Anamoe otrzymuje wysokie pochwały po wygraniu George Main Stakes

Anamoe otrzymuje wysokie pochwały po wygraniu George Main Stakes

Trener Godolphin, James Cummings, wspomina Annamo w tym samym zdaniu, co legendarny bohater Nijinxi i Brave Dance.

Jeździec Anamoy, James MacDonald, opowiada o poczuciu niezwyciężonego, gdy jeżdżą gwiezdne konie.

Zrozumiałe, że obaj mężczyźni szukają superlatyw, ponieważ Anamoe w pełnym locie to niesamowity widok.

Aby uzyskać wskazówki, obejrzyj ponowną wygraną Anamui w grupie George Maine Stakes o wartości 1 miliona (1600 mln) w Royal Randwick w sobotę.

Czteroletni Godolphin jest pewny siebie, opanowany i prawie zarozumiały.

„Anamoe wrócił z dobrym układem, to wielki wysiłek ze strony zespołu w kraju, a on jest po prostu fantastycznym koniem” – powiedział Cummings.

„Widział, jak wraca i wygrywa jako pierwszy, a to (dzisiaj) potwierdziło jego pełne przygotowania. Wskazywało na jego zamiary i resztę kampanii, że może mieć oko na wielkie cele przed sobą i może im powiedzieć wszystko, po co przyjeżdża ich.

„Jest samcem alfa w swojej postawie. Jest królem własnej piersi, tak jak pole, w którym go umieściliśmy, z wyjątkiem tego, że może zrywać darń po sprincie i wyglądać jak Niżyński po ukłonie lub Tańczący odważny po jednym z klasyków. ”

„To piękny koń mieć z tym coś wspólnego i to dla nas zaszczyt ścigać się na koniu takim jak Anamoe Jego Wysokości Szejka Mohammeda”.

Trener James Cummings po tym, jak Anamoy wygrał George Main Stakes. Zdjęcie: Jenny Evans-Getty Images

To był zaszczyt być w Royal Randwick, aby zobaczyć, co może być ostatnim razem, gdy zobaczymy Anamoe w Sydney tej wiosny.

Jednak pojawiły się pewne obawy związane z obozem Godoplphin w sobotę wieczorem, kiedy gospodarze poinformowali, że Anamoe ma kulejącą przednią nogę 3/5.

Większość uważała, że ​​MacDonald celowo usunął pecha z równania, kiedy prześlizgnął się wcześnie przez Anamoe, aby zrównać Wódz Zewnętrznego Zawiasa – ale Rycerz miał inne podejście do taktyki.

READ  Szczęście idzie w obie strony po prowadzeniu w Indian Wells, mówi Raducanu

„To było jedyne miejsce, w którym nie chciałem być, zewnętrzny lider, ale czasami trzeba brać lekarstwa” – powiedział MacDonald.

„Najbardziej autentyczny sprint biegowy jest bardziej na wyciągnięcie ręki, ponieważ ma zabójczy zwrot, ale najlepsze w tym jest to, że może go utrzymać lepiej niż inne.

„Kiedy jest to sprint, wszyscy wychodzą z ich strefy komfortu, ale wciąż są do przodu.

„Ale jest wyjątkowy, jest tam z najlepszymi, na których siedziałem. To dmucha dużo klasy. Kiedy na nie wskakujesz, czujesz się niezwyciężony.”

Wyścig w Sydney: Dzień Stawek George'a Rydera

James MacDonald czuje się „niezwyciężony”, gdy jeździ na Anamoe. Zdjęcie: Jenny Evans-Getty Images

Anamoe (ulubieniec za 1,65 USD) zawsze kontrolował wyścig i zajął piąte miejsce w pierwszym secie w swojej karierze z wygodnym marginesem prawie jego długości na linii.

Klacze ścigały Anamoe do domu z Icebath (13 USD) i Blinderem, by zająć drugie miejsce, wyprzedzając lidera wczesnej fazy gry Hinged (10 USD) na trzecim, a następnie szybko za nim Montefilia, Fangirl i Duais.

Łączenie tych klaczy napawało optymizmem po wyścigu, ponieważ pokonał je najlepszy w kraju koń średniej wagi dla wieku.

Anamoe, który wygrał dziewięć ze swoich 18 wpisów i ponad 5,8 miliona dolarów, ukończył podwójną stawkę Winx Stakes-George Main Stakes, aby rozpocząć swój czteroletni sezon.

Winx (2016-17-18) i Kingston Town (1981-1982) są jedynymi zwycięzcami George Maine Stakes, którzy trenowali do zwycięstwa na planszy Coxa, a Hall of Famers również wygrał Winx (wtedy Warwick Stakes).

Anamoe kontynuuje trop tych legendarnych bohaterów, mimo że Cummings nie ukończył kolejnego startu czterolatka przed obrazem Coxa.

– Dużo myśleliśmy o dzisiejszym poście i nie zaliczyliśmy go do niczego dokładnie, ale nie trzeba dodawać, że wygląda to na bardzo, bardzo dobry wyścig dla niego, o Nagrodę Caulfielda za trzy tygodnie – powiedział trener. .

READ  Broncos kontra Ailes: Kubo odpoczywał; Makatwa Artur dodał

„Mamy trochę czasu, aby pomyśleć o tym, co chcielibyśmy zrobić. Jest szybkim koniem, zawsze może się wycofać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

„Byłby to dla niego idealny punkt wyjścia, a on był w stanie podnieść dwa ważne zestawy ciężarów na całe życie od pierwszego po drodze, ponieważ nadal podnosi swoją wartość i profil oraz zwraca na siebie większą uwagę, co jest bardzo ważne dopasowanie dla wielkiego konia.

„Nie sądzę, żeby było coś złego w tym wyglądzie i gotujemy na gazie, gdziekolwiek chcemy, z Anamoe.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że go mamy i to jest najważniejsze, a teraz chodzi o porzucenie rzeczywistości, skupienie się na tym, co musimy zrobić i pozwolenie Anamoe na mówienie”.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *