Amerykański milioner Robert Durst winny zabicia swojego najlepszego przyjaciela | 1 news

Ława przysięgłych w Los Angeles skazała Roberta Dursta w sobotę za zabicie jego najlepszego przyjaciela 20 lat temu, sprawa, która nabrała nowego życia po tym, jak spadkobierca nowojorskich nieruchomości był zaangażowany w film dokumentalny, który powiązał go z morderstwem powiązanym z zaginięciem jego żony w 1982 roku.

Spadkobierca nieruchomości Robert Durst siedzi podczas procesu o morderstwo w sądzie Airport Branch w Los Angeles. Źródło: Associated Press


78-letni Durst nie był w sądzie z powodu wyroku ławy przysięgłych, która obradowała około siedmiu godzin w ciągu trzech dni. Był w odosobnieniu w więzieniu, ponieważ był narażony na kontakt z osobą zarażoną wirusem Corona.

Durst, któremu grozi dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, gdy został skazany 18 października, został skazany za morderstwo pierwszego stopnia Susan Berman. Została postrzelona z bliskiej odległości w tył głowy w swoim domu w Los Angeles w grudniu 2000 roku, kiedy była gotowa powiedzieć policji, jak pomogła ukryć morderstwo jego żony.

Berman, córka gangstera z Las Vegas, była długoletnią powiernicą Dursta i powiedziała swoim przyjaciołom, że dała mu fałszywe alibi po zniknięciu jego żony.

Prokuratorzy namalowali obraz bogatego narcyza, który nie wierzy, że obowiązują go prawa i bezwzględnie pozbywa się ludzi, którzy staną mu na drodze. Pomieszali dowody morderstwa Bermana ze śmiercią podejrzanej Cathy Durst i morderstwem najemcy w 2001 roku w nieudanym domu w Teksasie, gdzie Robert Durst został zaszyty podczas ucieczki przed władzami Nowego Jorku.

„Bob Durst istnieje od wielu lat i był w stanie popełnić wiele przerażających zbrodni. Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że został pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział zastępca prokuratora generalnego John Lowen.

Lewin spotkał się z przysięgłymi po werdykcie i powiedział, że uważają, że prokuratorzy ustalili, że Durst zamordował jego żonę, Bermana i jego sąsiada w Teksasie, próbując uciec przed sprawiedliwością.

READ  Film TikTok Karen Stadium przedstawiający konfrontację kobiet o odsłaniający stanik sportowy sprawia, że ​​widzowie udają łzy

Powiedział, że ława przysięgłych nie uznała Dursta za wiarygodnego świadka.

„Jest narcystycznym psychopatą. Zabił swoją żonę, a potem musiał zabijać, aby to ukryć” – powiedział Lewin.

Lewin powiedział, że ma nadzieję, że Durst rozumie, co to znaczy być pociągniętym do odpowiedzialności – nawet jeśli zajmie to 40 lat.

„Biorąc pod uwagę to, co zrobił, dostał tyle życia, na które zasłużył” – powiedział prokurator generalny.

Durst został aresztowany w 2015 roku podczas ukrywania się w hotelu w Nowym Orleanie w przeddzień emisji ostatniego odcinka „Jinx: The Life and Death of Robert Durst”, gdzie został skonfrontowany z obciążającymi dowodami i złożeniem, jak powiedzieli prokuratorzy, przyznania się do winy .

Słychać było, jak Durst mamrocze do siebie do mikrofonu na żywo w łazience: „Oto jest. Zostałeś złapany”.

Decyzja Dursta o złożeniu zeznań we własnej obronie – w nadziei na powtórzenie jego uniewinnienia z morderstwa w Teksasie – przyniosła odwrotny skutek, gdy został zmuszony do przyznania się do kłamstwa pod przysięgą, przyznania się do winy i zniszczenia jego wiarygodności podczas przesłuchania przez prokuratora.

Adwokat obrony David Chesnoff powiedział w sobotę, że uważają, że istnieje „rozsądna wątpliwość” i byli rozczarowani werdyktem. Powiedział, że Durst będzie korzystał ze wszystkich możliwości odwołania.

Podczas 14 dni zeznań, które ukarały sędziego Marka Windhama jako „niszczące”, Durst zaprzeczył, że zabił swoją żonę i Bermana, chociaż powiedział, że skłamie, jeśli to zrobi.

Próbował wyjaśnić notatkę i to, co powiedział prokurator, było przyznaniem się do winy w niestrzeżonym momencie.

Po raz pierwszy Durst przyznał na stanowisku świadka, że ​​wysłał notatkę i był w Los Angeles w chwili śmierci Bermana.

Durst powiedział, że wysłał notatkę, ponieważ chciał znaleźć Bermana, ale nie chciał, aby ktokolwiek wiedział, że tam jest, ponieważ wyglądałoby to podejrzanie.

READ  Epidemia Covid 19 Delta: aktualizacja o godzinie 13:00 – 18 nowych przypadków w społeczności

Przyznał, że nawet trudno mu było sobie wyobrazić, że mógłby napisać notatkę bez zabijania Bermana.

„Bardzo trudno jest uwierzyć i zaakceptować, że napisałem list i nie zabiłem Susan Berman” – powiedział Durst w swoim zeznaniu.

Prokurator generalny powiedział, że to jedna z najprawdziwszych rzeczy, jakie Durst powiedział wśród tak wielu kłamstw.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top