All Blacks vs Argentina: Jak podopieczni Iana Fostera zdobyli Rayburn Shield, „najstarszy” tytuł w światowym rugby

All Blacks vs Argentina: Jak podopieczni Iana Fostera zdobyli Rayburn Shield, „najstarszy” tytuł w światowym rugby

Napisane przez Te Ahika Troutman, studentkę dziennikarstwa w Te Reto

Dziennikarstwo interesu publicznego finansowane przez NZ On Air

Zespół All Blacks jest o krok bliżej zdobycia czwartego Pucharu Świata w Rugby, ale zwycięstwo nad Irlandią w sobotni poranek oznacza, że ​​zapewnili sobie już liniowy tytuł w rugby, którego początki sięgają pierwszego rozegranego w historii meczu międzynarodowego.

Raeburn Shield to wirtualny tytuł liniowy – trochę jak mistrzostwa w boksie – w którym zwycięzca broni go w każdym meczu, w którym uczestniczy, a jedynym sposobem na jego wygranie jest pokonanie aktualnych posiadaczy tytułu. Podobnie gra kobiet ma Tarczę Utrechtu – a w ten weekend drużyny All Blacks i Black Ferns będą bronić obu tytułów.

Tarcza została wynaleziona przez grupę fanów rugby w 2008 roku, w tym urodzonego w Dunedin Dave’a Algie. Jego zainteresowanie ideą Tarczy zrodził się z bólu po porażce z Francją w ćwierćfinale Mistrzostw Świata 2007.

„Byłem na internetowym forum rugby i spotkałem się z grupą osób, które pomyślały: «To okropne, musi być lepszy sposób»” – powiedział Algie. „Właśnie wtedy wpadliśmy na pomysł prześledzenia historii od samego początku, kiedy zrobiliśmy to jako tytuł linearny”.

Od 2008 roku Algie prowadzi stronę internetową, na której gromadzone są legendy Raeburn Shield. Nazwa tarczy pochodzi od terenów, na których rozegrano pierwsze międzynarodowe mecze mężczyzn i kobiet: pierwszy test mężczyzn rozegrano w Raeburn Place w Edynburgu, pomiędzy Szkocją a Anglią w 1871 r.; Pierwszy międzynarodowy mecz kobiet odbył się w Utrechcie w Holandii pomiędzy gospodarzami a Francją w 1982 roku.

All Blacks odebrali w weekend tarczę Irlandii, którą wręczyli im w czerwcu ubiegłego roku po porażce 2:1.

„Irlandia przyniosła do domu Tarczę Raeburna w tej serii, wygrywając ją w Pucharze Sześciu Narodów” – powiedział Algie. „Przegrali pierwszy mecz z Nową Zelandią. Więc kiedy już wygrasz, musisz go bronić, więc Irlandia odzyskała go w drugim meczu i utrzymała go w trzecim meczu”.

READ  Raport: Quad Cooper będzie tęsknił za drużyną Wallabies World Cup

„Nie poddali się, bo przegrali dopiero w ćwierćfinale”.

Algie powiedział, że jego celem w śledzeniu Tarczy było zapewnienie fanom rugby czegoś, co sprawi, że światowa gra będzie interesująca przez cztery lata pomiędzy finałami Pucharu Świata.

„To jest cudowne, coś takiego powinno istnieć” – powiedział. „To poprawi świat rugby, dla fanów, zawodników i nas wszystkich, więc musimy to zrobić”.

Jak oglądać mecz All Blacks przeciwko Argentynie

Wyjazd: 8 rano, sobota

Aktualizacje na żywo: nzherald.co.nz

POSŁUCHAJ KOMENTARZA: Dołącz do Elliotta Smitha w Newstalk ZB, Gold Sport i iHeartRadio lub śledź ACC w iHeartRadio lub Hauraki

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *