek William Shatner pływa wokół kapsuły podczas historycznego lotu kosmicznego

Kapitan Kirk z Hollywood, 90-letni William Shatner, wystartował w kosmos w środę (wczesny czwartek, NZT) w zestawieniu science fiction i science fiction, docierając do ostatniej granicy na pokładzie statku zbudowanego przez Blue Origin Jeffa Bezosa.

ten Star Trek Bohater wraz z trzema innymi pasażerami przeleciał w pełni zautomatyzowanej kapsule na odległość 106 kilometrów nad zachodnim Teksasem, amerykańską pustynią, a następnie bezpiecznie zeskoczył na dno pustyni w locie, który trwał ponad 10 minut.

Shatner staje się najstarszą osobą w kosmosie, bijąc poprzedni rekord Pasażer umieścił go w podobnej krótkiej podróży na pokładzie statku kosmicznego Bezos w lipcu Osiem lat.

„To różniło się od wszystkiego, co opisali”, powiedział Shatner o kapsule, która opadła w kierunku Ziemi.

Czytaj więcej:
* Wizje kosmiczne zderzają się, gdy William Shatner przygotowuje się do prawdziwego, pełnego gwiazd lotu
* Obejrzyj: Piłki pingpongowe, kręgle i salta – w misji kosmicznej Jeffa Bezosa
* Jeff Bezos wylatuje w kosmos pierwszym lotem pasażerskim Blue Origin
* Billionaire Blast: Bitwa o prawa do chwalenia się w kosmosie

niebieskie pochodzenie

„Och wow”: William Shatner ze zdumieniem patrzy na swoich współpasażerów, gdy unosi się w kapsule.

Podczas rozmowy z Bezosem po wylądowaniu aktor wzruszył się łzami.

„To było dla mnie bardzo wzruszające.To było niewiarygodne doświadczenie.

„To, co mi dałeś, to najgłębsze doświadczenie, jakie mogę sobie wyobrazić” – powiedział Shatner Bezosowi.

Rakieta New Shepard firmy Blue Origin przewożąca pasażerów Williama Shatnera, Chrisa Buchweizena, Audrey Powers i Glenna De Vriesa startuje z kosmodromu niedaleko Van Horn w Teksasie.

LM Otero / AP

Rakieta New Shepard firmy Blue Origin przewożąca pasażerów Williama Shatnera, Chrisa Buchweizena, Audrey Powers i Glenna De Vriesa startuje z kosmodromu niedaleko Van Horn w Teksasie.

„Jestem pełen emocji związanych z tym, co się właśnie wydarzyło.

„Mam nadzieję, że nigdy nie wyzdrowieję z tego… Nie chcę go stracić. Jest o wiele większy ode mnie i życia.”

Fani science fiction mieli okazję śmiało zobaczyć człowieka najlepiej znanego jako kapitan James T. Kirk z Starship Enterprise, do którego nie dotarła żadna gwiazda amerykańskiej telewizji.

Shatner powiedział przed odliczaniem, że planuje spędzić prawie trzy minuty w stanie nieważkości, wpatrując się w ziemię, uderzając nosem o szyby kapsuły.

Spadochrony spowalniają opadanie kapsuły Shatnera.

LM Otero / AP

Spadochrony spowalniają opadanie kapsuły Shatnera.

„Jedyną rzeczą, której nie chcę widzieć, jest patrzenie na mnie małego zarodka” – zażartował, odnosząc się do fabuły z 1963 roku. Strefa mroku Odcinek zatytułowany Koszmar na wysokości 20 000 stóp.

Ogromny Bezos Star Trek Fan – założyciel Amazon miał dziwną osobowość w jednym z najnowszych Star Trek Filmy – Shatner jeździł za darmo jako zaproszony gość.

Eksplozja przyniosła nieocenioną moc gwiazd do firmy Bezosa zajmującej się statkami kosmicznymi, biorąc pod uwagę jej atrakcyjność dla wyżu demograficznego, celebrytów i entuzjastów kosmosu. Shatner wystąpił w oryginalnym telewizorze Star Trek Od 1966 do 1969, kiedy Stany Zjednoczone ścigały się o Księżyc i nadal pojawiały się w seriach Star Trek Filmy.

