Arsenal zremisował ze Sportingiem, a Roma pokonała Sociedad w Lidze Europy

Arsenal i Sporting Lizbona nie mogły zostać podzielone w zabawnym remisie 2:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy, który odbył się w Lizbonie w czwartek.

Samobójczy gol Hidemasy Mority sprawił, że liderzy Premier League wrócili do Londynu z honorami, nawet gdy gole Goncalo Inacio i Paulinho pomogły Sportingowi odzyskać siły po bramce Williama Saliby.

W innym miejscu Roma Jose Mourinho pokonała u siebie Real Sociedad 2:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Mikel Arteta dał Reese Nelsonowi start na lewym skrzydle po tym, jak jego spektakularne uderzenie uratowało Arsenal przed dramatycznym zwycięstwem nad Bournemouth w zeszły weekend i utrzymało ich na czele Premier League.

Szef Arsenalu dał też pierwszy start polskiemu obrońcy Jakubowi Kujorowi po przybyciu w styczniu ze Spezii.

To William Saliba, jego partner ze środkowego obrońcy, po rzucie rożnym Fabio Vieiry po rzucie rożnym dał Arsenalowi prowadzenie po 22 minutach na stadionie Jose Alvalade w Lizbonie.

Były obrońca Liverpoolu, Sebastian Coates, został ukarany czerwoną kartką podczas kłótni po zdobyciu bramki, co oznacza, że ​​jest zawieszony na rewanż w przyszłym tygodniu.

Sporting wyrównał wkrótce potem w niemal identyczny sposób, a Inácio skierował do domu rzut rożny Marcusa Edwardsa.

Były pomocnik Tottenhamu, Edwards, musiał następnie dobrze obronić przed bramkarzem Arsenalu Mattem Turnerem, gdy gospodarze wzmocnili swój sprzęt.

Bramkarz Sportingu Antonio Adan zdołał odrzucić Gabriela Martinellego na początku drugiej połowy, a jego zespół skorzystał.

Sprytne podanie odwrotne Edwardsa przecięło obronę Arsenalu, a po odbiciu strzału Pedro Goncalvesa Paulinho ostatecznie zareagował najszybciej.

Martinelli prawie wyrównał w połowie, ale po okrążeniu Adana został udaremniony przez wślizg z ostatniego tchu Jeremiah St. Louis.

Arsenal wyrównał po godzinie, kiedy Granit Xhaka próbował znaleźć Martinellego, ale Morita skierował piłkę do własnej siatki, pozostawiając grę na ostrzu noża w rewanżu.

READ  Oszałamiająca polska osoba po amputacji Oleksie zdobywa nagrodę Puskasa za najlepszą bramkę

– Rzym jest wygodny –

Roma Mourinho wypracowała wartość w wygranym meczu z Realem Sociedad, gdy Stephan El Shaarawy wyprzedził gospodarzy z bliskiej odległości po wspaniałym dośrodkowaniu Tammy’ego Abrahama.

Weź Cobo i uderz w słupek po drugiej stronie, gdy Baskowie ponownie walczą o wyrównanie.

Roma ponownie strzeliła bramkę pod koniec, kiedy albański obrońca Marash Kumbula uderzył głową z woleja z rzutu rożnego Paulo Dybali, dając im solidną przewagę, aby przejść do San Sebastian.

Niespodziewany mecz Bundesligi Union Berlin zremisował 3:3 z belgijską drużyną Royal Union SG, a Bayer Leverkusen pokonał u siebie Ferencvaros 2:0.

W Lidze Konferencyjnej UEFA Michail Antonio strzelił dwa gole w pierwszej połowie i przypieczętował zwycięstwo West Hamu nad EK Larnaca 2:0, a Villarreal zremisował 1:1 z Anderlect.

Manu Trigueros dał prowadzenie hiszpańskiej drużynie gości, ale Anders Dreyer wyrównał na początku drugiej połowy.