Ashley Bloomfield, bohaterka odpowiedzi na Covid-19 z Nowej Zelandii, otrzymała honorowego GP

Ustępujący dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield został nagrodzony honorowym stypendium od dr Samanthy Morton.

John Kirk Anderson/Personel

Ustępujący dyrektor generalny ds. zdrowia dr Ashley Bloomfield został nagrodzony honorowym stypendium od dr Samanthy Morton.

Naczelny Dyrektor ds. Zdrowia Nowej Zelandii został mianowany Honorowym Lekarzem Ogólnym.

Odchodzący dyrektor generalny ds. zdrowia, dr Ashley Bloomfield, podzielił się swoimi strategiami radzenia sobie w najciemniejszych chwilach, kierując odpowiedzią na pandemię w swoim ostatnim publicznym przemówieniu w Christchurch w piątek.

Bloomfield powiedział, że były dni, kiedy zastanawiał się, czy ktoś inny mógłby wykonać tę pracę, ale powiedział, że obejrzy wschód słońca, napije się kawy i przypomni sobie ludzi, którzy go wspierali.

Podzielił się tym, czego nauczył się podczas pandemii i podziękował pracownikom lekarza pierwszego kontaktu w przemówieniu na konferencji GP22 General Practice Conference w Te Pae Convention Center.

Czytaj więcej:
* Sektor medyczny Wellington z zadowoleniem przyjmuje „radykalne” zmiany w systemie opieki zdrowotnej
* Niedobór lekarzy w Invercargill: Pacjenci jadą 45 minut, aby zobaczyć się z lekarzem rodzinnym
* „Niedowartościowane” i „niedocenione”: pielęgniarki z pierwszej linii w całym kraju strajkują o parytet płac

Zaraz potem otrzymał honorowe stypendium Royal New Zealand College of General Practice (RNZCGPs) za „niestrudzoną pracę jako dyrektor generalny ds. zdrowia przy podejmowaniu decyzji opartych na dowodach w celu informowania rządu”.

Bloomfield ma wykształcenie medyczne, ale nie ma specjalizacji z ogólnej praktyki.

Zwrócił uwagę na obecną presję na lekarzy rodzinnych i przedstawił niektóre z przeszkód ograniczających rozwój sektora.

Dr Ashley Bloomfield wygłasza przemówienie na dorocznej konferencji Royal New Zealand College of Physicians w Christchurch w piątek.

John Kirk Anderson/Personel

Dr Ashley Bloomfield wygłasza przemówienie na dorocznej konferencji Royal New Zealand College of Physicians w Christchurch w piątek.

Powiedział, że szybkie podejście do rozwiązywania problemów stosowane do zarządzania pandemią pomogłoby rozwiązać główne problemy zdrowotne, przed którymi stoi kraj.

„Myślę, że powinniśmy być bardziej niecierpliwi niż byliśmy” – powiedział.

Zachęcał jednak lekarzy rodzinnych, by dbali o swoje samopoczucie.

„Ważne jest, aby zatrzymać się i pomyśleć o ludzkiej wartości wykonywanej pracy. Ale także nadać priorytet swojemu dobremu samopoczuciu”.

Bloomfield powiedział, że optymistycznie patrzy na przyszłość sektora zdrowia, ponieważ „mamy wielu dobrych ludzi”.

Prezes College, dr Samantha Morton, wręczyła nagrodę i powiedziała, że ​​docenia „spokojne i konsekwentne podejście Bloomfielda w ciągu kilku bezprecedensowych lat”.

Bloomfield powiedział rzeczy Był „naprawdę upokorzony i podekscytowany” tą nagrodą, która nadeszła tak nagle.

„Uważam i zdecydowanie popieram ogólną praktykę jako istotną część naszego systemu opieki zdrowotnej i jest to niezbędny element utrzymania zdrowia ludzi, a także opieki nad ludźmi, gdy potrzebują opieki”.

Bloomfield powiedział, że ciężko pracował, aby zapewnić, że linie komunikacji z sektorem praktyki ogólnej są otwarte podczas jego kadencji na tym stanowisku.

Dyrektor generalny Heatha, dr Ashley Bloomfield, zwraca się do mediów na początku tego miesiąca.

Monique Ford / Rzeczy

Dyrektor generalny Heatha, dr Ashley Bloomfield, zwraca się do mediów na początku tego miesiąca.

Niektórzy przyznali Podczas pandemii czasami lekarze czuli się pozostawieni w tyle.

Podczas swojej ostatniej wizyty w Hastings Health Center „żartobliwie przeprosił”.

„…Powiedziałem, że wiem, że czasami dowiesz się, co zamierzasz zrobić o 1 po południu, i myślę, że zrozumieli i zaakceptowali, że było to odzwierciedleniem tego, jak szybko sprawy się potoczyły”.

W swoim przemówieniu Bloomfield powiedział, że reakcja Nowej Zelandii na pandemię była możliwa, ponieważ istniało „jasne poczucie celu”.

„Przywództwo najlepiej zdefiniować jako „wezwanie do wspólnego działania”, a to, co wydarzyło się za pośrednictwem Covid, polega na tym, że wszyscy mają wspólne wyobrażenie o tym, co musi się wydarzyć, i działają wspólnie”.

Twarz lekarzy Ogromny popyt tej zimy, ponieważ wskaźniki grypy i Covid-19 pozostają wysokieprzy czym wielu z nich zostało zmuszonych do zamknięcia swoich ksiąg dla nowych rejestrujących.

Wzrost poparcia rządu dla opłat za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu w tym roku o 3% rozczarował sektor przychodni ogólnych, a niektórzy opisują go jako „żałośnie niewystarczający”.

Nie ma wątpliwości, że sektor podstawowej opieki zdrowotnej stoi przed ogromnymi wyzwaniami, powiedział Bloomfield, a także innymi częściami systemu opieki zdrowotnej.

„Pośród wszystkich wyzwań i presji są te wspaniałe możliwości, czym one są i jak możemy się upewnić, że je wykorzystamy”.

READ  Antidotum: pięć szczęśliwych rzeczy do przeczytania dzisiaj, 7 lipca

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top