Argentyna pokonała Fidżi, aby wygrać swoje pierwsze Mistrzostwa Świata Siódemek od 14 lat

Franco Sabato z Argentyny świętuje, gdy Elia Kanakivata z Fidżi odszedł, a Jeremiah Matana odpowiada po tym, jak Argentyna pokonała Fidżi w finale Canada 7s.

Daryl Dick

Franco Sabato z Argentyny świętuje, gdy Elia Kanakivata z Fidżi odszedł, a Jeremiah Matana odpowiada po tym, jak Argentyna pokonała Fidżi w finale Canada 7s.

Argentyna zdobyła swój pierwszy tytuł World Rugby Sevens Series od 14 lat, pokonując mistrza olimpijskiego Fidżi 29-10 w poniedziałkowym finale Vancouver Sevens (NZT).

Ostatni raz Argentyna zdobyła tytuł mistrza świata w 2008 roku w San Diego, kiedy to obecny trener Santi Gomez Cora był zawodnikiem.

„Musisz marzyć, ponieważ marzenia się spełniają” – powiedział Gomez Cora. Nie mogę w to uwierzyć. Szukałem tego przez dziewięć lat jako trener i nie mogę w to uwierzyć.

„Najpierw igrzyska olimpijskie, a teraz ta. Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo dumny z tych facetów”.

Argentyna zdobyła brąz za Fidżi i Nową Zelandią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, co świadczy o ich lepszej pozycji w światowych siódemkach. Ich zwycięstwo w Kanadzie było zwieńczeniem długich starań, by dorównać standardom najlepszych drużyn świata.

„Zrobiłem to jako zawodnik i moim marzeniem po zostaniu piłkarzem było zrobić to jako trener” – powiedział Gomez-Corra. „Marzenie się spełniło.

Argentyński Gaston Rivol, środkowy, zdobył trofeum mistrzowskie po tym, jak Argentyna pokonała Fidżi w finale Canada 7s.

Daryl Dick

Argentyński Gaston Rivol, środkowy, zdobył trofeum mistrzowskie po tym, jak Argentyna pokonała Fidżi w finale Canada 7s.

„Ciężko pracowaliśmy, aby się tu dostać. Gracze dawali z siebie wszystko w Argentynie, tutaj i na turniejach. Nie jest to dla nas łatwe, mamy dużo doświadczeń, ale to wystarczy. Wygraliśmy.”

Fidżi zdobyło pierwszą próbę w finale przez Kaminelli Rasaku, ale Argentyna mocno awansowała dzięki dwóm próbom zawodnika meczu, Marcosowi Monety i kolejnej dla Santiago Vera Field.

Jerry Toai odpowiedział Fidżi, ale Argentyna zakończyła mecz dwoma próbami Felipe del Mestre.

Argentyna dotarła do finału wygrywając półfinał 24-12 Australia, która wyeliminowała Nową Zelandię w ćwierćfinale. Fidżi wszedł do meczu pucharowego po zwycięstwie 45-5 nad Samoa w półfinale na Pacyfiku.

Australia pokonała Samoa 21-19 w barażach o brązowy medal.

RPA utrzymuje ogólne prowadzenie pomimo niespodziewanej ćwierćfinałowej porażki z Samoa.

Po czterech zwycięstwach w sześciu turniejach mają sześć punktów przewagi nad Argentyną, a Australia traci pięć punktów na trzecim miejscu.

Kolejny etap Mistrzostw Świata odbędzie się w Tuluzie we Francji w dniach 20-22 maja.

READ  Wiki Deep Dives: Masakra w Lesie Katyńskim

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top