To niedatowane zdjęcie udostępnione przez Blue Origin w październiku 2021 roku pokazuje, od lewej, Chris Buchweizen, William Shatner, Audrey Powers i Glen de Vries, którzy wszyscy razem udają się w kosmos.

To niedatowane zdjęcie udostępnione przez Blue Origin w październiku 2021 roku pokazuje, od lewej, Chris Buchweizen, William Shatner, Audrey Powers i Glen de Vries, którzy wszyscy razem udają się w kosmos.

Sam Bezos poprowadził czwórkę na platformę, eskortował ich na platformę wysoko nad ziemią i zamknął właz po wejściu na pokład rakiety. Kapsuła New Shepard została nazwana na cześć pierwszego Amerykanina w kosmosie, Alana Sheparda.

„To chwila dla nas wszystkich, aby zobaczyć kapitana Jamesa Tiberiusa Kirka w kosmos” – powiedział przed startem komentator Blue Origin, Jackie Cortez. Powiedziała, że ​​podobnie jak wielu innych, do biznesu kosmicznego pociągały ją pokazy takie jak Star Trek. „

Podróż nadchodzi, gdy przemysł turystyki kosmicznej w końcu nabiera rozpędu, a pasażerowie wchodzą na pokłady statków zbudowanych i obsługiwanych przez jednych z najbogatszych ludzi na świecie.

dziewicza Galaktyka Richard Branson rozpoczął boom turystyki kosmicznej w Stanach Zjednoczonych 11 lipcaWylatuje w kosmos swoim rakietowym statkiem.

Bezos podążył za nim dziewięć dni później na pokładzie własnej kapsuły.

Elon Musk pozostał w tyle jako SpaceX W zeszłym miesiącu uruchomiła swój pierwszy prywatny lotWysłanie na orbitę miliardera, osoby, która przeżyła raka i dwóch zdobywców biletów.

W zeszłym tygodniu Rosjanie wysłali aktora i reżysera na Międzynarodową Stację Kosmiczną w celu realizacji projektu filmowego.

„Jesteśmy dopiero na początku, ale jak cudowny jest ten początek. Jak niezwykłe jest bycie częścią tego początku” – powiedział Shatner w filmie z Blue Origin opublikowanym w przeddzień jego podróży.

Shatner był powiązany z Audrey Powers, wiceprezesem Blue Origin i byłym obserwatorem lotu stacji kosmicznej NASA, oraz dwoma płacącymi klientami: Chrisem Buchweizenem, byłym inżynierem NASA, który był współzałożycielem firmy satelitarnej, oraz Glenem de Vries z firmy programistycznej Trójwymiarowy . Blue Origin nie ujawni kosztów swoich biletów.

Shatner wykorzystał swoją nadchodzącą podróż, aby pośmiać się w zeszłym tygodniu na nowojorskim Comic Con. Aktor powiedział, że Blue Origin powiedział mu, że będzie największym człowiekiem w kosmosie.

Shatner zagrał kapitana Kirka w Star Trek.

Bob Galbraith/AFP

Shatner zagrał kapitana Kirka w Star Trek.

„Nie chcę być największym człowiekiem w kosmosie. Jestem cholernym kapitanem Kirkiem!”, krzyknął. Potem wyjąkał przerażonym głosem: „Kapitan Kirk, idzie tam, gdzie nie ma człowieka… Idę co? Dokąd zmierzam?”

Przyznał: „Jestem kapitan Kirk i jestem przerażony”.

Żarty na bok, Blue Origin powiedział, że Shatner i reszta załogi spełnili wszystkie wymagania medyczne i fizyczne, w tym możliwość wsiadania i wysiadania z wielu lotów do wieży startowej. Pasażerowie są narażeni na około 6 GPa, czyli sześciokrotność siły ziemskiej grawitacji, gdy kapsuła wraca na Ziemię.

READ  Covid-19: Rząd przedłuża termin podróży promami Queenstown i Cook Street do północy w piątek

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top