Arina Sabalenka nie wykorzystuje straconych okazji w półfinale. przysięga, że ​​przyniesie najmocniejsze wiadomości w sporcie, Firstpost

Arina Sabalenka nie wykorzystuje straconych okazji w półfinale.  przysięga, że ​​przyniesie najmocniejsze wiadomości w sporcie, Firstpost

To już czwarty raz w tym roku Sabalenka zeszła do Igi Świątek nr 1 na świecie.

Aryna Sabalenka straciła komplet przewagi, by przegrać z Igą Świątek w półfinale US Open. AP

Nowy Jork: Aryna Sabalenka była wyraźnie zrozpaczona po przegranej w czwartek półfinale US Open z Igą Świątek. To był trzeci raz, kiedy upadła w rundzie czwartej w głównym wyścigu. Mimo złamanego serca białoruski zawodnik obiecał, że następnym razem wróci silniejszy.

Były numer dwa na świecie Sabalenka dotarła do wielkiego półfinału kolejno na Wimbledonie i US Open w zeszłym roku.

Te dwie przegrała w trzech setach – podobnie jak jej los ze Świątkiem. Prowadziła seta i dwukrotnie miała przerwę w decydującym secie, ale pozwoliła przewadze stracić 6-3, 1-6, 4-6 na Flushing Meadows.

„Właściwie w tej chwili nie czuję się w ten sposób, ale mój zespół ciągle mi to mówi” – ​​powiedziała Sabalenka, która na konferencji prasowej po meczu nosiła okulary przeciwsłoneczne, zapytana, czy jest bardziej dumna z dwóch półfinalistów. porażki.

„Powinienem być z siebie dumny, chciałbym powiedzieć, co zrobiłem w ciągu ostatnich miesięcy. Ale nie czuję się w ten sposób. Czuję, że w tych trzech półfinałach miałem wiele okazji i nie miałem nie wykorzystuj ich.”

„I myślę, że staram się myśleć, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i myślę, że to naprawdę czyni mnie silniejszym. Myślę, że w następnym półfinale będę znacznie silniejszy jako zawodnik.”

Wszystkie trzy porażki Sabalenki w tym sezonie miały miejsce podczas Wielkiego Szlema, mimo że 24-latka prowadziła w grupie. Ona i inni rosyjscy i białoruscy gracze zostali zmuszeni do opuszczenia Wimbledonu z powodu zakazu gry.

Sabalenka już po raz czwarty w tym roku spadła do światowej czołówki Polaków.

„Ona grała ciężko, a ja starałem się zostać w meczu i chyba to była moja wina. Sabalenka powiedziała o przegranej Świątkowi.

READ  NZR uruchamia platformę cyfrową z serialami dokumentalnymi i Waititi

„Powiedziałbym, że pierwsze trzy mecze, w które graliśmy w tym roku, różniły się ode mnie. To było jak gracz, który po prostu próbuje przetrwać bez serwowania, bez mojej gry.

„Dzisiaj był dla mnie prawdziwy mecz, tak… Dzisiaj miałem wiele okazji i nie wykorzystałem ich.”

Przeczytaj wszystkie pliki najnowsze wiadomościA trendy wiadomościA wiadomości krykietaA Bollywoodzkie wiadomościA Wiadomości z Indii A Wiadomości o rozrywce tutaj. Podążaj za nami FacebookA Świergot A Instagram.