Aldi planuje otworzyć 7 sklepów w Polsce we wrześniu

Indie: Amazon wprowadza detaliczne usługi rolnicze, aby unowocześnić rolników za pomocą technologii
Amazon uruchomił swoje usługi rolnicze, aby wzmocnić rolników detalicznych, starając się pomóc im w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących działań wymaganych dla ich upraw, zapewniając terminowe porady. Obejmuje to wprowadzenie technologii uczenia maszynowego dla lepszej produkcji i stworzenie solidnej infrastruktury łańcucha dostaw. Dyrektor ds. artykułów spożywczych, żywności i zdrowia w Amazon India, Samir Kedarpal, powiedział:
Źródło: standard-biznesowy.pl

Chorwacja: Fortenova Group uzyskuje 35% przychodów w pierwszym półroczu
Grupa Fortenova Zgłoszone 35% r/r wzrost skonsolidowanych przychodów z działalności ciągłej w pierwszym półroczu roku obrotowego. Skorygowana skonsolidowana EBITDA za ten okres wzrosła o 14%, z zyskiem netto w wysokości 318 mln HRK (42,45 mln €) ze strat za ten sam okres ubiegłego roku. W pierwszym półroczu firma odnotowała wysoki przepływ środków pieniężnych, mając na koncie ponad 1,8 mld HRK (240 mln euro).
Źródło: esmmagazine.com

Dyskont Aldi rozszerza swoją obecność w Polsce
Aldi Planuje otworzyć 7 sklepów w Polsce we wrześniu, ponieważ do końca tego roku planuje osiągnąć kamień milowy 200 sklepów w całym kraju. Od początku roku dyskont otworzył 14 sklepów, a Starcard w przyszłym miesiącu otworzy nowe sklepy w Gdańsku, Słupsku, Gdańsku, Płocku, Łomży, Nowym Sączu i Mikołowie.
Źródło: esmmagazine.com

Ogłoszono oferty m 20-milionowego funduszu inwestycyjnego dla Irlandii
Umowy potwierdziły, że Republika Irlandii przeznaczyła 20 mln மில்லியன் w irlandzkich funduszach inwestycyjnych na rozbudowę sklepów w ciągu najbliższych 3 lat. Panel stwierdził, że aktywnie bada możliwości w całej Irlandii, zwłaszcza w Galway, Donegal, Mayo, Tipperary, Wiglow, Ledrim, Meath, Gilder, Kerry, Clare, Louth, Sligo, Limerick i Waterford oraz na przedmieściach. Z Dublina.
Źródło: kasa.pl

Australia: Jedyny internetowy supermarket serwuje artykuły spożywcze w 15 minut lub mniej
Pierwszy w Australii supermarket z dostawą, SEND, zmienia sposób, w jaki Australijczycy kupują artykuły spożywcze, realizując zamówienia w 15 minut lub mniej. Aplikacja SEND dostarcza nowe produkty lokalne w kilka sekund w tej samej cenie detalicznej, obecnie obsługując Sydney i Melbourne CBD oraz większość okolicznych przedmieść.
Źródło: retailbiz.com.au

READ  Polska jest gotowa dostarczyć myśliwce

Wielka Brytania: Issa Brothers planuje otworzyć setki sklepów spożywczych Asta Forecourt
Mówi się, że bracia Isa planują otworzyć sklepy spożywcze Asta w całej posiadłości przed swoją grupą IG. Według The Sunday Times, Mohsin i Juber Isa chcą uruchomić sklepy „Asta on the Move” dla 300 z 400 prognoz EG w Wielkiej Brytanii po sukcesie 5 testów witryn, które rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku.
Źródło: kamcity.com

Filozofia Spar Better Together rozwija markę od 90 lat
SPAR ma swoje korzenie w Holandii w 1932 roku, kiedy grupa małych i niezależnych detalistów zebrała się, aby lepiej służyć swoim społecznościom. Od tego czasu SPAR stał się opcją dla społeczności na całym świecie, działając obecnie w 48 krajach i na czterech kontynentach.
Źródło: spar-international.com

Francja: Sprzedaż akcji Carrefour w Agache
Grupa Aache ogłosiła decyzję o sprzedaży pozostałych udziałów w Grupie Carrefour. Komunikat kończy stopniowy odpływ kapitału rozpoczęty we wrześniu 2020 roku. Alexander Bombard, prezes i dyrektor generalny Grupy Carrefour, powiedział: „Od 14 lat Grupa Carrefour rzetelnie wspiera Agache. Odkąd przyjechałem, korzystałem z pewności siebie i niezachwianego wsparcia Bernarda Arnolda na każdym etapie zmiany zespołu. Bardzo mu dziękuję ”.
Źródło: carrefour.com

