Włochy chcą zgodzić się na unijny zakaz palenia

Ponieważ Unia Europejska chce wprowadzić całkowity zakaz silników spalinowych, Obecnie ustawiony na 2035Niewiele krajów może się oprzeć. Wśród nich są Włochy, co może nie być wielką niespodzianką, biorąc pod uwagę, że jest domem dla więcej niż kilku producentów supersamochodów.

według Telewizja Bloomberg, włoski minister ds. transformacji środowiska Roberto Cingolani domaga się zwolnienia z proponowanego zakazu, przynajmniej tymczasowo.

„Te samochody potrzebują bardzo specjalnej technologii i baterii, aby móc się poruszać” – powiedział Singolani. „Jednym z ważnych kroków, aby Włochy były niezależne, jest produkcja akumulatorów o wysokiej wydajności i dlatego uruchamiamy teraz program giga-fabryki, aby zainstalować bardzo duży zakład produkcji akumulatorów we Włoszech”.

Najnowsza elektryczna hybryda Ferrari, 296 GTB.  W pełni elektryczne Ferrari będzie dostępne najwcześniej w 2025 roku.

dostarczony

Najnowsza elektryczna hybryda Ferrari, 296 GTB. W pełni elektryczne Ferrari będzie dostępne najwcześniej w 2025 roku.

Włochy nadal z reguły popierają wycofywanie silników spalinowych, ale Cingolani powiedział, że trwają dyskusje z Komisją Europejską na temat tego, jak zastosować nowe przepisy do producentów samochodów, takich jak Ferrari i Lamborghini, które sprzedają znacznie mniej samochodów niż większość producentów z głównego nurtu.

Czytaj więcej:
* Francja przeciwstawia się unijnemu zakazowi samochodów spalinowych do 2035 r.
* Lamborghini ogłasza plany wprowadzenia swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu do 2030 r
* Dyrektor generalny Toyoty nie lubi rewolucji samochodów elektrycznych

Dodał, że liczba pojazdów objętych zwolnieniem stanowiłaby niewielką część rynku liczącego miliony.

Chociaż Lamborghini powiedział wcześniej, że całkowicie elektryczny model nie będzie dostępny do 2030 r., Można liczyć na pomoc modeli elektrycznych Audi i Porsche.

dostarczony

Chociaż Lamborghini powiedział wcześniej, że całkowicie elektryczny model nie będzie dostępny do 2030 r., Można liczyć na pomoc modeli elektrycznych Audi i Porsche.

Oczywiście łatwo jest zrzucić część winy na stopy Ferrari i Lamborghini, a także mniejszych producentów, takich jak Pagani, z których żaden nie ma na rynku w pełni elektrycznego samochodu i nie ma Generalnie wolniej przystosowywało się do elektryczności.

READ  Pasażerka rodzi dziecko, gdy samolot ma za chwilę wystartować

Warto również wspomnieć, że Cingolani jest byłym dyrektorem niewykonawczym Ferrari.

Rozbrykany koń ma wypuścić swój pierwszy samochód na baterie w 2025 roku, podczas gdy Lamborghini się spóźnia Z terminem zapadalności „przed 2030”. Obie marki zaoferują w międzyczasie więcej modeli hybrydowych i hybryd plug-in.

Włochy nie są jedynym krajem, który sprzeciwia się zakazowi z 2035 roku. Francja sprzeciwia się Unii Europejskiej Skutecznie wycofuj sprzedaż samochodów z silnikami spalinowymi do 2035 r. i zamiast tego żądaj łagodniejszego celu na koniec dekady, dłuższego w przypadku modeli hybrydowych typu plug-in.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *