Anglia pokonała Węgry w Lidze Narodów, jak Niemcy pokonały Włochy

Roland Sly strzelił dwa gole i poprowadził Węgry do zwycięstwa 4:0 nad Anglią na Wolverhampton.

PARYŻ: Anglia poniosła największą porażkę u siebie od prawie 100 lat, we wtorek, kiedy drużyna Garetha Southgate przegrała 4:0 z Węgrami w Lidze Narodów UEFA. To była również niezapomniana noc dla Włoch, który przegrał 5:0. Niemcy.

Anglia nie została pokonana czterema golami u siebie od porażki 5:1 ze szkockimi Wembley Wizards w 1928 roku, ale przegrała z Węgrami na Wolverhampton i jest teraz w realnym niebezpieczeństwie spadnięcia z pierwszej ligi do pierwszej ligi. Pierwsza dywizja. Druga najmniej efektowna grupa w europejskiej piłce nożnej.

Węgry już 10 dni temu pokonały Anglię w Budapeszcie 1:0 i objęły prowadzenie w 16. minucie na Molino, gdy napastnik Freiburga Roland Sly chwycił piłkę w udo i wbił piłkę do środka po geście rzutu wolnego.

Sly ponownie strzelił 20 minut przed upadkiem Anglii, kiedy Zolt-Nagy pokonał 3-0 potężnym strzałem.

Obrońca John Stones został wyrzucony z boiska, a następnie rezerwowy Daniel Gzdag zakończył słynne węgierskie zwycięstwo, pokonując bramkarza Aarona Ramsdale’a.

Co ciekawe, Węgry są pierwszym zespołem, który strzelił cztery gole w meczu wyjazdowym z Anglią, odkąd sami Węgrzy, z mistrzostwami Ferenca Puskasa, wygrali 6:3 na Wembley w 1953 roku.

Anglia ma tylko dwa punkty w czterech meczach, a porażka w następnym meczu we Włoszech we wrześniu oznaczałaby spadek do Serie B.

Kapitan Anglii Harry Kane powiedział: „To była noc, której nie zapomnimy, ale musimy ją znieść. Musimy iść naprzód”.

„Przygotowujemy się do wielkiego Pucharu Świata i to jest najważniejsze. Z tego obozu wiele się nauczymy”.

Węgry prowadzą w grupie 3 o jeden punkt nad Niemcami, które przeskoczyły Włochy dzięki wspaniałemu zwycięstwu nad testowym zespołem Roberto Manciniego w Mönchengladbach.

Gol Joshuy Kimmicha z bliskiej odległości dał Niemcom wczesne prowadzenie i podwoili przewagę dzięki karnemu strzelonemu w doliczonym czasie gry Ilkayowi Gundogana w pierwszej połowie.

READ  „Pakiet All Blacks rozproszony”: nowy trener napastników, Jason Ryan, przejmuje kontrolę

Thomas Muller trafił do siatki w trzeciej tercji po rozpoczęciu drugiej połowy, zanim Serge Gnabry posłał piłkę do Timo Wernera, aby strzelić dwa szybkie gole w połowie drugiej połowy.

Włochy nie straciły pięciu bramek w jednym meczu od porażki 6:1 w Jugosławii w 1957 roku.

Goście zmniejszyli różnicę, gdy 18-letni napastnik FC Zurych Wilfried Gonto strzelił 12 minut przed końcem i został najmłodszym strzelcem Włoch w historii.

Alessandro Bastoni skrócił wtedy różnicę w doliczonym czasie, ale wynik i tak pozwolił Niemcom na osiągnięcie największego w historii zwycięstwa nad Włochami, odnotowanego w 1939 roku.

„Jeśli będziemy grać tak, jak dzisiaj, wiele drużyn będzie miało trudności z stawieniem nam czoła” – powiedział Gundogan.

Tymczasem Holandia utrzymała pierwsze miejsce w grupie D w League One po pokonaniu Walii 3:2 w ekscytującym finale w Rotterdamie.

Dwa gole Noa Lange i Cody’ego Jako doprowadziły Holandię 2:0 w połowie pierwszej połowy, ale Brennan Johnson szybko cofnęła jedną.

Wyglądało na to, że Gareth Bale zaoszczędził punkt dla Walii, kiedy wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie, tylko do Memphis Depay, który strzelił zwycięskiego gola w 93. minucie dla Holandii.

Holandia ma trzy punkty przewagi nad Belgią, która w Warszawie pokonała Polskę 1:0 dzięki strzałowi głową Michy Batshuayi.

Walia jest ostatnia w grupie z zaledwie jednym punktem z czterech meczów w tym miesiącu, kiedy skupiali się na eliminacjach Mistrzostw Świata.

W lidze B Ukraina wróciła z tyłu i zremisowała 1:1 z Irlandią w Łodzi, a Artem Duvbek wyrównał po tym, jak Nathan Collins otworzył wynik w znakomitym stylu.

Ukraina w pierwszej grupie A, jeden punkt za Szkocją, która wygrała 4:1 w Armenii, a Stewart Armstrong strzelił dwa gole, zanim John McGinn i Che Adams dodali więcej bramek, a gospodarze zakończyli z dziewięcioma mężczyznami.

Edin Dzeko strzelił dwa gole dla Bośni i Hercegowiny w meczu, który zakończył się zwycięstwem 3:2 nad Finlandią w grupie C.

READ  Pokaz w Tokio zmienił naszą mentalność i zaszczepił wiarę w siebie: hokeistka Neha Goyal