Przekształca singapurską grę Shobi w brazylijski sektor e-commerce
Sea Ltd. Shobi zajęło 2 lata, aby stać się najczęściej pobieranym procesorem zakupów w Brazylii, pozyskując użytkowników na swoim tanim rynku poprzez podejście e-commerce: oferowanie minigier w aplikacji dla użytkowników, którzy wygrywają. Firma z siedzibą w Singapurze zintegrowała zakupy online ze swoją unikalną grą mobilną Guy Kareena’s Gaming Nos – twórcą „Free Fire”, najczęściej pobieranego tytułu w Brazylii przez 8 kolejnych kwartałów – tworząc prawie trzech analityków sprzedaży lokalnych mistrzów, magazyn Louisa SA.
Źródło: reuters.com

Yandex sprawuje wysoką kontrolę nad rosyjskimi działaniami z Uberem o wartości ponad 1 miliarda dolarów
Rosyjski gigant internetowy, Yandex, zapowiedział, że kupi udziały Ubera we wspólnej firmie zajmującej się technologią żywnościową, dostawą i prowadzeniem pojazdów oraz zwiększy swój udział we wspólnym przedsięwzięciu zajmującym się transportem pojazdów w ramach umowy o wartości 1 miliarda dolarów. Restrukturyzacja spółki joint venture MLU zajmującej się leczeniem jazdy i wspólnego użytkowania samochodów, w skład której wchodzi Yandex.Taxi, będzie właścicielem 71% udziałów w Yandex, podczas gdy udział Ubera spadnie z 33,5% do 29%, powiedział Yandex, biorąc opcję kupna o wartości 2 miliardów dolarów jeśli chce kupić resztę Kup.
Źródło: reuters.com

READ  Pracownicy Whirlpool Polska remontują rodzinny dom zastępczy w ramach inicjatywy Habitat for Humanity

Kupowanie artykułów spożywczych na Amazon sposób
Wszystkiego najlepszego, Amazon Fresh! W tym miesiącu Amazon.com Inc. Minął rok od otwarcia sklepu spożywczego Physics. Obecnie istnieje 18 lokalizacji skupionych w południowej Kalifornii, Chicago, Seattle i Waszyngtonie. Amazon potwierdził, że działa siedem dodatkowych lokalizacji. Tymczasem doniesienia prasowe i dokumenty dotyczące wyprzedaży mówią, że firma wprowadza dziesiątki kolejnych.
Źródło: bloomberg.com

USA: Walmart zatrudni 20 000 pracowników łańcucha dostaw przed sezonem świątecznym
Walmart Inc. planuje zatrudnić 20 000 pracowników w dziale łańcucha dostaw i podnieść płace przed pracowitym okresem świątecznym w oczekiwaniu na wyższy popyt. Sprzedawca powiedział w oświadczeniu, że statki, które są połączeniem pracy w niepełnym i pełnym wymiarze godzin, będą zatrudniane w ponad 250 centrach dystrybucyjnych Walmart i Samsung Club, centrach kompletacji i biurach transportowych.
Źródło: reuters.com

USA: Fresh Direct Center obniża ceny w sklepach
Fresh Direct wprowadza nieokreślone obniżki cen w „szerokim asortymencie” produktów ze sklepów centralnych dla wszystkich swoich klientów, ogłosił internetowy sklep spożywczy z siedzibą w Nowym Jorku. Sklep e-grocery obejmuje również 250 produktów ze sklepu centralnego z markami własnymi, których właścicielem jest rodzic Aholt Delhaise. Ostatnie ruchy Fresh Direct są następstwem wchłonięcia firmy przez Aholta Telhaisa na początku tego roku.
Źródło: sklep spożywczy.com

USA: Katik, producent autonomicznych ciężarówek, przenosi się do Teksasu
Ponieważ Rozszerzył rankingi klientów w Teksasie i otworzył nowy ośrodek autonomicznych ciężarówek w Fordworth. Nowy obiekt służy jako centrum działalności firmy w stanie Lone Star, a nowi i obecni klienci odnoszą się do niższych kosztów łańcucha dostaw, wydajności operacyjnej i krótszych czasów dostaw jako „średnia mila”. Firma pozyskała 85 milionów dolarów w ramach finansowania serii B prowadzonego przez Koch Disruptive Technologies, mierząc liczbę autonomicznych ciężarówek skrzyniowych klasy 3-6 na nowych rynkach w Ameryce Północnej.
Źródło: progresywnygrocer.com

READ  Jak kupić Polkadot (DOT) w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *