Amerykański milioner Robert Durst winny zabicia swojego najlepszego przyjaciela | 1 news

Ława przysięgłych w Los Angeles skazała Roberta Dursta w sobotę za zabicie jego najlepszego przyjaciela 20 lat temu, sprawa, która nabrała nowego życia po tym, jak spadkobierca nowojorskich nieruchomości był zaangażowany w film dokumentalny, który powiązał go z morderstwem powiązanym z zaginięciem jego żony w 1982 roku.

Spadkobierca nieruchomości Robert Durst siedzi podczas procesu o morderstwo w sądzie Airport Branch w Los Angeles. Źródło: Associated Press


78-letni Durst nie był w sądzie z powodu wyroku ławy przysięgłych, która obradowała około siedmiu godzin w ciągu trzech dni. Był w odosobnieniu w więzieniu, ponieważ był narażony na kontakt z osobą zarażoną wirusem Corona.

Durst, któremu grozi dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego, gdy został skazany 18 października, został skazany za morderstwo pierwszego stopnia Susan Berman. Została postrzelona z bliskiej odległości w tył głowy w swoim domu w Los Angeles w grudniu 2000 roku, kiedy była gotowa powiedzieć policji, jak pomogła ukryć morderstwo jego żony.

Berman, córka gangstera z Las Vegas, była długoletnią powiernicą Dursta i powiedziała swoim przyjaciołom, że dała mu fałszywe alibi po zniknięciu jego żony.

Prokuratorzy namalowali obraz bogatego narcyza, który nie wierzy, że obowiązują go prawa i bezwzględnie pozbywa się ludzi, którzy staną mu na drodze. Pomieszali dowody morderstwa Bermana ze śmiercią podejrzanej Cathy Durst i morderstwem najemcy w 2001 roku w nieudanym domu w Teksasie, gdzie Robert Durst został zaszyty podczas ucieczki przed władzami Nowego Jorku.

„Bob Durst istnieje od wielu lat i był w stanie popełnić wiele przerażających zbrodni. Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że został pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział zastępca prokuratora generalnego John Lowen.

Lewin spotkał się z przysięgłymi po werdykcie i powiedział, że uważają, że prokuratorzy ustalili, że Durst zamordował jego żonę, Bermana i jego sąsiada w Teksasie, próbując uciec przed sprawiedliwością.

READ  COP26: Politycy i celebryci opuszczają szczyt klimatyczny w Glasgow, zaczyna się poważna praca

Powiedział, że ława przysięgłych nie uznała Dursta za wiarygodnego świadka.

„Jest narcystycznym psychopatą. Zabił swoją żonę, a potem musiał zabijać, aby to ukryć” – powiedział Lewin.

Lewin powiedział, że ma nadzieję, że Durst rozumie, co to znaczy być pociągniętym do odpowiedzialności – nawet jeśli zajmie to 40 lat.

„Biorąc pod uwagę to, co zrobił, dostał tyle życia, na które zasłużył” – powiedział prokurator generalny.

Durst został aresztowany w 2015 roku podczas ukrywania się w hotelu w Nowym Orleanie w przeddzień emisji ostatniego odcinka „Jinx: The Life and Death of Robert Durst”, gdzie został skonfrontowany z obciążającymi dowodami i złożeniem, jak powiedzieli prokuratorzy, przyznania się do winy .

Słychać było, jak Durst mamrocze do siebie do mikrofonu na żywo w łazience: „Oto jest. Zostałeś złapany”.

Decyzja Dursta o złożeniu zeznań we własnej obronie – w nadziei na powtórzenie jego uniewinnienia z morderstwa w Teksasie – przyniosła odwrotny skutek, gdy został zmuszony do przyznania się do kłamstwa pod przysięgą, przyznania się do winy i zniszczenia jego wiarygodności podczas przesłuchania przez prokuratora.

Adwokat obrony David Chesnoff powiedział w sobotę, że uważają, że istnieje „rozsądna wątpliwość” i byli rozczarowani werdyktem. Powiedział, że Durst będzie korzystał ze wszystkich możliwości odwołania.

Podczas 14 dni zeznań, które ukarały sędziego Marka Windhama jako „niszczące”, Durst zaprzeczył, że zabił swoją żonę i Bermana, chociaż powiedział, że skłamie, jeśli to zrobi.

Próbował wyjaśnić notatkę i to, co powiedział prokurator, było przyznaniem się do winy w niestrzeżonym momencie.

Po raz pierwszy Durst przyznał na stanowisku świadka, że ​​wysłał notatkę i był w Los Angeles w chwili śmierci Bermana.

Durst powiedział, że wysłał notatkę, ponieważ chciał znaleźć Bermana, ale nie chciał, aby ktokolwiek wiedział, że tam jest, ponieważ wyglądałoby to podejrzanie.

READ  Królowa odpoczywa przez dwa tygodnie na poradach medycznych

Przyznał, że nawet trudno mu było sobie wyobrazić, że mógłby napisać notatkę bez zabijania Bermana.

„Bardzo trudno jest uwierzyć i zaakceptować, że napisałem list i nie zabiłem Susan Berman” – powiedział Durst w swoim zeznaniu.

Prokurator generalny powiedział, że to jedna z najprawdziwszych rzeczy, jakie Durst powiedział wśród tak wielu kłamstw.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top