Amy Fisher pokonuje mistrzynię olimpijską DAM Lisę Carrington w epickim finale krajowych regat

Nowozelandzka mistrzyni świata, Amy Fisher, pokonuje złotą medalistkę olimpijską Dame Lisę Carrington w oszałamiającym finale kobiet K1 na 500 m podczas National Regatta Championships.

Fisher wyprzedził Carringtona o 0,08 sekundy nad jeziorem Karapiro w sobotni poranek.

Amy Fisher pokonuje Lisę Carrington w legendarnym finale kobiet K1 na 500 m podczas National Regatta Championships 2022.

John Copeland / Alphapix

Mówi się, że Carrington prowadził go o długość łodzi na początku wyścigu, ale Fisher naprawił to, znakomitym sprintem do ostatnich etapów, aby wygrać w 1 minutę 53,82 sekundy.

Był to pierwszy z trzech wyścigów między duetem, aby ustalić, kto będzie reprezentował Nową Zelandię na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

Lisa Carrington gratuluje Amy Fisher zwycięstwa.  Dwukrotny olimpijczyk Tinny Hatton zajął trzecie miejsce w wyścigu.

Aaron Gilons/Photosport

Lisa Carrington gratuluje Amy Fisher zwycięstwa. Dwukrotny olimpijczyk Tinny Hatton zajął trzecie miejsce w wyścigu.

27-letni Fischer zdobył tytuł K1 500m na ​​Mistrzostwach Świata w Kopenhadze w 2021 roku po tym, jak Carrington zdobył trzy złote medale, w K1 500m, K1200m i K2500m na ​​Igrzyskach Olimpijskich w Tokoyo.

Pod nieobecność Carringtona Fischer zdobył srebrne i brązowe medale olimpijskie w Danii.

Teraz Fischer zasłużył sobie na to zaszczyt w swoim długo wyczekiwanym pierwszym spotkaniu z Carringtonem, który przekroczył linię mety w Carapiro w czasie 1 minuty 53,90 sekundy. Dwukrotny olimpijczyk Tinnel Hatton zajął trzecie miejsce w 2 minuty 01,83 sekundy.

Ale Carrington, najbardziej utytułowana olimpijka Nowej Zelandii z pięcioma złotymi medalami – w tym trzema kolejnymi koronami na K1200m – szybko pogratulowała swojemu przeciwnikowi, przytulając Fishera po finiszu.

READ  Sally Hansen maluje swój pierwszy lakier do paznokci, Sports Deal
Amy Fisher jest wzruszona, gdy powiedziano jej, że wygrała sprint w finale K1 na 500 m podczas Mistrzostw NZ Canoe Sprint 2022 na jeziorze Karapiru w Waikato w Nowej Zelandii w sobotę 23 kwietnia 2022 r. Zdjęcie Copyright: Aaron Gillons/www.photosport.  Nowa Zelandia

Aaron Gilons

Amy Fisher jest wzruszona, gdy powiedziano jej, że wygrała sprint w finale K1 na 500 m podczas Mistrzostw NZ Canoe Sprint 2022 na jeziorze Karapiru w Waikato w Nowej Zelandii w sobotę 23 kwietnia 2022 r. Zdjęcie Copyright: Aaron Gillons/www.photosport. Nowa Zelandia

Fisher zdyskwalifikowała się z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio po długim starciu z Canoe Racing NZ o dobro sportowców.

Jednak jej występ w Kopenhadze – i zwycięstwo nad Carringtonem – ugruntowały jej światową reputację.

Są jeszcze dwa epickie wyścigi, zanim Fisher lub Carrington rozbiją się na 500-metrowym krawężniku K1 na Mistrzostwa Świata 2022 w Halifax w Nowej Szkocji w sierpniu.

Fisher powiedział w Sky Sports Nagranie na początku tego roku z jego „Nowej wiary”.

„To było marzenie w moim sercu, odkąd byłam mała, chcę być najszybszym wioślarzem na świecie” – powiedziała.

„Chcę zobaczyć, jak szybko mogę to zrobić. Mam teraz tę wiarę w to, co mogę zrobić.”

Powiedziała, że ​​„celuje w 2.0”.

Amy Fisher popisuje się swoją kajakarską mocą w drodze po zwycięstwo nad jeziorem Karapiro.

Gdzie indziej w sobotę James Monroe z Otago wygrał w kategorii mężczyzn K1 500m, pokonując w finale Maxa Browna (Wanganui Kayak i Meltsport) i Bena Duffy’ego (Arawa Kanui Club).

Alicia Hoskin – czwarta w wyścigu K1 na 500 m kobiet – połączyła siły z Lucy Mataher z Otago, aby wygrać 500 m na K2 kobiet w 1 min 47,17 s. Pokonali Huttona i Olivię Britt, które zajęły drugie miejsce w 1 minutę 50,59 sekundy.

Ani Fisher, ani Carrington nie stanęli w kolejce do wyścigu K2.

Hoskin zdobył tytuł kobiet U-23 K1 na 500 m, drugie miejsce zajęła Tara Vaughan, a trzecie Samalulu Clifton.

Wywiad z Amy Fisher po zdobyciu tytułu krajowego na K1 500m.